Προς το περιεχόμενο

Λαμπατη κεφαλη για metal, 400 ευρώ max.


n4Sha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχααααχ , ξερεις γιατι το ειπα αυτο? γιατι με το που μου λεει 698 για τον bugera 6262 και εγω τον τσεκαρα στο Θωμα 339 μου εσκασε μια με την καμπανα και με εστειλε σε αλλο πλανητη, δεν φταιω εγω ! χααχχαχαχαχα

 

ασε, με τιποτα δεν θα του ελεγα ,οτι το βρηκα τοσο φτηνα.... αυτος μου εδειξε και κατι τιμες απ το η-μπει και μου ειπε οτι ειναι οι καλυτερες ( οσο το δινει και αυτος δηλαδη)

 

 

κανονικα ομως θα επρεπε να του την πω . και ασχημα κιολας, αλλα λεω μετα , γιατι να ασχοληθω...... αμα αυτος ειναι μαλακας, εγω τι φταιω.... τελος παντων, πολυ αναλυση για το τιποτα..... εγω παντως επειδη θελω κατι οικονομικο, μπορει να αρκεστω  στον 6262....

 

θα συνεχισω τις ερευνες μου ομως... ψαχνω και για μεταχειρισμενο , οποως προειπα....

 

επισης ειναι και αυτο στα υπ οψην

 

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_tube_120_head.htm

 

 

αλλα δεν ξερω πως θα ειναι αυτο το modeling, σε συγκριση με εναν αναλογο λαμπατο , με 2 καναλια π.χ. ( απο θεμα ποιοτητας ετσι...)

 

 

αυτα τα ολιγα  :D :D

 

 

 

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O vypyr tube 120 έχει τελικό σαν του bugera αλλά έχει ψηφιακό προενισχυτή. Είναι πρακτικά σαν να έχεις συνδέσει πεταλιέρα σε τελικό λαμπάτο. Αυτό το κόλπο το κάνουν πολλοί παίκτες κι έχουν άριστο αποτέλεσμα. Είναι θέμα ρυθμίσεων και πειραματισμού με τον ήχο τους.

Σε σχέση με τον all-tube, ο vypyr δίνει πολύ περισσότερες επιλογές σε κανάλια, εφφέ και χρήσεις παρέχοντας μπόλικες ευκολίες που δε μπορεί να παρέχει ένας κλασσικός λαμπάτος.

Εντούτοις, από ήχο είναι διαφορετικοί. Λέω διαφορετικοί και όχι "ο ένας καλύτερος του άλλου" κλπ διότι είναι για διαφορετική χρήση.

Ένας vintage lover, μπλουζάς που απεχθάνεται τα τεχνολογικά άλματα και τα gadget της ψηφιακής εποχής, θα πάρει all tube χωρίς 2η σκέψη. Κάποιος shredder που θέλει να έχει άπειρες επιλογές, να ηχογραφεί εύκολα σε pc και δε θέλει να δώσει ένα σωρό χρήματα για πετάλια/πεταλιέρες, θα πάρει vypyr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω και παλι Σωτο ! ναι, θελω να εχω επιλογες στον ηχο ....

 

μια καμπινα με ενα 12ιντσο ηχειο ειναι αρκετο λες?

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημανω και κατι αλλο, εκτος απ τον vypyr tube 120 υπαρχει και ο vypyr tube 120  b-stock, ο οποιος εχει κανα 30 ε διαφορα στα λεφτα. τι διαφορα εχουν?

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισημανω και κατι αλλο, εκτος απ τον vypyr tube 120 υπαρχει και ο vypyr tube 120  b-stock, ο οποιος εχει κανα 30 ε διαφορα στα λεφτα. τι διαφορα εχουν?

 

b-stock = προιόν από επιστροφή/αλλαγή... DON'T!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχααααχ , ξερεις γιατι το ειπα αυτο? γιατι με το που μου λεει 698 για τον bugera 6262 και εγω τον τσεκαρα στο Θωμα 339 μου εσκασε μια με την καμπανα και με εστειλε σε αλλο πλανητη, δεν φταιω εγω ! χααχχαχαχαχα

 

ασε, με τιποτα δεν θα του ελεγα ,οτι το βρηκα τοσο φτηνα.... αυτος μου εδειξε και κατι τιμες απ το η-μπει και μου ειπε οτι ειναι οι καλυτερες ( οσο το δινει και αυτος δηλαδη)

 

 

κανονικα ομως θα επρεπε να του την πω . και ασχημα κιολας, αλλα λεω μετα , γιατι να ασχοληθω...... αμα αυτος ειναι μ*****, εγω τι φταιω.... τελος παντων, πολυ αναλυση για το τιποτα..... εγω παντως επειδη θελω κατι οικονομικο, μπορει να αρκεστω  στον 6262....

Επαναφέρω λίγο το συγκεκριμένο: Τις προάλλες πήγα ρώτησα το κατάστημα της περιοχής που μένω εδώ στην Αγγλία για τους Bugera. Είπα αντί να παραγγείλω από το νετ, να αγόραζα από αυτούς. Το παλικάρι αφού κοίταξε στον υπολογιστή, μου το είπε στα ίσια: "Καλύτερα από το Internet φίλαράκο. Εγώ δε μπορώ να κάνω τέτοια τιμή!!!" Αντίστοιχα περιστατικά μου έχουν συμβεί κι άλλες φορές όλα αυτά τα χρόνια που είμαι εδώ πάνω και για προϊόντα άσχετα με τη μουσική.

 

Τώρα στο θέμα μας: Έχω βρει ένα μεταχειρισμένο Laney LC30 σε σούπερ τιμή. Μάλλον o LC30II είναι, όχι ο LC30-112. Γνώμες γι' αυτόν τον Laney;;

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'χω ζαλίσει το θέμα!  :-\ Υπάρχει κανένας κάτοχος του Fame VS30;; Ή έστω να τον έχει ακούσει;;

Σιγα, εδω αλλοι ανοιγαν 5 θεματα και τελικα δεν επαιρναν ενισχυτη...  ;D

 

Για τον fame vs30 δεν ξερω πολλα αλλα εχω το fame tube 5 ενισχυτη και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλης ποιοτητας και ο ηχος του ειναι μια χαρα. Μαλιστα ειχε κι επωνυμες λυχνιες επανω. Μη φοβηθεις την ποιοτητα τους, παραγονται απο εργοστασιο θυγατρικο της laboga (!) και καποιοι απο τη ρωσικη Yerasov.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον fame vs30 δεν ξερω πολλα αλλα εχω το fame tube 5 ενισχυτη και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλης ποιοτητας και ο ηχος του ειναι μια χαρα. Μαλιστα ειχε κι επωνυμες λυχνιες επανω. Μη φοβηθεις την ποιοτητα τους, παραγονται απο εργοστασιο θυγατρικο της laboga (!) και καποιοι απο τη ρωσικη Yerasov.

2-3 βιντεάκια υπάρχουν όλα κι όλα στο youtube κι ένα μίνι review σε κάποιο ξένο φόρουμ που μάλλον επιβεβαιώνουν ότι ακούγεται στα βίντεο. Φαίνεται να είναι γκαζιάρης και να βγάζει άνετα ήχο αλά 80s Metallica, αλλά δεν ξέρω ρε γμτ. Μην τον πάρω και απογοητευτώ. Αν υπήρχαν περισσότερες γνώμες στο νετ, θα το σκεφτόμουν πιο σοβαρά. Τελικά όσο και να το ψάχνω μου φαίνεται πως η καλύτερη λύση γι' αυτό που θέλω είναι ο Bugera V22 με το Blackstar DistX (αν και έχει πάρει το μάτι μου κάτι Blackfire σε καλή τιμή). Δηλαδή καταλήγω στην αρχική σκέψη.

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Βασικά ξέρω τι θέλω (Bugera 6260 ή 6262), αλλά πολλά τα watt Σώτο. Αν ήμουν σπίτι μου στην Αθήνα δεν υπήρχε περίπτωση να το σκεφτόμουν. Θα είχα ήδη γκρεμίσει τη γειτονιά ...

 

 

Παρε αυτο που θελεις γιατι αλλιως θα το σκεφτεσαι συνεχεια και θα αναρωτιεσαι "αν ομως το ειχα παρει κλπ"

Εχει καπου και ενα κουμπι volume, εχε το χαμηλα και δεν θα γκρεμισεις τιποτα και κανεναν.

Εγω προσωπικα δεν γνωριζω και πολλους που να την βρισκουν και τοσο πολυ απο τον ηχο των καραπουσαρισμενων - καβουρντισμενων τελικων λυχνιων που να μην μπορουν να παιξουν σπιτι τους χωρις αυτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου