Προς το περιεχόμενο

Μια γνώμη για μια καινούρια μπάντα στα μουσικά δρώμενα


Ριχάρδος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά!

 

Ελπίζω να μη θεωρηθεί ως διαφήμιση, θα ήθελα απλά να μοιραστώ κάτι από τη δουλειά της μπάντας μου και παράλληλα να ακούσω τη γνώμη σας. Οι End Of Discussion υπάρχουν εδώ και 2 χρόνια σχεδόν, και τελευταία επιχειρούμε ένα "μπάσιμο" στα μουσικά δρώμενα της Αθήνας. Κοινός μας τόπος ή αγάπη για τα blues, το classic rock και τη soul. Επισυνάπτω κάποια αντιπροσωπευτικά βίντεο από πρόσφατες εμφανίσεις μας, καθώς και το προφίλ μας στο fb, για όποιον ενδιαφέρεται...Enjoy!  ;)

 

http://www.youtube.com/user/EODEndOfDiscussion?blend=21&ob=5#p/u/7/5bGgEFEWwkg

http://www.youtube.com/user/EODEndOfDiscussion?blend=21&ob=5#p/u/5/L7fSOBDHmL0

http://www.youtube.com/user/EODEndOfDiscussion?blend=21&ob=5#p/u/9/v-cj9l556vk

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=708702278

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα μιλησω ειλικρινα οπως παντα, χωρις μαρμελαδες, για να ειναι και χρησιμο το ποστ.

 

Ο τραγουδιστης με επεισε αμεσως.

Σωστος στις νοτες, με καλη χροια και ερμηνεία και σχετικα καλη ελευθερια εκφρασης.

Τυμπανα μπασο με καλο feel και θετικοι στο συνολο.

Οι κιθαρες .... προσπαθησα ακουγωντας σχεδον ολα τα τραγουδια για να βρω καλα στοιχεια αλλα δεν ...

Πολυ "σφιγμενοι", και παιζετε αχρονα μεταξυ σας.

Παιζετε περισσοτερα εκει που δεν πρεπει και λιγοτερα εκει που πρεπει.

Μη παιζετε πιο δυσκολα πραγματα απο αυτα που μπορειτε να παιξετε ανετα, για να βγαινει αβιαστα το αποτελεσμα.

Πρεπει να ακουτε τη μουσικη σαν ακροατες την ωρα που παιζετε.

Ο ηχος στις κιθαρες θελει βελτιωση.

 

Ρεπερτοριο, απο τα αγαπημενα μου κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάλι θα πω τα δικά μου. Ρε παιδιά, μια χαρά όλα , παίζετε , γουστάρετε…. Ωραία είναι να χαίρεστε το live και όλη τη μουσική……ΒΓΑΛΤΕ όμως αυτό το αναλόγιο από μπροστά σας ;D! ΔΕΝ πάει σε Rock Band :D!!! Φιλικά πάντα!  ;)

Καλή αρχή και από εμένα!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει το παιδι?

Αυτοι οι στιχοι ξεχνιουνται πολλες φορες.

Εδω ο αλλο ο παλιογερος (ozzy) εχει αναλογιο (μονιτορ) με τους δικους του στιχους, που τους τραγουδαει εδω και 180 χρονια.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα πω τα δικά μου. Ρε παιδιά, μια χαρά όλα , παίζετε , γουστάρετε…. Ωραία είναι να χαίρεστε το live και όλη τη μουσική……ΒΓΑΛΤΕ όμως αυτό το αναλόγιο από μπροστά σας ;D! ΔΕΝ πάει σε Rock Band :D!!! Φιλικά πάντα!  ;)

Καλή αρχή και από εμένα!  :D

 

Πέστα ρε Λάκη... Πέστα...

 

Σπύρο, ο Ozzy δεν έχει μόνιτορ με στίχους. Με το όνομά του έχει... Για να μην το ξεχνάει... Τώρα μη συγκρίνεις τον καμμένο... Το αναλόγιο είναι μια αηδία και μνημείο τεμπελιάς του τραγουδιστή. Όχι μόνο στη συγκεκριμένη μπάντα. Γενικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ δεν ειναι ωραιο το αναλογιο οπως και να το κανουμε.

 

Ομως αν το ατομο (τραγουδιστης) το "εχει" το θεμα, και με ψησταρια με παΐδάκια να βγει μπροστα του, θα περασει απαρατηρητο.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μνημειο τεμπελιας χαχα. μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ?  ;D

 

Δεν το μπορώ ρε συ. Δλδ τόσο δύσκολο είναι ο τραγουδιστής να μάθει δέκα-είκοσι κομμάτια; Οι υπόλοιποι μουσικοί σκοτώνονται να τα μάθουν όλα απέξω και ο frontman να βγαίνει με αναλόγιο; Σόρρυ αλλά με τρελλαίνει αυτό το πράγμα. Και άντε τα παιδιά παίζουν πιο ελαφρά ροκάκια. Εδώ στο Noiz έχουμε δει και hard rockers με αναλόγιο. Δλδ έλεος...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα πω τα δικά μου. Ρε παιδιά, μια χαρά όλα , παίζετε , γουστάρετε…. Ωραία είναι να χαίρεστε το live και όλη τη μουσική……ΒΓΑΛΤΕ όμως αυτό το αναλόγιο από μπροστά σας ;D! ΔΕΝ πάει σε Rock Band :D!!! Φιλικά πάντα!  ;)

Καλή αρχή και από εμένα!  :D

 

+2112

 

και οι κιθαριστες να ειναι λιγο πιο χαλαροι. συναυλια ειναι ας την απολαυσουν και εαν κανουν κανενα λαθακη δεν πειραζει!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου