Προς το περιεχόμενο

Suhr Riot distortion - τι εχετε να πειτε;


les kef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες κι αυτο 

.

Εντάξει ο τύπος μπορεί να χει κανει προσεχτικές επιλογές να προώθήσει το πετάλι του

Αλλα είναι ένα αρκετά καλό πετάλι το son of hyde και νομί3ω και αρκετα φθηνότερο απο το riot

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, πολυ καλο πεταλι αυτο της visual sound :)

 

EDIT:

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=53040 :o Xτυπα το οπως εισαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξεχειλίζει από αρμονικούς αν εννοείς αυτό. Θα το αγόραζα, παρότι δεν είμαι του είδους, γιατί είναι άψογα στημένο πετάλι, με πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι όπως είπαν και άλλοι (για αυτό αν μπορείς βρες κάπου και δοκίμασέ το). Αλλά πρέπει να τονίσω ότι το δοκίμασα σε έναν Dr. Z Carmen Ghia που α) τα πάει πολύ καλά με τα πετάλια και β) απλώς σκοτώνει! Το θέμα είναι αν ο ενισχυτής σου (δεν έχω εικόνα από σύγχρονους Marshall) μπορεί να το αναδείξει. Το Riot είναι ένα "μεταξωτό βρακί" που θέλει επιδέξιους... παρτενέρ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω και εγώ το Riot οπότε ας καταθέσω την γνώμη μου.

 

Πολύ καλό drive που όπως ήδη αναφέρθηκε, δίνει την αίσθηση ότι παίζεις με drive ενισχυτή. Συχνοτικά θεωρώ ότι δεν έχει υπερβολές ( πολλά πρίμα που να ξύνουν πχ ..) με εκπληκτικά ζυγισμένα μεσαία.

 

Άν παίξεις και λίγο με το drive knob θα δεις ότι μπορείς να πας σε overdrive μονοπάτια άνετα. Στην πραγματικότητα είναι καλό πετάλι αν ξέρεις τι ακούς! Είναι μεν distortion αλλά αν περιμένεις τόνους παραμόρφωσης , τότε ψάξε για κάτι άλλο! Στην πραγματικότητα έχει λιγότερο drive από ότι νομίζεις και φυσικά είναι πολύ responsive στο χέρι.

 

Αυτά από μένα..  ;) ;)

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H έκφραση 'υστερεί σε γκάζι' δεν είναι κάτι που αποκωδικοποιείται εύκολα.  ;) ;)

 

Όχι , δεν 'υστερεί σε γκάζι' !!! Απλά δεν είναι το κομπρεσαρισμένο - άφθονο - κακής ποιότητας distortion που πολλοί θεωρούν 'τρελό γκάζι... ;)

 

Και δεν είναι overdrive, απλά κόβωντας το drive του πλησιάζει overdrive χροιές με πολύ όμορφο τρόπο....

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το θεσω αλλιως μεχρι που μπορει να παει αυτο το πεταλι σε γκαζι δλδ τι μουσικες καλυπτει?

 

Λίγο ανούσια η ερώτηση σου. Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας πως για να παίξεις πχ μεταλ πρέπει η παραμόρφωση να φτάνει στο 50 κτλπ κτλπ. Η πιο πολλή δουλειά γίνεται πάντα με το EQ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου