Προς το περιεχόμενο

Αγορα synthesizer-workstation με 1000-1300ευρω



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ενταξει παω σε Μουσικο Λυκειο και κανω 3 χρονια πιανο στο σχολειο και στο σπιτι εχω ενα αρμονιο.....τωρα τα εχει παιξει το αρμονιο και επειδη ασχολουμαι πολυ με την συνθεση και με ενα συγκροτηματακι που καναμε και θελω να παρω ενα με 7 οκταβες...

Σε ζαλισα λιγο...

 

Τελως παντων αυτα εχουν δικα τους ηχεια ή πρεπει να παρω εγω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...εχουν δικα τους ηχεια ή πρεπει να παρω εγω???

;D Nope!

Κανενα synth δεν εχει δικα του ηχεια, αλλα μπορεις να το συνδεσεις στο στερεο σου για παραδειγμα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

To fantom x8 ειναι αντιστοιχο του motif es8 και το mox 8 (πιστευω εγινε κατανοητο τι εστι mox) οπως και το fantom χ8 εχει βαρυκεντρισμενα πληκτρα.Σαν να παιζεις πιανο.Δεν θες κατι τετοιο απο οτι μας δειχνεις.

 

Απο το παραπανω που γραφεις καταλαβαινω οτι μαλλον δεν εχεις σχεση με πιανο, οποτε θα (σου) πω για τριτη φορα οτι το MOX8 δεν εχει απλα περισσοτερα πληκτρα απο το ΜΟΧ6, εχει βαρυκεντρισμενα πληκτρα πιανου, κι αν εχεις μαθει να παιζεις μονο πανω σε αρμονια, Δεν θα μπορεσεις να παιξεις ευκολα στο ΜΟΧ8.

 

Ασε που αν δεν σου χρειαζεται και πολυ θα σου πιανει χωρις ιδιαιτερο λογο αρκετο χωρο,ξεχωρα οτι το αντιστοιχο μοντελο θα στοιχιζει λιγοτερο.

 

Δεν λες ποια θες ομως ακριβως να ειναι η χρηση που θα κανεις.Θες ρυθμους στο αριστερο και στο δεξι μελωδια;Θες εξ ολοκληρου ενορχηστρωση κομματιου και live performing?Θες και ηχογραφηση;Θες απλα συνθεση και αναπαραγωγη ηχων?Τι ακριβως;

 

Και δεν θα σε ενθαρυνα καθολου να αγορασεις απο ebay τετοιου ειδους προϊον(για εκτος ευρωπης τοποθεσια).Κατα πασα πιθανοτητα θα μπει φορος που στην καλυτερη η τελικη τιμη θα ισοδυναμει με αυτην που θα την βρεις σε καταξιωμενο καταστημα εντος ευρωπης.Ασε που αν δεν πεσεις και σε καλο πωλητη υπαρχει και το ενδεχομενο να σε κοροιδεψει...  Αν βρεις σε ebay καινουριο προιον εντος ευρωπης,δεν υπαρχει νοημα να το παραγγειλεις απο εκει.Πηγαινε καλυτερα σε κανα thomann ή πολυ καλυτερα στο καταστημα της γειτονιας σου,πιθανοτατα ιδια τιμη να τα εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ακομα δεν έχω κατασταλλάξει...

Εγω ομως...κατασταλαξα ;D

Σημερα μου ηρθε απο UK το MOX6 ;D ;D

Τα λογια ειναι περιττα, μιλαμε για τερας σε αστεια τιμη.

Αντε losvic, βιασου γιατι οι καιροι ειναι "περιεργοι". 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ομως...κατασταλαξα ;D

Σημερα μου ηρθε απο UK το MOX6 ;D ;D

Τα λογια ειναι περιττα, μιλαμε για τερας σε αστεια τιμη.

Αντε losvic, βιασου γιατι οι καιροι ειναι "περιεργοι". 8)

 

και δεν εκανες λιγο υπομονη με κατι της παρα πανω σε ευρο να παρεις το xf???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "κατι παραπανω" μεταφραζεται σε 1500+ ευρω επιπλεον, κατι που αυτη τη στιγμη δεν διαθετω.

Αλλα δεν πειραζει, το να εχεις τη sound engine του Motif XS με 1000 ευρω ειναι απλα εξαιρετικη ευκαιρια.

Το MOX6, μονο και μονο λογω της συγκεκριμενης sound engine, αφηνει πισω synths με_τουλαχιστον_διπλασια τιμη.

(εταιριες δεν λεμε, "μοντελα" δεν θιγουμε... ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "κατι παραπανω" μεταφραζεται σε 1500+ ευρω επιπλεον, κατι που αυτη τη στιγμη δεν διαθετω.

Αλλα δεν πειραζει, το να εχεις τη sound engine του Motif XS με 1000 ευρω ειναι απλα εξαιρετικη ευκαιρια.

Το MOX6, μονο και μονο λογω της συγκεκριμενης sound engine, αφηνει πισω synths με_τουλαχιστον_διπλασια τιμη.

 

 

ναι εχεις δικιο ειναι αρκετα πιο ακριβω

και το mox6 einai arketa kalo

καλοπαιχτο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MOX6, μονο και μονο λογω της συγκεκριμενης sound engine, αφηνει πισω synths με_τουλαχιστον_διπλασια τιμη.

(εταιριες δεν λεμε, "μοντελα" δεν θιγουμε... ;D)

Καλορίζικο το όργανο φίλε Waterfall-K αλλά γιατί δεν ονομάζεις τα synths διπλάσιας τιμής που τρώνε τη σκόνη του; Κακό είναι να υπάρχει αυτή η πληροφορία;

Σκέψου ότι έτσι μπορεί να γλυτώσει κανένας χριστιανός το επιπλέον χιλιάρικο...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κανω γιατι βαριεμαι τον "πολεμο" που θα αρχισει. :P

Οσοι ενδιαφερονται, εκει ειναι το Google, μπορουν να κανουν μια ερευνα και μια συγκριση στα specs των διαφορων synths.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου