Προς το περιεχόμενο

αναζήτηση αναλογικής κονσόλας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι 8 αναλογικές εξόδους εχει

 

Εγώ φίλε μου έχω αγοράσει μία 8κάναλη MOTU (8pre) που έχει πολύ όμορφους A/D convertores και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. ΤΩΡΑ, αν ακούσεις αυτά που σου λέει ο φίλος ο Superfunk (που από ότι μαθένω έχει πολλές γνώσεις γύρο από το θέμα ήχος) θα κάνεις την δουλειά σου όλη ΨΗΦΙΑΚΑ! ΑΝ θυμάμε καλά το Mpc 2000xl έχει 2 εξόδους S/PDIF (πίσω κάτω αριστερά (2 RCA εξόδους). Αν είσαι με την απλή κάρτα ήχου, δεν χρειάζεται να κάνεις εναλλαγή του σήματος από αναλογικό σε ψηφιακό αφού η Lexicon έχει S/PDIF In/Out. Τώρα αν ΔΕΝ έχει αυτές τις εξόδους και κάνω λάθος, όπως σου είπα προτείνω motu που έχει καλους convertores. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάkι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το mpc 2000 xl εχει προαιρετικη digital in/out.

 

 

Τι να την κανεις την κονσολα & μαλιστα την αναλογικη?(που θα ειναι & μετριας ποιοτητας μια και με 300-500 ευρω μονο πανηγυρτζιδικη μπορεις να αγορασεις)

 

Παρε μια αξιοπρεπη 8καναλη καρτα ηχου,να σαν και αυτη

 

http://www.thomann.de/gr/maudio_profire_2626.htm

 

και χρησιμοποιησε το daw σου για τα υπολοιπα.

 

Η 2626 διαφερει μονο στις εισοδους με την 610 η και στον ηχο;Εχουν ιδιους converters?

Σε φορουμ που δινει περισσοτερη βαρυτητα σε τετοιου ειδους μηχανηματα(και αρκετα στο mpc2000xl),ειδα την αποψη πως μια m-audio profire θα εκανε να παει στραφι η ποιοτητα ενος akai mpc και πως για να μην γινει αυτο πρεπει να γινει αγορα μιας rme fireface.Ισχυει κατι τετοιο;Σιγουρα η rme καλυτερη της maudio,αλλα η maudio θα ριχνει αισθητα την ποιοτητα ηχου του μηχανηματος;Αν συνδεσω το mpc μεσω s/pdif με την καρτα τοτε ο ηχος θα περναει στο pc χωρις καμια απωλεια απο το mpc?

Ξεφευγω λιγο απο το θεμα ,αλλα δεν πειραζει εδω βρηκα ευκαιρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου