Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη μπρατσου για fender


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σου πω την αληθεια τωρα που το ειπες το ειδα. παντως τις τελειες τις εκοψα με το κοφτακι για τα ταστα, και μετα περασα με το scraper και γινανε ενα με το ξυλο. με την αφη δεν καταλαβαινες προεξοχη. επεσε και το βερνικι απο πανω και εγινε τελειο.

Στελιο σε περιμενω, οποτε μπορεσεις φερε και το σωμα να συνεχισουμε. το μπρατσακι σου ειναι οπως το αφησες. περιμενει το μαστορα του.

Χρηστο οταν ολοκληρωσεις την ανακατασκευη να αναρτησεις καμια φωτο να ευθυμισουμε.

χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

επιτελους το μπρατσο ειναι ετοιμο. το βερνικι ειναι νιτροκυτταρινης. Χρηστο μεγεια και καλοπαιχτο!

Καλησπερα και Χρονια Πολλα! Φανταστικη δουλεια εκανες φιλε E.G. και σαν καταστευαστης και σαν εισιγιτης ενος θεματος! Σε πολλους εχεις λυσει αποριες και ακομα περισσοτερους εχεις εμπνευσει! Εγω θελω να σε ρωτισω για το βερνικι  νιτροκυτταρινης, που το βρισκω και αν μπορω να περασω με το πινελω ενα σωμα που το εχω ξισει? Εχω ενα σωμα basswood απο Ibanez RG 7 ( βασικα εχω ολη την κιθαρα) μισοξιζμενω ερασιτεχνικα απο προιγουμενω κατοχο της, δλδ. καπου εχει μεινει το χρωμα , εγω θελω να το ξαναξισω ολο απο την αρχη και να το περασω βερνικι.Σευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και Χρονια Πολλα! Φανταστικη δουλεια εκανες φιλε E.G. και σαν καταστευαστης και σαν εισιγιτης ενος θεματος! Σε πολλους εχεις λυσει αποριες και ακομα περισσοτερους εχεις εμπνευσει! Εγω θελω να σε ρωτισω για το βερνικι  νιτροκυτταρινης, που το βρισκω και αν μπορω να περασω με το πινελω ενα σωμα που το εχω ξισει? Εχω ενα σωμα basswood απο Ibanez RG 7 ( βασικα εχω ολη την κιθαρα) μισοξιζμενω ερασιτεχνικα απο προιγουμενω κατοχο της, δλδ. καπου εχει μεινει το χρωμα , εγω θελω να το ξαναξισω ολο απο την αρχη και να το περασω βερνικι.Σευχαριστω εκ των προτερων.

συγνωμη που επεμβαινω οταν εχεις κανει ευθεως ερωτηση στον E.G. αλλα το βερνικι νιτροκυτταρινης δεν μπορεις να το περασεις με το πινελο.

2ον..λιιιιιγο την ορθογραφια σου προσεξε  ;D

φυσικα και πρεπει να ξυσεις/βγαλεις οποιδηποτε βερνικι εχει πανω η κιθαρα πριν περασεις αλλο

Το βερνικι νιτροκυτταρινης μπορεις να το βρεις σε σπρευ (αλλα δεν ξερω που στην Ελλαδα)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τον Χρηστο οτι το βερνικι χρειαζεται πιστολι. βεβαια αν θελεις υπαρχει βερνικι νιτρου μπαλας. βασικο ειναι να μην υπαρχει παλιο χρωμα γιατι μολις βαλεις το νιτρο θα σου τα σηκωσει ολα, θα λιωσει το παλιο χρωμα και θα κανει φουσκαλες. το σωμα αυτο που δουλευεις θελεις να εχει καποιο χρωμα επανω η να φαινεται φυσικο το ξυλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη που επεμβαινω οταν εχεις κανει ευθεως ερωτηση στον E.G. αλλα το βερνικι νιτροκυτταρινης δεν μπορεις να το περασεις με το πινελο.

2ον..λιιιιιγο την ορθογραφια σου προσεξε  ;D

φυσικα και πρεπει να ξυσεις/βγαλεις οποιδηποτε βερνικι εχει πανω η κιθαρα πριν περασεις αλλο

Το βερνικι νιτροκυτταρινης μπορεις να το βρεις σε σπρευ (αλλα δεν ξερω που στην Ελλαδα)

Σευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τον Χρηστο οτι το βερνικι χρειαζεται πιστολι. βεβαια αν θελεις υπαρχει βερνικι νιτρου μπαλας. βασικο ειναι να μην υπαρχει παλιο χρωμα γιατι μολις βαλεις το νιτρο θα σου τα σηκωσει ολα, θα λιωσει το παλιο χρωμα και θα κανει φουσκαλες. το σωμα αυτο που δουλευεις θελεις να εχει καποιο χρωμα επανω η να φαινεται φυσικο το ξυλο?

Δεν το εχω αποφασησει ακομα , αλλα σιγουρα δεν γινετε να το περασω με το χρωμα που περναμε τα απλα ξυλα, ετσι δεν ειναι? Αλλα εδω που τα λεμε θα'θελα  να το σκουρινω λιγακι, κατι σαν το παλισανδρο η το μαονι. Τι θα μου προτεινες ? Το βερνικι νιτρου μπαλας ετσι θα το ζητησω στο χρωματοπωλειο? Ποσα χερια πρεπει να το περασω? Και ζητω συγνωμη αν σε κουρασα με τις "χαζες" μου ερωτισεις  ??? Σευχαριστω!

 

..Αλλα εχω ομως πολυ τριψιμο μπροστα μου ...  :'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω αποφασησει ακομα , αλλα σιγουρα δεν γινετε να το περασω με το χρωμα που περναμε τα απλα ξυλα, ετσι δεν ειναι? Αλλα εδω που τα λεμε θα'θελα  να το σκουρινω λιγακι, κατι σαν το παλισανδρο η το μαονι. Τι θα μου προτεινες ? Το βερνικι νιτρου μπαλας ετσι θα το ζητησω στο χρωματοπωλειο? Ποσα χερια πρεπει να το περασω? Και ζητω συγνωμη αν σε κουρασα με τις "χαζες" μου ερωτισεις  ??? Σευχαριστω!

 

..Αλλα εχω ομως πολυ τριψιμο μπροστα μου ...  :'( :'( :'(

συγνωμη που παλι επεμβαινω αλλα πριν απαντησει ο E.G. στις ερωτησεις σου....

καλο θα ηταν εφοσον θελεις να μαθεις και να ασχοληθεις να φτιαξεις ενα καινουργιο θρεντ "δικο σου" και να ανεβασεις και μερικες φωτο με το περιεχομενο (κιθαρα) και σε τι σταδιο βρισκεται και εκει να ρωτησεις και θα σου απαντησουν και αλλοι  ;)

 

γνωμη μου ετσι ? για να μην παρεξηγηθουμε

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συγνωμη που παλι επεμβαινω αλλα πριν απαντησει ο E.G. στις ερωτησεις σου....

καλο θα ηταν εφοσον θελεις να μαθεις και να ασχοληθεις να φτιαξεις ενα καινουργιο θρεντ "δικο σου" και να ανεβασεις και μερικες φωτο με το περιεχομενο (κιθαρα) και σε τι σταδιο βρισκεται και εκει να ρωτησεις και θα σου απαντησουν και αλλοι  ;)

 

γνωμη μου ετσι ? για να μην παρεξηγηθουμε

χαλαρααααα ;D ;D ;D

Ολοι εχουμε κανει λιγο offtopic ερωτησεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου