Προς το περιεχόμενο

Lexicon Alpha USB. Να την πάρω;


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Notebook

 

Intel Celeron M 1.86Mhz

1024MB RAM (πρόκειται να διπλασιαστεί)

120GB Σκληρός δίσκος

 

Σκοπεύω να αγοράσω μια κάρτα ήχου, αλλά θέλω να μου πείτε εσείς ποια είναι η κατάλληλη για την περίπτωσή μου. Έχω το παραπάνω laptop και δουλεύω εφαρμογές fl studio 7 και cubase sx3. Ψάχνω μια κάρτα με δυνατότητα σύνδεσης μικροφώνου(ένα), και line in για κιθάρα ή πλήκτρα. Όχι όμως αποκλειστικά για τέτοιες χρήσεις. Μέχρι 200 ευρώ το μέγιστο.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε μου, αν δεν υπερβάλλεις στην χρήση κάνοντας τεράστιες ακρότητες, θα σε καλύψει, και το pantheon reverb που την συνοδευει είναι πολύ καλό.

 

Καλό που έχει και το πανελάκι της, δεν πρόσεξα πόσο κάνει γιατι έχει ζέστη και δεν ειμαι συγκεντρωμένος , και για την σύνδεση της κιθάρας και το πόσο αποτελεσματική είναι περίμενε την απάντηση ενός άλλου.

 

Για τις ερασιτεχνικές ανάγκες ηχογράφησης π.χ. ενος πληκτρά σαν εμένα, (της κλάσης μου και της λάμψης μου), και όχι μονο είναι μια χαρά

 

Αν κάνεις τον κόπο μπορείς να συμβουλευτείς και παλιότερα thead του noiz που το θέμα έχει αναλυθει αρκετά και υπάρχει πληθώρα προτάσεων, λύσεων , εμπειριών.

 

Καίει η καυτή λαβα την μουρη μου μόλις βγαίνω στο δρόμο

Υποφέρω!! Καίγομαι

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον απο την instrument θυρα, μπαίνει η κιθάρα και εχει και 2 εξοδους πίσω.

 

Μια χαρά είναι, είναι και για κιθάρα, εγώ θα την έπαιρνα για 124 ευρώ. Μην σου πω οτι θα την πάρω γιατι ήθελα για το laptop μου μια λύση. Και ξεχωριστά gain και γράφει και απο δύο πηγές ταυτόχρονα σε διαφορετικό κανάλι.

 

Και το συστημά σου δεν θα έχει πρόβλημα .

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ποιός να ενδιαφερθεί να κοιτάξει σε ένα θέμα με τόσο γενικό και απροσδιόριστο τίτλο; "Η δικιά μου περίπτωση..."

 

Φροντίστε, όχι μόνο εσύ, τους τίτλους να είναι περιγραφικοί του θέματος.

 

Η κάρτα φαίνεται οκ. Λίγα μπορεί να πάνε λάθος σε τέτοια διάταξη.

Αν και στο παρελθόν η Lexicon είχε πρόβλημα στα drivers, αλλά σίγουρα τώρα θα πρέπει να'ναι οκ.

 

Για μικρόφωνο και stereo ηχογράφηση είναι μια χαρά.

Για κιθάρα το πιό πιθανό είναι να χρειαστείς κάποιο έξτρα προενισχυτή / D.I. Ρίξε μια ματιά στα άπειρα σχετικά θέματα με μια αναζήτηση.

 

Παίρνεις μαζί και το Cubase LE!

Αν η τιμή είναι στους υπολογισμούς σου χτύπα την.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός να ενδιαφερθεί να κοιτάξει σε ένα θέμα με τόσο γενικό και απροσδιόριστο τίτλο; "Η δικιά μου περίπτωση..."

 

Φροντίστε' date=' όχι μόνο εσύ, τους τίτλους να είναι περιγραφικοί του θέματος.

[/quote']

 

Αυτό είναι αλήθεια φίλε nathanjordison, απλά εγώ είμαι περίπτωση απο μόνος μου και οταν άκουσα για περίπτωση αποφάσισα να δώ το θέμα.

 

ο σωστός τίτλος εξασφαλίζει την σωστή και γρήγορη βοήθεια.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο παιδιά σχετικά με τον τίτλο του θέματος που άνοιξα, αλλά είναι τόσα πολλά τα θέματα που έχουν τη λέξη κάρτα και ήχου....

Anyway....ευχαριστώ!!

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου