Προς το περιεχόμενο

Lexicon Alpha USB. Να την πάρω;


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 1 χρόνο αργότερα...

Nα μαι!

 

Λέω να πάρω και εγώ μια τέτοια ρε παιδια.Λιαν συντόμως θα αγοράσω laptop και θέλω να πάρω μια καρτα ήχου να το συνοδευσει.Λόγω πιεσμένων οικονομικών αυτή την περίοδο δε μπορώ να διαθέσω και πάρα πολλά οπότε βρήκα αυτήν, σε πολύ γνωστό εγχώριο μαγαζί σε τιμή ίδια με αυτή του thomann και λέω να την αγοράσω.

 

Ειμαι παντελώς άσχετος με το αθλημα όμως για αυτό ρωτάω.Δε την θέλω για τίποτα ιδιαίτερο.Μόνο κιθάρα θα ηχογραφώ (άντε και κανα μπάσο) και δε με ενδιαφέρει να μπορώ να γράφω πολλά όργανα ταυτόχρονα.Προενισχυση για μικρόφωνο αν δε κάνω λάθος έχει, οπότε παίρνω ένα, το κοτσάρω πάνω και φύγαμε?

 

Καμια άλλη οδηγια προς ναυτιλουόμενους, καμια συμβουλή?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή η περιπτωση http://www.thomann.de/gr/line6_toneport_ux1.htm, που εμένα προς το παρον με εχει βγαλει παλουκαρι!!

Τωρα για σύγκριση μεταξυ των δυο καρτων ας πει κάποιος αλλος!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή είμαι και εγώ σε αναζήτηση κάρτας ηχου και προσανατολίζομαι στην toneport ux-1,θα ήθελα γνώμες αν υπάρχει κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά,δηλαδή μέχρι 150 €.Είναι μεγάλο μειονέκτημα η έλλειψη phantom power?Οπως επίσης και η έλλειψη θύρας midi?Oxι ότι έχω midi αλλα, αν στο προσεχές μέλλον αγοράσω ενα,π.χ. http://www.thomann.de/gr/korg_nanokey.htm, τι εναλλακτικές μεθόδους σύνδεσης με το pc υπάρχουν?Τα φώτα σας παρακαλώ...

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oρε αδέλφια,κλέφτες και καρμα-τωλοί,καμιά βοήθεια,καμιά συμβουλή γιατί είμαι να παραγγέλνω σύντομα ???

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

OculatisAbis ευχαριστώ για την απάντηση...αλλά ήδη την αγόρασα...toneport-ux1.Να ρωτήσω όμως κάτι σχετικό.Το toneport ήρθε με το πρόγραμμα ableton live.Λιγο που το κοίταξα φαίνεται αρκετά δύσκολο.Εχετε να προτείνετε κάτι πιο εύκολο για αρχάριο...βασικά ψάχνω ένα πρόγραμμα να βάζεις ένα ρυθμό reggae στο τύμπανα και να jamareis και να ηχογραφείς.Τη βοήθειά σας...

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Eίπα να το γράψω εδω, να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.

 

Exv αυτην την κάρτα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, απλά θέλω να ρωτησω κάτι που δεν καταλαβαίνω.

Για να ανεβάσω ένταση απλά - όπως ανεβάζεις το volume ενος ενισχυτη - πρέπει να ανεβάσω και το Monitor mix και το output level. Γιατι όχι μονο το output level ποτε δεν το καταλαβα αυτο.

 

Κάνω κάτι λάθος ή έτσι είναι η φιλοσοφίας της κάρτας ;

 

Η συνδεση ειναι η γνωστη, balanced σηματα σε 2 Monitors, drivers περασμένοι, και ένα καλώδιο usb στο laptop - USB 1 οχι 2.

 

Ευχαριστω.

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα αυτη τη καρτα πριν απο 3 μηνες απο γνωστη αλυσιδα καταστηματων Η.Υ στην τιμη των 109e και πιστευω για τα λεφτα της ειναι πολυ ενταξει στην προτεινω ανετα ιδιεταιρα αν εισαι αρχαριος σαν και μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου