Προς το περιεχόμενο

Μοιραγέτες- ΑΝ Μ'ΑΓΑΠΑΣ (νέα παραγωγή!)


Vaggelis_Revolted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, ανεβάζω για σχολιασμό την δεύτερη κατά σειρά ενασχόλησή μου με παραγωγή συγκροτήματος εκτός των "χωραφιών" μου!

 

Το κομμάτι ονομάζεται Αν μ'αγαπάς, και προέρχεται από ένα συγκρότημα που αποτελείται από φίλους αλλά και αγαπημένα πρόσωπα, και στους οποίους έκανα την παραγωγή/μίξη και το (pseudo) mastering!

 

 

Θεωρώ ότι ήμουν περισσότερο τολμηρός στην ενορχήστρωση σε σχέση με την πρώτη δουλειά, αν και το μεγαλύτερο εύρος των δυναμικών χάθηκε από το (αναγκαίο μάλλον στις μέρες μας) brickwall limiting. Ίσως η downloadable version να διαφέρει λοιπόν!

 

Οποιαδήποτε διάθεση για σχολιασμό θα ήταν ιδιαίτερα καλοδεχούμενη! Ιδιαίτερα για την παραγωγή, αφού από το πρώτο κομμάτι έμαθα πολλά από τις παρατηρήσεις σας για ένα (όχι τόσο οικείο σε εμένα) είδος!

Το βίντεο είναι επίσης πρώτη μου απόπειρα να πλαισιώσω τη μουσική, με φωτογραφίες των παιδιών από τα διάφορα live!

 

Cheers και ευχαριστώ προκαταβολικά!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να εχω ιδιαιτερες γνώσεις, το ηχητικό αποτέλεσμα μου αρεσε πολυ.

Αν και δε βοηθησε πολύ η ενορχήστρωση.

 

Η οποία, μαζί με τη συνθεση, πασχουν απο πρωτοτυπία, και δυναμικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρήσεις προσωπικές, όχι απαραίτητα σωστές.

Το κομμάτι είναι αρκετά κοινότυπο και η ενορχήστρωσή του το ίδιο. Πάσχει από Βαρδή-τιδα.

Δεδομένου ότι δε νομίζω να αλλάζει κάτι με τη σύνθεση εγώ θα έκανα κάτι με την ενορχήστρωση / παραγωγή.

Επίσης, η φωνή είναι πολύ δυνατά.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάσχει από Βαρδή-τιδα.

Εξ' αιτίας του Βαρδή γέμισα ένα τσουβάλι λεφτά όταν τη περίοδο 89-91 ήμουν στη Μεσσηνία και είχαν κολλήσει όλοι οι τοπικοί συνάδελφοι λόγω του ότι είχε εισάγει τη ροκ κιθάρα στη λαϊκή μουσική.

Το κομμάτι γι' αυτό που είναι είναι μια χαρά, με πολύ καλό ήχο, αλλά βρίσκω και 'γω την  αναφορά στους Πυξ-λαξ, Βαρδή και όλους τους άλλους που έκαναν επιτυχία μ' αυτόν τον ήχο κάτι παραπάνω από έντονη. Επίσης τα γεμίσματα του τζουρά δεν είναι παντού πετυχημένα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη κατεύθυνση είναι κάτι που μου ζητήθηκε, οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να εκλάβω ως θετικά ή αρνητικά τα όσα (σωστά) επισημαίνετε περί ενορχήστρωσης!  :)

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι παίχτες είναι ικανοί για πολλά περισσότερα, οπότε ίσως είναι άδικος ο περιορισμός σε κάτι που παραπέμπει σε κοινότυπο άκουσμα! (σε άλλα κομμάτια έχουν παραδοσιακά, ή ακόμα και jazz/fusion στοιχεία!)

 

Θα κοιτάξω να γυρίσω στην μίξη με βάση τα όσα επισημαίνετε!

 

Φϊλτατε Nestoras, ενδιαφέρουσα ιστορία! Όσο για το σάζι, όλο τα παίξιμο προέρχεται από ένα take, και το άφησα ακριβώς έτσι, αφού το θεώρησα ειλικρινές (με edit μόνο στις παύσεις όταν δεν έπαιζε το παιδί!) Συμφωνώ ότι ίσως ήθελε λίγο περισσότερο "μέτρο" και thanx για την παρατήρηση!

 

Cheers!

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγελη, νομίζω πως ενορχηστρωτικά το κομμάτι χρειάζεται μερικές ανασες. Να αδειασει λίγο σε σημεία, ωστε να φυγει η 90's μυρωδιά που εχει.

 

Οι παικτες και εσυ φαινεται ότι ειστε ικανοί, γι'αυτο αλλωστε και επικεντρωνόμαστε σε λεπτομέρειες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου