Προς το περιεχόμενο

Pedalboard διασημων καλλιτεχνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα το μόνο pedalboard διάσημου που με άρεσε είναι του από πάνω μου :D (αν και δεν χρησιμοποιεί reverb ;D)

μα πώς εντυπωσιάζεστε εσείς οι επαρχιώτες ;D ;D...την άλλη φορά λεβέντη μου να οργανωθείτε καλύτερα να σε περιποιηθούμε ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

μα πώς εντυπωσιάζεστε εσείς οι επαρχιώτες ;D ;D...την άλλη φορά λεβέντη μου να οργανωθείτε καλύτερα να σε περιποιηθούμε ;)

 

 

Άστα Ανέστη!Έχεις δίκαιο.  ;D ;D ;D

Ναι ήτο έκτακτο.....θα οργανωθεί πιο σωστά...και ξεκουνηθείτε για Ζαλονίκη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ψαρωνετε ρε, αυτα ειναι διαφημιστικα τρικ. Τα Boss και τα Digitech που βλεπετε ειναι μονταρισμενα απο το pare-ena-ftino-petali-kai-dwse-mou-ena-skasmo-lefta-na-sou-allaksw-ena-capacitor-kai-na-sto-kanw-truebypass.com. Εναι γνωστο πως με rig κατω απο το πεντοχιλιαρο δε βγαζεις ηχο της προκοπης, μονο ψηφιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έριξα μια ματιά στις φωτογραφίες και είναι απίστευτο πόσο διαφορετική είναι η λογική των αμερικάνικων συγκροτημάτων... έχει να κάνει και ότι οι περισσότεροι από όλους περιοδεύουν 150 μέρες το χρόνο τουλάχιστον και απλοποιούν την ζωή τους κάνωντας πρακτικές ρεαλιστικές επιλογές.

 

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον αν βλέπαμε τα περισσότερα ευρωπαικά συγκροτήματα σκάνε πάντα με ένα σκασμό μηχανήματα... Τα τελευταία χρόνια παρατηρώντας συναυλίες σε Γερμανία, Βέλγιο, Ολλανδία πάντα μου κάνει εντύπωση πως τα αμερικάνικα σχήματα εμφανίζονται με πολύ πιο λιτό εξοπλισμό. Νομίζω ότι έχει να κάνει και με το δέσιμο με τους ηχολήπτες... με άλλα λόγια ότι κάνουν soundcheck για κάθε κομμάτι και κάθε εφέ στην κιθάρα.

 

Πάντως με διαφορά το ποιο ενδιαφέρον ήταν το Steely Dan... πλάκα έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έριξα μια ματιά στις φωτογραφίες και είναι απίστευτο πόσο διαφορετική είναι η λογική των αμερικάνικων συγκροτημάτων... έχει να κάνει και ότι οι περισσότεροι από όλους περιοδεύουν 150 μέρες το χρόνο τουλάχιστον και απλοποιούν την ζωή τους κάνωντας πρακτικές ρεαλιστικές επιλογές.

για δες και εδω απο εναν αμερικανο που περιοδευει/περιοδευε 160 μερες τον χρονο......frusciante-pedalboard-2006a.jpg

μηπως αλλαξες γνωμη ??  ;) ;)

 

ειναι στην λογικη του καθε κιθαριστα και ας μην ξεχναμε οτι απο πισω τους βρισκονται δεκα δεκα τα ρακ με φετες εφφε

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν ΕΧΕΙΣ ΜΥΑΛΟ & ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ και ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ειτε με τα απλουστερα εφε,ειτε με τα...ψυγεια...ΗΧΑΡΑ θα βγαλεις...

 

ΗΧΑΡΑ βγαζει ο Johnny Marr με αυτην την...ψηφιακη αρχαιολογια

 

http://www.flickr.com/photos/emayoh/437287381/#

 

ΗΧΑΡΑ και ο ΘΕΟΣ με την Αρτα και τα Γιαννενα

 

http://www.musicradar.com/news/guitars/u2-exclusive-the-edges-stage-setup-revealed-223342

 

τωρα αν εισαι καΝγκουρας και δεν ξερεις να βαρας τη λα.....οτι αναλογικομπουτικοπαπαρια και να σου δωσουν Σ.Κ.Α.Τ.Α. (Συνολικα Κακοηχος Ανακλαστικα Τρομακτιος Αλμπινος.. ;D) θα ακουστεις.... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τωρα αν εισαι καΝγκουραςκαι δεν ξερεις να βαρας τη λα.....οτι αναλογικομπουτικοπαπαρια και να σου δωσουν Σ.Κ.Α.Τ.Α. (Συνολικα Κακοηχος Ανακλαστικα Τρομακτιος Αλμπινος.. ;D) θα ακουστεις.... ;D

 

 

Καλά, αλμπίνος είναι και ο Johnny Winter και εχει και ηχάρα με μονο εφε το καλωδιο που ενωνει την κιθαρα με τον ενισχυτη του ;D

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου