Προς το περιεχόμενο

Ποσο μα ποσο βαραει το κεφαλι του στον τοιχο


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επιστήμη φίλε μου, έχει απαντήσει σε τέτοια θέματα και στο εξηγεί όσο πιο απλά μπορεί ο Σαντσος

   Ειπαμε.... εχω αδελφο μαθηματικο - θεωρητικο

::) :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

  apos....  Συχαινομαι τη βαθια θεωρια. Ομως οι ρησεις του τυπου "τι θα ειχε γινει ΑΝ...." ειναι καθαρα θεωρητικες. Οποτε ή μπαινεις στη βαθια θεωρια ή δεν το πολυζαλιζεις.

 

 

Καταρχάς χαβαλέ έκανα! Όπως προείπα, τα λες σωστά.

Έχε δε πλάκα ο τρόπος με τον οποίο κάποιοι αντιμετωπίζουν κάτι που δεν καταλαβαίνουν... ;) Έχει πραγματικά πλάκα!

 

Εγώ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι, αν και είναι σίγουρο ότι οι Beatles ΔΕΝ θα ήταν οι ίδιοι με άλλο ντράμερ αντί του Ρίνγκο (ας μην το  πάμε μακριά με παραδείγματα σφαγής :) , πολύ απλά ο ήχος ή η έμπνευση που θα έδινε στους υπόλοιπους θα είχε θετικότερη ή αρνητικότερη επίδραση στο τελικό αποτέλεσμα και κατ' επέκταση θα είχαν άλλο "γκελ" στον κόσμο κοκ), οι πιθανότητες να κάνεις κάτι (πολύ) αξιόλογο δίπλα σε Λένον και Μακάρτνεϊ, πως να το κάνουμε, είναι πολλές, πάρα πολλές! :) :) Ακόμα και αν δεν γινόσουν η μεγαλύτερη μπάντα του κόσμου...

 

Δεν γίνεται κρίνοντας από αυτό που τελικά έγιναν οι Μπιτλς να το σκεφτείς μαθηματικά και να μην χτυπάς το κεφάλι σου που δεν πήγες στην οντισιόν! Είναι ανθρώπινο!   ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Που πας φίλε;

- Μια μπάντα ψάχνει ντράμερ και έχουν οντισιόν.

- Πως τους λένε;

- Beatles. Με "ea" το "ι".

- Πςςς, μιλάμε φοβερό λογοπαίγνιο... Γ@μ#σ3 τους ρε μλκ, πάω για μπιλιάρδο, έλα!

- Λες ε; Να σου πω κι εμένα ψιλοβλάκες μου ακούγονται, ίσα-ίσα για να μην παίζω μόνος μου το σκεφτόμουν... Δεν θέλω και πολύ να μην πάω...

- Ρε γ@μ#σ3 τους σου λέω!

 

 

Για την ιστορία, έχασε και στο μπιλιάρδο εκείνη τη μέρα!

 

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Που πας φίλε;

- Μια μπάντα ψάχνει ντράμερ και έχουν οντισιόν.

- Πως τους λένε;

- Beatles. Με "ea" το "ι".

- Πςςς, μιλάμε φοβερό λογοπαίγνιο... Γ@μ#σ3 τους ρε μλκ, πάω για μπιλιάρδο, έλα!

- Λες ε; Να σου πω κι εμένα ψιλοβλάκες μου ακούγονται, ίσα-ίσα για να μην παίζω μόνος μου το σκεφτόμουν... Δεν θέλω και πολύ να μην πάω...

- Ρε γ@μ#σ3 τους σου λέω!

 

 

Για την ιστορία, έχασε και στο μπιλιάρδο εκείνη τη μέρα!

 

 

;D ;D

Χαχαχαχαχαχα :P

this is the end of the world...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!  Αυτό το λες εσύ απο την σκοπιά του επιστήμονα δηλαδή ε...;

χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

Η επιστήμη φίλε μου, έχει απαντήσει σε τέτοια θέματα και στο εξηγεί όσο πιο απλά μπορεί ο Σαντσος.

Εκεί που ίσως να σηκώνει τα χέρια ψηλά, είναι στο πως καταφέρνουν ορισμένοι τύποι, να μένουν τόσο πίσω στην εξελικτική πορεία του είδους μας και τόσο κοντά στα ξαδέρφια μας, τους χιμπατζήδες... (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε)

 

  Νικο σ΄ευχαριστω φιλε.... ειναι παρηγορια να σε καταλαβαινει καποιος!  ;)

 

 

Καταρχάς χαβαλέ έκανα! Όπως προείπα, τα λες σωστά.

Έχε δε πλάκα ο τρόπος με τον οποίο κάποιοι αντιμετωπίζουν κάτι που δεν καταλαβαίνουν... ;) Έχει πραγματικά πλάκα!

 

Εγώ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι, αν και είναι σίγουρο ότι οι Beatles ΔΕΝ θα ήταν οι ίδιοι με άλλο ντράμερ αντί του Ρίνγκο (ας μην το  πάμε μακριά με παραδείγματα σφαγής :) , πολύ απλά ο ήχος ή η έμπνευση που θα έδινε στους υπόλοιπους θα είχε θετικότερη ή αρνητικότερη επίδραση στο τελικό αποτέλεσμα και κατ' επέκταση θα είχαν άλλο "γκελ" στον κόσμο κοκ), οι πιθανότητες να κάνεις κάτι (πολύ) αξιόλογο δίπλα σε Λένον και Μακάρτνεϊ, πως να το κάνουμε, είναι πολλές, πάρα πολλές! :) :) Ακόμα και αν δεν γινόσουν η μεγαλύτερη μπάντα του κόσμου...

 

Δεν γίνεται κρίνοντας από αυτό που τελικά έγιναν οι Μπιτλς να το σκεφτείς μαθηματικά και να μην χτυπάς το κεφάλι σου που δεν πήγες στην οντισιόν! Είναι ανθρώπινο!  ;D  ;D

 

  Εχεις δικιο, και αναφερομαι κυριως στα bold. Απλα εγω προσπαθω να δωσω μια παρηγορια στον αρρωστο, οτι και καλα δεν ξερεις τι μπορει να ειχε συμβει. Ειναι ανθρωπινο οπως λες να στεναχωρηθεις, κι εγω το ιδιο θα εκανα αν ειμουν.... ο ντραμμερ. ;D Αλλα στην πορεια θα το φιλοσοφουσα λιγο - οπως εκανα τελικα στο νοιζ, ασχετο αν καποιοι ΔΕΝ εννοουν να καταλαβουν - και θα παρηγοριουνα. Στο κατω κατω το πεπρωμενο των lennon - mccartney - harrison - star ηταν να γινουν σταρ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ. Σε καποιο αλλο δεν ξερω....

 

 

  @waterfall:  ολα αυτα τα λεω για να παραδεχτω τελικα ποσο φτωχος τω πνευματι ειμαι και να μην το πολυζαλιζω, γιατι στην τελικη ετσι περναω καλυτερα απο το να τρελαθω. Τουλαχιστον ομως ΞΕΡΩ οτι ειμαι φτωχος το πνευματι. ΕΣΥ? 

 

  Προσεξε καλα, γιατι ΘΕΛΕΙ ΕΥΡΥΤΗΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΦΤΩΧΟΣ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ!

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε waterfall τι δεν καταλαβαίνεις από αυτά που σου λένε τα παιδιά? φυσικά και η οποιαδήποτε παρέμβαση σου σε ένα γεγονός έχει την δυνατότητα να το επηρεάσει..ήμαρτον!  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα τα λεω για να παραδεχτω τελικα ποσο φτωχος τω πνευματι ειμαι και να μην το πολυζαλιζω, γιατι στην τελικη ετσι περναω καλυτερα απο το να τρελαθω. Τουλαχιστον ομως ΞΕΡΩ οτι ειμαι φτωχος το πνευματι. ΕΣΥ?

Εγω παλι ξερω οτι δεν ειμαι "Φτωχος τω πνευματι", και συγνωμη κιολας.... :-X

 

Προσεξε καλα, γιατι ΘΕΛΕΙ ΕΥΡΥΤΗΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΦΤΩΧΟΣ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ!

Δεν ξερω αν εχεις "ευρυτητα πνευματος", αλλα σιγουρα εχεις το "γνωθι σ’ αυτον".

 

φυσικά και η οποιαδήποτε παρέμβαση σου σε ένα γεγονός έχει την δυνατότητα να το επηρεάσει.

Ελα... :o

Πες μας τωρα για πιο γεγονος μιλας και ποια παρεμβαση μου(μας).

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ξερω οτι δεν ειμαι "Φτωχος τω πνευματι", και συγνωμη κιολας.... :-X

 

  Που να το ξερεις.... αφου δεν εχεις την ευρητητα πνευματος που απαιτειται για να το συνειδητοποιησεις!!

 

 

Υ.Γ. :    :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Που να το ξερεις.... αφου δεν εχεις την ευρητητα πνευματος που απαιτειται για να το συνειδητοποιησεις!!

Που θα παει, θα την αποκτησω κι αυτη, μικρος ειμαι ακομα..... ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ανθρωπινο οπως λες να στεναχωρηθεις, κι εγω το ιδιο θα εκανα αν ειμουν.... ο ντραμμερ.

Αυτό το τελευταίο αποκλείται, αφού ως γνωστόν... οι ντράμερ δεν νιώθουν!  ;D ;D

 

 

 

  Που να το ξερεις.... αφου δεν εχεις την ευρητητα πνευματος που απαιτειται για να το συνειδητοποιησεις!!

Catch-22 καταστάσεις στο Noiz! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου