Προς το περιεχόμενο

Οι καλυτεροι κιθαριστες συμφωνα με το Rolling Stone


warwickplayer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα?

Εσενα αυτο στο εχει πει καποιος η ειναι δικια σου θεωρια?

 

 

Εσυ δηλαδη τι εννοεις σαν σολο? μια συλλογη απο licks που stackarεις to ενα πανω στο αλλο με την ελπιδα οτι κατι θα βγαλει νοημα?Αν το σολο δεν εχει αρχη μεση και τελος τοτε δεν εχει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα?

Εσενα αυτο στο εχει πει καποιος η ειναι δικια σου θεωρια?

 

Αμέ αμέ!

 

Ο κιθαρίστας τυπικά ξεκινά το σόλο με μια φευγαλέα αλλά σημαίνουσα αναδρομή στην παιδική του ηλικία και τα ψυχικά τραύματα που άφησε στην ψυχούλα του η αγριοφωνάρα του μέθυσου πατριού.

 

Αργότερα δεν αποκλείεται και getting in touch with his feminine side  ::)   (συνήθως προδίδεται από τα επίμονα pinch harmonics)

 

Βέβαια κάτι τέτοιο πάντα συνοδεύεται από την κάθαρση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέ αμέ!

 

Ο κιθαρίστας τυπικά ξεκινά το σόλο με μια φευγαλέα αλλά σημαίνουσα αναδρομή στην παιδική του ηλικία και τα ψυχικά τραύματα που άφησε στην ψυχούλα του η αγριοφωνάρα του μέθυσου πατριού.

 

Αργότερα δεν αποκλείεται και getting in touch with his feminine side  ::)   (συνήθως προδίδεται από τα επίμονα pinch harmonics)

 

Βέβαια κάτι τέτοιο πάντα συνοδεύεται από την κάθαρση.

 

Η αλλιως...ξεκινας με καποια stock double stop blues λικακια που ξερεις...ανεβοκατεβαινεις την κλικακα δυο τρεις φορες...τι κανουμε τωρα..ε δεν ριχνουμε κανα bend με vibrato? ωπ τι εγινε τελειωσαν τα μετρα που εχω στη διαθεση μου για σολο? φτου ρε συ ξεχασα να..βιασω το whammy...παει το κατεστεψα το σολακι ::).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλαβει ακριβως. Με λιγα λογια, ποια ειναι η διαφωνια του dreamdancer με τους υπολοιπους?

Eιναι πολυ απλο φιλε καποιοι παιζουν νοτες απλα για να παιζουν...καποιοι παιζουν νοτες για να πετυχουν κατι...καποιο συναισθημα ας πουμε.

 

Ειναι το ιδιο με αυτους που μιλανε γιατι εχουν κατι να πουν..και με αυτους που μιλανε ειτε γιατι ειναι ερωτευμενοι με τη φωνη τους..ειτε για να μη ξεχασουν οτι ειναι..ζωντανοι ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν για το γενικό σόου χρειάζεται επαναφορτιζόμενες ή θα πετάμε λεφτά στις αλκαλικές.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν εχω καταλαβει ακριβως. Με λιγα λογια, ποια ειναι η διαφωνια του dreamdancer με τους υπολοιπους?

 

Καμία... απλά ο άκαρδος ο Admin  ;D έκοψε την συζήτηση Περί Επικαιρότητας και κάπου πρέπει να εκτονωθεί η «ένταση»  ;D ;D ;D

 

Δηλαδή, κουβέντα να γίνεται  :D μην τα παίρνουμε όλα και στα πολύ σοβαρά...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία... απλά ο άκαρδος ο Admin  ;D έκοψε την συζήτηση Περί Επικαιρότητας

Ρε συ λες γι' αυτό να μην είναι στην λίστα? ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλλιως...ξεκινας με καποια stock double stop blues λικακια που ξερεις...ανεβοκατεβαινεις την κλικακα δυο τρεις φορες...τι κανουμε τωρα..ε δεν ριχνουμε κανα bend με vibrato? ωπ τι εγινε τελειωσαν τα μετρα που εχω στη διαθεση μου για σολο? φτου ρε συ ξεχασα να..βιασω το whammy...παει το κατεστεψα το σολακι ::).

Ωραια λοιπον Dreamdancer με τα 5 ολοκληρα χρονια κλασσικης κιθαρας και τις απολυτες αποψεις και γνωσεις σου.

Ενα σολο δεν ειναι ουτε 5 φρασεις που ξερεις...ουτε 5 ρυθμικα που ξερεις ουτε να παιξεις την κιθαρα οσο πιο γρηγορα μπορεις..το σολο ειναι ενα βημα που σου δινεται για να πεις κατι...αν εσενα σ αρεσει ενας ομιλητης που μιλαει ακαταπαυστα η ενας ομιλητης που επαναλαμβανεται τοτε δικαιωμα σου..στο 99.9% του κοσμου δεν αρεσει...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου