Προς το περιεχόμενο

Circus pt.IV: Cause We've Ended as Lovers


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολύ καλό, ξανά μπράβο !!!

 

Για τις κιθάρες τα ξανάπαμε  ;D ;D  Ο Mr Bluesman Gregg πολύ καλός, ο Nestoras αποκάλυψη της βραδιάς με τον ήχο από την strat του ακόμα να ηχεί στο μυαλό μου....

 

Ειδική μνεία στο εκπληκτικό rhythm section !!! ο Κος Terry - Μπενρουμπής (δηλαδή εγγυημένα πράγματα... ;) ;) ;) ) , γκρουβάρει όταν πρέπει, κάνει εκπληκτικά fills εκεί που πρέπει και αναδεικνύει όλους τους υπόλοιπους !!!

 

Ο ντράμερ τέλος (αν κατάλαβα καλά είναι των 4 Wheel Drive ) πάρα πολύ καλός. Το απέδειξε όταν έπαιξε με τους Motive Project μαζί με τα congas. Τα τυμπανά του έδεναν  απίστευτα. Μπράβο από μένα !!!

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό όπως όλοι περιμέναμε/ξέραμε και πολύ καλά ηχογραφημένο. Όντως από τις κορυφαίες στιγμές τις βραδιάς.

 

 

Επισυνάπτω το κομμάτι που αρκετοί θεώρησαν ως την καλύτερη στιγμή της βραδιάς του Νοιζ και του οποίου το βίντεο ποτέ δεν τραβήχτηκε.

Πράγματι απίστευτη εκτέλεση. Κάτι που λείπει εδώ (γιατί υπάρχει μόνο το ηχητικό ντοκουμέντο) είναι η ενέργεια και το feel που έβγαινε (και η ποζεριά του Σουηδού με την μπλούζα της Madonna) σε μας που το ακούγαμε από κάτω.  :o

Θέλετε να κόψω τις φλέβες μου έτσι;

 

Νέστορα, Γρηγόρη, Τέρυ, Γιώργο, θα περιμένετε να σας δώσω τα υπόλοιπα βίντεο ή θα μου κόψετε από τώρα την καλημέρα; 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Νέστορα, Γρηγόρη, Τέρυ, Γιώργο, θα περιμένετε να σας δώσω τα υπόλοιπα βίντεο ή θα μου κόψετε από τώρα την καλημέρα;   

 

 

Σταμάτα βρε γκρίνια, ότι έγινε- έγινε, δεν θα σκάσουμε και όλας  ;D

 

ΥΓ: Φυσικά έχε χάρη... Χάρη που υπάρχει το ηχητικό  ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηχογράφηση πως έγινε?

Πολυκάναλα. Λεπτομέρειες για τα μηχανήματα στο rack (και το laptop) του τις ξέρει ο Digisilence.

 

Μνεία θα πρέπει να γίνει και στα ενισχυτικά της κιθάρας (Fender Reverb Deluxe & Super Reverb και οι δύο με μικρόφωνο) αλλά και του μπάσου (Genz Benz Streamliner 600 με post DI) που συνετέλεσαν στον καλό ήχο της βραδιάς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου