Προς το περιεχόμενο

Pedalboard διασημων καλλιτεχνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπική άποψη: Δεν υπάρχει καλός ή κακός ήχος. Υπάρχει ήχος που χρησιμοποιείται σωστά και ήχος που χρησιμοποιείται λάθος.

επετρεψε μου σαν μικρη παρενθεση επι του θρεντ να διαφωνησω μαζι σου - υπαρχει ηχος που σου αρεσει και ηχος που ΔΕΝ σου αρεσει......ευτυχως δεν υπαρχει λαθος και σωστο στην μουσικη ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

...ο edge εχει απο πισω του φετες και φετες........κανω λαθος ?

 

Aν θα βάλω μανούρι θα κάνω τίποτα; ???

 

So Tiri - Feta kai Psomi (Official Music Video)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξέρουν αυτοί τώρα. ???

 

πάντως υπάρχει και η άποψη που είχε εκφράσει και ο Montgomery . Εάν στηρίξεις τον ήχο σου σε  bouti και εξεζητημένες λύσεις και ο ένας η 5 κατασκευαστές-Ιδιοκτήτες εταιρίας τα βροντήξει θα πρέπει να αλλάξεις τον ήχο σου ; να αρχίσεις να μοιράζεις χιλιάρικα να βρεις άλλο πετάλι σα το δικό σου ; η μάλλον , καθώς αρκετά  boutique προϊόντα δεν είναι ακριβώς ίδια , να βρεις κάτι σα το δικό σου ;

 

  ο Montgomery  το είχε πεί για τις  custom / unique  κιθάρες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως υπάρχει και η άποψη που είχε εκφράσει και ο Montgomery . Εάν στηρίξεις τον ήχο σου σε  bouti και εξεζητημένες λύσεις και ο ένας η 5 κατασκευαστές-Ιδιοκτήτες εταιρίας τα βροντήξει θα πρέπει να αλλάξεις τον ήχο σου ; να αρχίσεις να μοιράζεις χιλιάρικα να βρεις άλλο πετάλι σα το δικό σου ; η μάλλον , καθώς αρκετά  boutique προϊόντα δεν είναι ακριβώς ίδια , να βρεις κάτι σα το δικό σου ;

 

 ο Montgomery  το είχε πεί για τις  custom / unique  κιθάρες ..

 

Γιατι να αλλαξω τον ηχο μου εαν εχω ενα boutique πεταλι και ο κατασκευαστης τα βροντηξει; Σορυ, δεν το καταλαβα αυτο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μπορεί να σου χαλάσει /κλαπεί / καεί η πλακέτα από ατύχημα ... δε πας στο πρώτο μαγαζί παίρνεις άλλα 10 ίδια και κάνεις το λάιβ . κάτι θα αλλάξει στον ήχο σου . Εγώ ας πούμε έχω συνηθίσει στο  full drive και με ξενερώνουν άλλα  overdrive ... επίσης το  delay του  jam  έχει ιδιαίτερο μεταξένιο ήχο , μου αρέσει πολύ , θα ξενέρωνα ..

 

  Επίσης μεγάλες εταιρίες , λεφτά στους καλλιτέχνες για διαφήμιση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μπορεί να σου χαλάσει /κλαπεί / καεί η πλακέτα από ατύχημα ... δε πας στο πρώτο μαγαζί παίρνεις άλλα 10 ίδια και κάνεις το λάιβ . κάτι θα αλλάξει στον ήχο σου . Εγώ ας πούμε έχω συνηθίσει στο  full drive και με ξενερώνουν άλλα  overdrive ... επίσης το  delay του  jam  έχει ιδιαίτερο μεταξένιο ήχο , μου αρέσει πολύ , θα ξενέρωνα ..

 

   Επίσης μεγάλες εταιρίες , λεφτά στους καλλιτέχνες για διαφήμιση ..

 

Δε συμφωνω, ολα οκ θα ειναι εκτος και αν στο κλεψουν και δε βρισκεις να το αντικαταστασησεις. Η πλακετα απο ενα πεταλι δε σου καιγεται ουτε στο φουρνο να τη βαλεις. Αμα χαλασει κατι υπαρχουν να σωρο ανθρωποι να στο φτιαξουν, (το να αντικαταστησεις ενα καμμενο opamp ή πυκνωτη δεν ειναι δα και rocket science), αξιζει να φτιαξεις ακομα και ενα boss που σου χαλασε. Εμενα τοσα χρονια δε μου εχει χαλασει ποτε πεταλι. Τωρα για τα λεφτα που δινουν οι μεγαλες εταιριες στους κιθαριστες ειναι αλλο θεμα, με γεια τους και χαρα τους να πληρωνουν για διαφημιση οι μεν, με γεια τους και χαρα τους να τα παιρνουν για να προωθουν καποια προιοντα οι δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση προς ολους:

 

τι δυνατοτητες ΠΑΡΑΠΑΝΩ εχει 1 boutique απο ενα αλλο ιδιου ενδιαφεροντος

αναλυτικοτερα:

τι διαφορά εχει 1 boutique distortion απο 1 αλλο distortion ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση προς ολους:

 

τι δυνατοτητες ΠΑΡΑΠΑΝΩ εχει 1 boutique απο ενα αλλο ιδιου ενδιαφεροντος

αναλυτικοτερα:

τι διαφορά εχει 1 boutique distortion απο 1 αλλο distortion ?

 

Εξαρτάται απ το τι θεωρείς boutique! πχ αν ρωτήσεις αν η Electro Harmonix και η Visual sound είναι boutique οι μισοί θα πούνε ναι και οι άλλοι μισοί όχι! δεν υπάρχει σαφής διαχωριστική γραμμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου