Προς το περιεχόμενο

Βόμβος στο macbook pro


savasavram

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

εδώ και λίγο καιρό έχω ένα απ'τα macbook pro με 13" οθόνη.

 

Γι'αυτό το λόγο αγόρασα ένα ανταπτοράκι για να βάλω πάνω επέκταση... (μία ακόμα οθόνη δλδ)

 

Το πρόβλημα είναι ότι όταν έχω και την οθόνη πάνω και το λαπτοπ συνδεδεμένο με την κονσόλα--->παίρνω τρομερό βόμβο!!

 

Έχω δοκιμάσει άλλα καλώδια και η κονσόλα δουλεύει με άλλες πηγές... Το πρόβλημα είναι αισθητό όταν η οθόνη είναι ανοιχτή...

 

(δοκίμασα ακόμα να συνδέσω την οθόνη σε άλλο λάπτοπ αλλά τότε η κονσόλα δεν έχει βόμβο)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τον βόμβο στον κάνει το καλώδιο του ρεύματος???Αν και ξέρω οτι το καλώδιο του macbook είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να μην επηρεάζει καθόλου μα καθόλου τον ήχο.Τέσπα ένα tip που εχω ακουσει για τέτοιου είδους προβλήματα,είναι να πάρεις την ζελατίνα απο ένα πακετο τσιγάρα και την βάλεις ανάμεσα απο το καλώδιο και την υποδοχή(του καλωδίου).Απο όσο έχω ακούσει το έχουν κάνει πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχω αλλάξει όλα τα καλώδια με όμοιά τους και έφερα ακόμα ξεχωριστό ρεύμα για τα ηχεία από άλλη ασφάλεια...

 

με τη ζελατίνα δεν θέλω να το ρισκάρω αλλά ούτε και να στύσω όλη τη δουλειά σε μια πατέντα :(

 

Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα πατέντα είναια υτό που σου είπα,αλλά κατα περιόδους το χρησιμοποιούν αρκετοί.Μήπως στο κάνει καποια εξωτερική συσκευή??Κάποιος σκληρός,κάρτα ήχου?Και κάτι ακόμη,χωρίς την εξωτερική οθόνη ο βόμβος συνεχίζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου