Προς το περιεχόμενο

προβλημα με το cubase


panos1911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκει που ηχογραφούσα κανονικα και ακουγα τα παντα τωρα ενω παιρνει σημα τουλαχιστον απο το midi δεν ακους τιποτα και δεν μπορώ ν ηχογραφήσω..τι παιζει να εχω πειράξει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

εκει που ηχογραφούσα κανονικα και ακουγα τα παντα τωρα ενω παιρνει σημα τουλαχιστον απο το midi δεν ακους τιποτα και δεν μπορώ ν ηχογραφήσω..τι παιζει να εχω πειράξει???

 

το rec κουμπί στο midi channel είναι πατημένο;

r4.jpg.6198fab76cc22437989c23ff56189e16.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι ολα κανονικα..γτ δούλευέ πριν 4-5 μερεσ..

 

Don't panic. Φαντάζομαι έκανες και κάνα reboot. Τσέκαρε ενδεχομένως και συνδέσεις με ηχεία ίσως.....

edit:Κάτσε και όταν λες "δεν μπορώ να ηχογραφήσω" τί εννοείς; Δεν γράφει καν κυματομορφή σε audio;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο και πχ που βαζω καποιο groover(πως λεγετε) απο ο Ezdrummer δεν ακούγετε τιποτα..δηλαδη ουτε audio track ακουω ουτε instrument! :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και αυτο και πχ που βαζω καποιο groover(πως λεγετε) απο ο Ezdrummer δεν ακούγετε τιποτα..δηλαδη ουτε audio track ακουω ουτε instrument! :/

 

Κάνε ένα  new project.

Μπορείς να βγάλεις ένα snap shot με τις midi ρυθμίσεις σου, ένα (snap shot) με ένα midi channel και ένα (snap) με ένα audio channel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τι ειναι στο snap?? (δεν ασχολουμε πολυ καιρο και δεν ξερω καλα τις ορολογιες!)

Μια φωτογραφία της οθόνης σου. Άν έχω εικόνα, ίσως βρούμε πιο εύκολα τι μπορεί να φταίει. Μέχρι τώρα, αυτά που σου είπα μου ήρθαν στο μυαλό. Αν μου έρθει και άλλη ιδέα θα σε ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου