Προς το περιεχόμενο

Third Degree


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ωραιότατον και smooth!!! Κιθάρες άψογες....ΟΧΙ τόσο ΜΕΓΑΛΟ...έχει πιαστεί το χέρι μου να γράφω (αν και το είδος το επιτρέπει ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thank you Lakis. Ναι, η διάρκεια είναι ένα θέμα αλλά οφείλεται στο πολύ αργό τέμπο. Ουσιαστικά το κομμάτι είναι: εισαγωγή - 2 chorus στίχοι - 1 chorus σόλο - 1 chorus στίχοι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κιθαριστικα ειναι πανέμορφο! Άψογος ήχος που σε ταξιδεύει. Φωνητικά δεν είναι και άσχημα αλλά θα ήθελα προσωπικά λίγο παραπάνω ένταση.

 

Μπράβο σου

Φτιάχνω και εγώ cafe Kopi Luwak!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθαριστικά είναι απο τα καλύτερα σου.

 

Αν μάλιστα γυρίσουμε τον χρόνο αρκετούς μήνες πίσω θα δούμε οτι ο ήχος της κιθάρας είναι πολύ καλύτερος απο τις πρώτες ηχογραφήσεις με μικρόφωνο που μας είχες ανεβάσει τότε.

(...και για να πω και την αλήθεια μου, τότε ο ήχος σου μου θύμιζε...κοννέκτ παρά μικροφωνισμένη καμπίνα.)

Τώρα όμως αρχίζω να πιστεύω κι εγώ οτι η άποψη του Σκληρού Τζέντλεμαν δεν είναι καθόλου υπερβολική.

 

Η φωνή όμως μου ακούγεται λίγο...ρομποτική. (σαν ήχος εννοώ, όχι σαν ερμηνεία..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black cat and longshadow η φωνή στο συγκεκριμένο είναι όντως προβληματική σε πολλαπλά επίπεδα.

 

Αν μάλιστα γυρίσουμε τον χρόνο αρκετούς μήνες πίσω θα δούμε οτι ο ήχος της κιθάρας είναι πολύ καλύτερος απο τις πρώτες ηχογραφήσεις με μικρόφωνο που μας είχες ανεβάσει τότε.

(...και για να πω και την αλήθεια μου, τότε ο ήχος σου μου θύμιζε...κοννέκτ παρά μικροφωνισμένη καμπίνα.)

 

Είναι αλήθεια ότι οι τότε ηχογραφήσεις δεν έχουν και μεγάλη σχέση. Κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι ειδικά όσον αφορά την τεχνική της ηχογράφησης. (Φύγαν και μερικά ευρώ για να λέμε την αλήθεια ;D)

 

Σας ευχαριστώ για την ακρόαση και τα σχόλια.

 

Υ.Γ. Το παρόν κομμάτι υπάρχει και σε άλλη βερσιόν με άλλο overdrive (barber) και νομίζω ότι ανέβασα την λάθος έκδοσή τελικά (famous last words of a burnt man).

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου