Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο για πεταλακια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια μολις παρηγγειλα τα πεταλακια της boss οd-3 ds-1 dd-7 και εχω σκοπο να πανε γυρω στα 6-7  , αλλα εχω κολλησει στην επιλογη του τροφοδοτικου ΚΑΙ  επειδη ειμαι αρχαριος σε αυτα τα θεματα παρακαλω μου πειτε καμια ιδεα  !!! εχω ξεχωρισει το http://www.thomann.de/gr/harley_benton_powerplant.htm αλλα μου φαινεται πολυ φτηνο !!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά κάτω από το θέμα (στα προηγούμενα 100 που έχει αναφερθεί το ερώτημα, και τα οποία εύκολα θα μπορούσες να τα βρεις και από την Αναζήτηση).

 

Σ'αυτό που ρωτάς, το HB είναι μια χαρά τιμιότατο τροφοδοτικό σ'αυτά που προσφέρει. Είναι κάπως γκουμούτσα και βαρύ, να έχεις υπόψιν σου.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα..εχω το one spot αλλα τα πεταλια μου πλεον ειναι 8 και εγω εχω το χταποδι με 5,εχω και το qtron που εχει δικια του 24βολτη τροφοδοσια αρα 7 9βολτα...μεχρι ποσα 9βολτα πεταλια μπορει να τροφοδοτησει το one spot και υπαρχει χταποδι για αυτα?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα..εχω το one spot αλλα τα πεταλια μου πλεον ειναι 8 και εγω εχω το χταποδι με 5,εχω και το qtron που εχει δικια του 24βολτη τροφοδοσια αρα 7 9βολτα...μεχρι ποσα 9βολτα πεταλια μπορει να τροφοδοτησει το one spot και υπαρχει χταποδι για αυτα?

 

Αναλογα με τα συνολικα mA της καταναλωσης τους

 

http://www.thomann.de/gr/boss_pcs20a_stromversorgungskabel.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα με τα συνολικα mA της καταναλωσης τους

 

http://www.thomann.de/gr/boss_pcs20a_stromversorgungskabel.htm

Αν παρουμε το ενα σαν εισοδο αυτο βγαζει 7...οσα θελω δηλαδη...

τα πεταλια ειναι τα εξης

ehx memory toy

soundblox multiwave bass distortion

ebs multicomp

ebs octabass

Korg Dt90

ehx freeze

Morley little aligator volume

 

θα εχω καποιο προβλημα?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να βρεις απο τα specs του καθενος τις καταναλωσεις τους και να τις προσθεσεις. Δεν ξερω αν καποιο απο ολα αυτα ειναι ιδιαιτερα ενεργοβορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warwick,καλές επιλογές αναφέρθηκαν,ανάλογα και με τα υπόλοιπα πεταλάκια που θα αγοράσεις βέβαια...

 

Αν θες πεταλάκια με διαφορετικό voltage,AC αντί για DC,και τέτοια...ωραία,θα λεγα να πάρεις το πιο ευπροσάρμοστο 'τούβλο' στην αγορά:

 

http://www.thomann.de/gr/trex_fuel_tank_chameleon.htm

 

Με λίιιγο κατώτερη ανοχή σε mA από το 1 spot μεν (και με πολύ περισσότερα χρήματα βέβαια),θα κουβαλήσει κάθε καρυδιάς καρύδι δε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

warwick με μια προχειρη και γρηγορη αναζητηση βρηκα (με καθε επιφυλαξη για την ορθοτητα τους) τις καταναλωσεις (παντα με ενα ερωτηματικο) για τα παρακατω

 

EBS MultiComp    Power Requirements            10 mA

 

ehx memory toy                                          200mA

 

ehx freeze                                                  140mA

 

ebs octabass                                                10mA

 

soundblox multiwave bass distortion                  110mA

 

για το korg και το morley δεν βρηκα αλλα απ οτι φαινεται  σε υπερκαλυπτει ανετα το 1spot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου