Προς το περιεχόμενο

Μαλμστινικός ήχος,overdrive και punch


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα έλεγα πως έχει "λίγη" παραμόρφωση ο Malmsteen... Τουλαχιστον σε όσα live έχω δει' date=' η βρώμα ξεχειλίζει...[/quote']

 

για τους δισκους για τους οποιους μιλαει ο paladin οντως δεν επαιζε με πολυ gain :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ΞΕΧΝΑ ολες αυτες τις μαλακιες προσομιωσεις και μαθε να τα παιζεις ολα αυτα σε λαμπα.

 

:lol::lol::lol: Χαχαχαχαχααχχα' date=' στην ψύχρα :lol::lol::lol:[/quote']

 

:lol: :lol: :lol:

οχι ρε το ειπα με τελειως φιλικο υφος! :) 8) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όμως θα παίξεις ένα mute εκεί δεν θέλει και ιδιαίτερη τεχνική.Πώς κάνεις όμως το mute να ακούγεται τόσο δυναμικά τη στιγμή που δεν έχεις πολύ παραμόρφωση προφανώς για να ακούγεται πιο καθαρή η νότα?Είναι τσιταρισμένη λάμπα αυτό? .

 

ξερεις τι θελεις εσυ;μια καμπινα με 2 x 12 speakers τα οποια θα πρεπει να εχουν ισως ενα καλο low end και εναν marshall 50αρη ή 100αρη σε πολυ μεγαλη ενταση και ολα αυτα που ψαχνεις θα τα βρεις πιστεψε με! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν βγάλεις την ακουστική που πάει στο συνθεσαιζερ, είναι πολύ απλό σεταπ. Οκταβερ δεν χρειάζεται, γουα δεν χρειάζεται, νοιζ σαπρεσορ κι αυτό μπαχαρικά είναι. Οβερντραιβ, λάμπα. Τίποτα άλλο

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του αν δεν κάνψ λάθος λέει ότι χρησιμοποιεί Marshall JTM-45 με τσίτα το master τέρμα το DOD και όταν θέλει να "καθαρίσει" κατεβάζει το volume.Τώρα που το παρατήρησα δεν θυμάμαι να έχω ακούσει τον Malmstenn να παίζει "ηλεκτρικό" καθαρό

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του αν δεν κάνψ λάθος λέει ότι χρησιμοποιεί Marshall JTM-45 με τσίτα το master τέρμα το DOD και όταν θέλει να "καθαρίσει" κατεβάζει το volume.

 

8O

Α γι αυτό ήταν τόσο κοντά ο JTM παρέα με το GV2!!!κοίτα να δεις τι ήχο πετυχαίνει κανείς στην τύχη... Μήπως έχει κανείς το DOD να τον ακούσω με αυτό?Μήπως να πάρω ένα?Μια fender strato μου λείπει γμτ ( και λεφτά..... :? ), η κιθάρα που έχω αυτή τη στιγμή βγάζει μια λασπομεσεϊλα απίστευτη...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου