Προς το περιεχόμενο

Εξωτερική κάρτα ήχου ΚΑΙ μιξεράκι


lock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως να γελάτε με την ερώτηση μου και να θεωρήσετε την απάντηση αυτονόητη... Δείξτε λίγη κατανόηση σε έναν (ψιλο)άσχετο -όσον αφορά τις ηχογφήσεις- καινούργιο μέλος.

Προσπαθώ να στήσω ένα στουντιάκι στο σπίτι και κάνω μια μικρή έρευνα για το τι χρειάζεται κλπ. Ήθελα κάποιος να μου λύσει την εξής απορία: Χρειάζεται και μιξεράκι και εξωτερική κάρτα ήχου; Είμαι διατεθημένος να προμηθευτώ και τα δυο αλλά σε τι θα μου χρησιμεύουν πχ οι υποδοχές της εξωτερικής κάρτας αφού όλα θα είναι ενωμένα με το μιξεράκι; Ελπίζω να είμαι σαφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ακριβως τι αναζητας, ομως πιστευω οτι αυτο θα σου ελυνε τα χερια και σε μια αρκετα οικονομικη τιμη:

http://www.behringer.com/1204/index.cfm?lang=ENG

( υφισταται η εννοια "καλη εσωτερικη καρτα?" :roll: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freemindgr καλό το μιξεράκι της behringer που προτείνεις αλλά ήθελα να μάθω αν πχ με ένα τέτοιο μιξεράκι χρειάζεται εξωτερική κάρτα ήχου. Ρωτάω αυτό επειδή κάπου είχα ακούσει ότι για ένα καλό home studio χρειάζεται οπωσδήποτε μια εξωτερική. Ποιά η γνώμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε lock νομίζω οτι ο freemind δεν σου πρότεινε "μιξεράκι"... αυτό ειναι και audio interface.. δηλαδή εξωτερική κάρτα ήχου με κάποια έννοια και κονσόλα. Νομίζω κι εγώ οτι κάνει μια χαρά. Συνδέεται usb στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εγω μιλησα για ενα φτηνο audio interface..Μια σημειωση..Δεν το εχω χρησιμοποιησει, ουτε εχω ακουσει κριτικη ( ειναι και ενα αρκετα καινουριο προιον και στην Ελλαδα ο Στολλας το εφερε πριν λιγο καιρο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freemind εσένα σε πάω πολύ :)

 

Να δεις που θα ναι το δεύτερο πράμα που προτείνεις και αγοράζω... :P

Ωχ..δηλαδη αμα μου ερθει καμια Xenyx απο κανα μπαλκονι, να ξερω απο ποιον ειναι? :lol:

Νομιζω οτι ολα τα μελη του noiz κανουν σωστες προτασεις..Απλα εγω ειμαι κολλημενος με την Behringer ( που πιστευω οτι αυτο θα ειναι και το αλλο προϊον που θα πηρες ) και την προωθω :wink: ( ελπιζω το 10% επι της διαφημισης να ισχυει ακομα :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να πάρεις τόσο ακριβή κονσόλα/audio interfrace!!! Πάρε μια φτηνή κονσόλα της Behringer με 50-70 ευρώ. π.χ.

 

http://www.behringer.com/802/index.cfm?lang=ENG

 

και αυτό εδώ το πάμφτηνο USB interface της ίδιας εταιρείας:

 

http://www.behringer.com/UCA202/index.cfm?lang=ENG

 

 

 

8) 8) 8) 8) 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου