Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με τράκτορ


tzonjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιεί κανεις τράκτορ scratch με timecode βινύλια? Έχω θόρυβο στα κανάλια από τον μικτή. Λίγο που έψαξα σε σχετικά forums η λύση που προτείνουν όλοι είναι αγόρασε mac.

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πάρε mac είναι γενικότατο και δεν είναι λύση.Έχω βαρεθεί όλους τους wannable artists(απο djs και μουσικούς μέχρι φωτογράφους)να παίρνουν mac νομίζοντας ότι θα γίνουν artists.

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες.Τraktor ποιο(το 3 το pro το pro 2 ),με τι κάρτα ήχου,σε τι λειτουργικό,σε τι κατάσταση είναι το pc(γεμάτο σπασμένα πρόγραμματα πχ?)?

Εγώ πχ τρέχω σε ένα πεντακάθαρο pc 64bit woindows7 με i3 cpu 4gbram traktor pro1 με audio 2 και δεν έχει κολλήσει ποτέ!Και ας έχει track collection 110000 κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πάρε mac είναι γενικότατο και δεν είναι λύση.Έχω βαρεθεί όλους τους wannable artists(απο djs και μουσικούς μέχρι φωτογράφους)να παίρνουν mac νομίζοντας ότι θα γίνουν artists.

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες.Τraktor ποιο(το 3 το pro το pro 2 ),με τι κάρτα ήχου,σε τι λειτουργικό,σε τι κατάσταση είναι το pc(γεμάτο σπασμένα πρόγραμματα πχ?)?

Εγώ πχ τρέχω σε ένα πεντακάθαρο pc 64bit woindows7 με i3 cpu 4gbram traktor pro1 με audio 2 και δεν έχει κολλήσει ποτέ!Και ας έχει track collection 110000 κομμάτια.

 

έχω ένα hp με windows 7, core 2 δυο, 3gb ram κλπ κλπ...δεν είναι ότι κολλάει το pc η κάτι τέτοιο....μια χαρά τρέχει. Το πρόβλημα είναι ότι ακούγεται ένα φύσημα από τα κανάλια και στα ακουστικά βεβαια...Παρατήρησα βγάζοντας το βύσμα της παροχής ότι το φύσημα εξαφανίζεται. Έχει να κάνει πιστεύω με το hardware του laptop. Προσπάθησα να γειώσω στον μικτή την κάρτα (scratch δυο for 4) αλλα τίποτα...

Ακούω ιδέες?

Λέω να βγάλω την μπαταρία k να αφήσω μονο την παροχή...

 

το pc τα έχει τα σπασμένα αλλα τίποτα το ιδιαίτερο (όχι παιχνίδια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα γείωσης . Υπάρχουν διάφορες λύσεις όπως να τοποθετήσεις μονωτική ταινία στη γείωση της πρίζας του υπολογιστή σου . Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι πρόβλημα του TRAKTOR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα γείωσης . Υπάρχουν διάφορες λύσεις όπως να τοποθετήσεις μονωτική ταινία στη γείωση της πρίζας του υπολογιστή σου . Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι πρόβλημα του TRAKTOR.

 

εννοείς στην σoυκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , δοκίμασε το και μας λες.

 

θα το κάνω αν και πιστεύω ότι θα έλυνε το πρόβλημα κάποια επέμβαση στο καρφί που συνδέει το pc με το καλώδιο του μετασχηματιστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κάνω αν και πιστεύω ότι θα έλυνε το πρόβλημα κάποια επέμβαση στο καρφί που συνδέει το pc με το καλώδιο του μετασχηματιστή...

 

το έκανα...πλάκωσα με μονωτική ταινία τα σιδεράκια της γείωσης αλλα τίποτα...τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου