Προς το περιεχόμενο

boss me 70 ή μεταχειρισμενη tonelab se????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια!!θελω αμεση βοηθεια και ακουω τις γνωμες σας..

 

καινουργια me 70 (γτ μεταχειρισμενη δεν υπαρχει ακομα) ή μεταχειρισμενη tonelab se??

 

Η διαφορα στα χρηματα θα ειναι μαλλον μικρη οποτε μηπως αξιζει περισσοτερο η se??

 

επισης επειδη ρωτησα σε καποια μαγαζια για την me 70 και μου ειπαν οτι δεν εχει ερθει ακομα ξερετε μηπως καποιο στην αθηνα που να την εχει για να της ριξω μια ματια.?

 

περιμενω γνωμες..!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπέρα Hariskats

Πριν σου απαντήσουμε, δεν μας λες και τι άλλο εξοπλισμό θα χρησημοποιήσεις (κιθάρα, ενισχυτή) και τί είδος παίζεις?

Έτσι για να έχουμε μία καλύτερη εικόνα του τί ψάνεις.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ,

 

vox VS boss = 2-0

 

ενα γκολακι για την λαμπα , την ζεστασια και τον "ανοιχτο" ηχο ,

και ενα ευστοχο πεναλτυ λογω , απουσιας τζιτζικιων.

 

εχω σχεδον εναμιση χρονο την SE και τα 9 προηγουμενα χρονια , roland vg-88 / boss

gt-6/gt-8/me50 - digitech rp series.

το μονο που μου αρεσε ηταν η me 50 την οποια χρησιμοποιουσα ΜΟΝΟ για modulations - reverb - delay.

 

 

με την tonelab , ειναι δυσκολο να παρεις κακο ηχο και δεν μου εχει πει ποτε "οχι".ουτε "μπροστα" απο ενισχυτη , ουτε connect.

(ειναι βεβαια και θεμα ρυθμισεων.)

αυτα.

;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσωπικά εγώ αγόρασα πριν απο 3 μήνες την tonelab se μεταχειρισμένη και έβγαλε νοκ-άουτ το 6U Rack μου.

Τώρα πλέον έχω, καλύτερο ήχο και λιγότερο κουβάλημα (το ράκ ήταν 29 κιλά :o :o :o)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσωπικά εγώ αγόρασα πριν απο 3 μήνες την tonelab se μεταχειρισμένη και έβγαλε νοκ-άουτ το 6U Rack μου.

Τώρα πλέον έχω, καλύτερο ήχο και λιγότερο κουβάλημα (το ράκ ήταν 29 κιλά :o :o :o)

 

3-0

και συνεχιζουμε.... ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια με ψιλοψηνετε γιατι ημουν αποφασισμενος για την me70 μεχρι τωρα λογω της ιδιοτητας του on/off που εχει και δουλευει σαν πεταλακια και του απλου της χειρισμου που πιστευω οτι εχει αλλα μαλλον κλεινω προς vox σιγα σιγα τελικα....  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5-0..................κι εγω εχω περασει απο digitech και boss..... και ιδιως τα drives της boss εχω την χειροτερη αποψη.........η tonelab παιζει σε οποιονδηποτε ενισχυτη και αν την εχω δοκιμασει τουλαχιστον αψιοπρεπεστατα και με σχεδον μηδαμινες ρυθμισεις....ενω με την boss οπου και να την εβαζα ειχα προβλημα..........παντου εβγαζε εντελως διαφορετικο ηχο και ηταν απιστευτα δυσχρηστη.........

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο που θεωρω το μεγαλυτερο ++++ της ειναι οτι ,ακομη και να μην σου αρεσει κατι πχ. οι παραμορφωσεις(που δεν το νομιζω) λογο του γνησιου ηχου της μπορεις να βαλεις και αλλα πεταλια μπροστα εχοντας εναν πολυ αξιολο ηχο....ειναι απο τις λιγες πεταλιερες οπου ακομη και αν τα εχεις ολα απενεργοποιημενα το σημα σου φτανει στον ενισχυτη ανεπιρρεαστο.......

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου