Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση yamaha 01v - m audio 1814 με adat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω μια κονσόλα ψηφιακή yamaha 01v και μια κάρτα ήχου m audio 1814 αν τα συνδέσω adat έχει διάφορα στον ήχο αν ναι προς το καλύτερο η προς το χειρότερο  :)  για να το καταλάβετε καλύτερα έχω και ένα οχτακαναλο di της behringer που βγαζη 8 in και 16 out και βάζω το όργανο που θέλω να γράψω στον in του di και τα out  του di βάζω το ένα στο ψηφιακό μίξερ για να ακούω όπως θέλω εγώ στη yamaha 01v και το άλλο το out του di στο in της κάρτας ήχου η είναι καλύτερα να τα συνδέσω με τα adat yamaha με m - audio ευχαριστώ

guild for ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που επιμένεις να χρησιμοποιείς το DI ως splitter, στέλνεις το ίδιο σήμα ταυτόχρονα και στις 2 συσκευές. Αν η 01v πιστεύεις ή το έχεις τσεκάρει ότι έχει καλύτερη προενίσχυση από αυτήν της κάρτας ήχου, τότε πιθανώς να αξίζει. Επίσης αν τα συνδέσεις adat δεν θα χρειαστεί να χρησιμοποιείς πλέον το DI, αφού κατευθείαν θα καρφώνεις πάνω στην 01v, και θα στέλνεις μέχρι και 8 κανάλια εως 48khz/24 bit στην κάρτα ήχου, έχοντας τα κανάλια αυτά σε direct out - pre eq. Έτσι το σήμα με το που μπαίνει στην 01v, έχοντας μόνο το gain του καναλιού δηλ. την προενίσχυση της κονσόλας, θα φεύγει αναλίωτο για την κάρτα, αλλά θα σου μένει και μέσα στην κονσόλα για την δική σου μίξη. Και μόνο που θα ξεφορτωθείς το DI της Behringer, αξίζει τον κόπο. Και η προενίσχυση της 01v, είναι πολύ καλή. Φυσικά μετά πρέπει να χρονίσεις (clocking / syncing) της 2 συσκευές σωστά.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πολύ δεν το έχω δοκιμασι φυσικά δεν έχω αγοράση ακόμα και το adat της yamaha αλλά αν αξίζει θα πάω να αγοράσω την adat για την yiamaha

guild for ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου