Προς το περιεχόμενο

Χορδές Ηλεκτρικής Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

10-46 ότι σετ φθηνό βρίσκεται. Στις Fender έχω μια αδυναμία στις GHS ενώ στις Gibson oi Gibson Brite Wires σα να μου αρέσουν περισσότερο. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ σαν το Νέστορα. Αλλά πιο συγκεκριμένα, στις fender GHS sub-zero 9-42

και στη Gibson brite wires 9-42. Τελευταία είχα πάρει να δοκιμάσω και τις DR και τις D'Addario XL ProSteels. Οι DR δεν με ξετρέλλαναν(TITE-FIT και PURE BLUES), οι ντιαντάριο, κάτι παραπάνω από συμπαθητικές και οι πιο φθηνές από DR και GHS. Διήρκησε η λάμψη τους αρκετα περισσοτερο απο οτι διαρκούσε :) παλαιότερα, και είχαν και σταθερότητα στο κούρδισμα εφάμιλλη των GHS. Αν δεν επεσα σε τρομερή παρτίδα και όλη η παραγωγή είναι σταθερά έτσι, τότε έχουν κάνει άλματα από την προηγούμενη φορά που τις είχα δοκιμάσει (8 χρόνια πριν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εντεκάρες νίκελ. Συνήθως χρησιμοποιώ Fender original bullets pure nickel αλλά το σετ που μάλλον είναι το πιό αγαπημένο μου είναι το John Pearse 2610, όταν με παίρνει οικονομικά είναι η καλύτερη μου  ;D...11-15-18-30-40-50.

Και μιά και τόφερε η κουβέντα, γνωρίζει κάποιος αν (πού) μπορώ να παραγγέλνω custom sets? Σχετικά οικονομικά βέβαια, αλλιώς JP all the way!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιά και τόφερε η κουβέντα, γνωρίζει κάποιος αν (πού) μπορώ να παραγγέλνω custom sets?

 

http://webstrings.com/

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ernieball super slinky 10ρες ( αυτές στο ροζ-πόζερ-γκλάμ κουτάκι  :P )

αν και τώρα δεν τις βρίσκεις εύκολα,δεν ξέρω τι παίζεται με την ελληνική αγορά..μάλλον προβλήματα με τον προμηθευτή( για Θεσσαλονίκη αναφέρομαι)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Να ξέρετε ότι είναι ΑΔΙΚΙΑ να κάνουν 10 ευρώ MAX το σετ για τις χορδές σας και στο μπάσο να κάνουν 27! Έλεος δλδ κύριε Ernie Ball... Κλέφτες θα γίνουμε? Και πάνω που είχα βρει την υγειά μου με τις marshall που τις φτιάχνετε εσείς κ. Ernie και κάναμε 15 ευρώ ( >:() δεν τις βρίσκω πλέον ΠΟΥΘΕΝΑ!

 

Ontopic:

GHS boomers 9αρες στην κιθάρα

ή marshall 9αρες

και Marshall 45-105 στο μπάσο

ή GHS boomers 45-105

ή Εrnie Ball 45-105 (με σειρά προτεραιότητας λόγω τιμής)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου