Προς το περιεχόμενο

Ωmega


happydreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ο Βρασίδας...από τις αγαπημένες μου rock προσωπικότητες και εφηβικό ίνδαλμα. Ψαγμένος και ανήσυχο πνεύμα. Το συγεκριμένο κομμάτι δεν είναι από τα αγαπημένα μου του δίσκου, ειδικα όταν υπάρχουν μπαλάντες όπως ''arc of space'' και ''man of sorrows''...αλλά και πάλι μ'αρέσει πολύ....Πάντως ο επόμενος δίσκος μου άρεσε καλύτερα...(chemical wedding).

 

Υ.Γ. Δυστυχώς το εξώφυλλο του δίσκου είναι μεγάλη μ@Λ@(*ια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως υπάρχουν πολύ πιο αξιόλογα κομμάτια στο δίσκο αλλά και γενικότερα στις σόλο δουλειές του.Απλά αυτή η μελωδία,από την πρώτη φορά που την άκουσα,με άρπαξε για τα καλά.Δεν μπορώ να το εξηγήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομματάρα και φοβερός δίσκος.

Χωρίς να έχω το background που να δικαιολογεί τη βαρύγδουπη δήλωση που έρχεται ( ;D), έχω την εντύπωση ότι από πλευράς ήχου/παραγωγής το Accident Of Birth έδειξε προς ποιά κατεύθυνση θα κινηθεί το μέλλον της "ορθόδοξης" τουλάχιστον σκηνής.

Φυσικά όλα αυτά ακούγονται χαζά 14 χρόνια μετά, ειδικά όταν ξέρουμε ότι έχει ακολουθήσει το Chemical Wedding που έχει συνολικά καλύτερη παραγωγή - ειδικά στα τύμπανα.

 

Μάννα εξ ουρανού ήταν αυτά τα δύο albums σε μια εποχή που οι λοιποί superstars περίμεναν πως με μια καθετή στα Βοτσαλάκια θα βγάλουν σφυρίδες. ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου