Προς το περιεχόμενο

Οι καλυτεροι κιθαριστες συμφωνα με το Rolling Stone


warwickplayer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια λοιπον Dreamdancer με τα 5 ολοκληρα χρονια κλασσικης κιθαρας και τις απολυτες αποψεις και γνωσεις σου.

Ενα σολο δεν ειναι ουτε 5 φρασεις που ξερεις...ουτε 5 ρυθμικα που ξερεις ουτε να παιξεις την κιθαρα οσο πιο γρηγορα μπορεις..το σολο ειναι ενα βημα που σου δινεται για να πεις κατι...αν εσενα σ αρεσει ενας ομιλητης που μιλαει ακαταπαυστα η ενας ομιλητης που επαναλαμβανεται τοτε δικαιωμα σου..στο 99.9% του κοσμου δεν αρεσει...

 

Μου φαινεται αυτοαναιρεισαι και χαμπαρι δεν εχεις παρει ακομα.Τι ειπα εγω πριν? το σολο ειναι μια ιστορια με τα σκαμπανεβασματα τις εντασης της και την αρχη και το τελος της...εσυ τι ειπες τοτε? που τα ακουσες αυτα και τι αλλο θα ακουσουμε ακομα.....τωρα που ειρωνευτικα τον παραπανω με αυτο το ακραιο παραδειγμα εσυ υποστηριζεις οσα ειπα στην αρχη...κατσε διαβασε αυτα που γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για αυτή την λίστα με τους 200 καλύτερους κιθαρίστες σε όλα τα είδη της μουσικής τι λέτε?

http://www.digitaldreamdoor.com/pages/best_guitar-all.html

 

Καλό μας κάψιμο! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για αυτή την λίστα με τους 200 καλύτερους κιθαρίστες σε όλα τα είδη της μουσικής τι λέτε?

http://www.digitaldreamdoor.com/pages/best_guitar-all.html

 

Καλό μας κάψιμο! :)

 

Αυτή μάλιστα  ;D  Αφού έχει τον... Sol Ho'opi'i  8) είναι η σωστή  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή μάλιστα  ;D  Αφού έχει τον... Sol Ho'opi'i  8) είναι η σωστή  ;D ;D ;D

Κι όμως, μου φαίνεται πιο καλή από τις άλλες.

Μπράβο Τέρρυ, κι εμένα αυτός είναι η αδυναμία μου. :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Sol_Ho%CA%BBopi%CA%BBi  ;)

 

Προτείνω να γίνει λίστα με τους 10 καλύτερους του νοιζ  :o :o

Ναι, αυτούς με τις 10 καλύτερες λίστες. ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...and he is one the most famous original Hawaiian steel guitarists, along with Joseph Kekuku, Frank Ferera, Sam Ku West and "King" Bennie Nawahi."

Ε πες το ντε.... :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::) ::) ::) ::) ::)

 

στην προταση ξεχασες επιτηδες το της...(το σολο ειναι μια ιστορια με τα σκαμπανεβασματα τις εντασεις ΤΗΣ)

 

Εκει κατεληξες? ασε που ακομα δεν εχεις καταλαβει ουτε εσυ ο ιδιος τι λες....ειπες το σολο ειναι ενα βημα που σου δινεται να πεις κατι(βλεπεις εγω βαζω αυτουσιες της φρασεις σου) αυτο που λες λοιπον τι ειναι...αρλουμπες  και σκορπιες συλλαβες σαν τα μωρα η προτασεις με συνοχη,νοημα και περιεχομενο? Ποια η διαφορα απο το να λες μια ιστορια?Σε χαλαει ο ορος ιστορια? πες το δηλωση ,διακυρηξη οπως θες...η ουσια δεν αλλαζει αν κατι δεν εχει αρχη μεση τελος και δεν ειναι τελειως flat να εχει δηλαδη καποια σημεια που να αυξομειωνεται η ενταση και το ενδιαφερον σημεια που να δειχνει οτι τελειωνει και δεν μενει μετεωρο κτλ κτλ..τοτε δεν ακουγεται καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

"...and he is one the most famous original Hawaiian steel guitarists, along with Joseph Kekuku, Frank Ferera, Sam Ku West and "King" Bennie Nawahi."

Ε πες το ντε.... :P

 

Γνωστός και ως ο «Μανώλης Χιώτης» της Honolulu  ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου