Προς το περιεχόμενο

Λαμπατη κεφαλη για metal, 400 ευρώ max.


n4Sha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φάτο συνονόματε. Καλά τα λες, αλλά εδώ πάνω οι τοίχοι στα σπίτια δεν είναι σαν εμάς. Και πάλι καλά δηλαδή εδώ που είμαι τώρα. Έχω περάσει από κατά πολύ χειρότερα!

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω τους γειτονες σου και τις ευαισθησιες τους  ;D , αλλα ειλικρινα στο σπιτι το 3w blackheart μου κανει την ιδια φασαρια με τον bogner και τον jsx μου.

Δεν ενιωσα να "ευνουχιζεται" τοσο πολυ κανενα τους (και παιζω χαμηλα),και φυσικα φροντιζω να ευχαριστιεμαι στις προβες στο στουντιακι μας οποιον θελω απο μεγαφωνα που κουνιουνται (γιατι στο σπιτι με τις χαμηλες εντασεις πιο πολυ προβλημα ειναι οτι παιζουν τοσα ηπια που αυτα "κοβουν" τον ηχο και οχι το volume του ενισχυτη).

Σε δυσκολες ωρες,ακουστικα,και τα πεταλια στο "φασολι" σε καποιο clean amp  ;) 

 

Κατα τα αλλα,εσυ ξερεις και αποφασιζεις το καλυτερο για σενα,εγω απλα (!) σε σπρωχνω στην αγορα αυτου που ειπες οτι θελεις  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τα αλλα,εσυ ξερεις και αποφασιζεις το καλυτερο για σενα,εγω απλα (!) σε σπρωχνω στην αγορα αυτου που ειπες οτι θελεις  ;D

Ποιος είπαμε έχει Bugera στην Αθήνα μπας και πάω να δοκιμάσω τώρα που θα κατέβω για Χριστούγεννα;  ::)  ::)

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Καγμάκης και ο Κουρμπής έχουν απ'όσο ξέρω...απλά δεν ξέρω αν έχουν stock γιατί παρατηρείται έλλειψη στους Bugera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Mike. Όντως μάλλον έχει σηκώσει όλο το στοκ της Bugera ο Γερμαναράς (aka Θωμάς)! :P  Το dv247 για τον Bugera V22 μου είχε πει για τέλη Γενάρη :o ενώ ο Θωμάς παράδοση 3-4 εργάσιμες, το πολύ πολύ 10 ημερολογιακές λόγω των ημερών.

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτόν το Vintage22 τον ρωτησατε αμα θελει να παιξει μεταλ???

 

Πλακα στην πλάκα εγω οπως εχω δηλώσει με τα πρωτα λ7 παιρνω τον vht http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_ultra_head.htm με πολυ καλες κριτικες για τα καθαρα του, μιας και ειναι Α class, και το ultra input - γιατι καναλι δεν το λες - να δεχεται πεταλακια dist. με μεγαλη του χαρα  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτόν το Vintage22 τον ρωτησατε αμα θελει να παιξει μεταλ???

 

Πλακα στην πλάκα εγω οπως εχω δηλώσει με τα πρωτα λ7 παιρνω τον vht http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_ultra_head.htm με πολυ καλες κριτικες για τα καθαρα του, μιας και ειναι Α class, και το ultra input - γιατι καναλι δεν το λες - να δεχεται πεταλακια dist. με μεγαλη του χαρα  ::)

 

Ο vht sp6 ultra έχει προενισχυτή με μπόλικο gain από δυο 12ΑΧ7. Mέσω του ultra in (προσθέτει gain stage) και του boost βγάζει άνετα μεταλιές. Επιπλέον έχει και attenuator-τροφοδοτικό για μείωση της έντασης κι αύξηση της παραμόρφωσης του τελικού με το "κόλπο" μείωσης της ac τροφοδοσίας που έκανε στους ενισχυτές του και ο E.Van Halen. Άρα σε χαμηλές-μέσες εντάσεις παίζει ακόμη πιο overdriven.

 

Και ο v22 βέβαια δεν πάει πίσω(κι αυτός έχει δυο 12ΑΧ7 για προενίσχυση και μία 12Αχ7 για οδήγηση του τελικού). Απλά θέλει μεγαλύτερες εντάσεις (22watt είναι αυτά) για να ακούσειs και power amp overdrive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τους γειτονες σου και τις ευαισθησιες τους  ;D , αλλα ειλικρινα στο σπιτι το 3w blackheart μου κανει την ιδια φασαρια με τον bogner και τον jsx μου.

Χμμμ...  :-\

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου