Προς το περιεχόμενο

Tc electronics G system or not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια κ χαρα σ ολους.Θελω καποιες γνωμες για το tc g system.

Διαβασα καποια πραγματακια για αυτο και ειδα οτι ειναι οτι πιο πληρες κυκλοφορει.

Βασικα με ενδιαφερουν περισσοτερο τα εφφε του μια κ που σκεφτομαι

να το ''παντρεψω'' με μερικα od-dist pedals που εχω.Προσφατα δοκιμασα και

μια tonelab se αλλα δεν με ενθουσιασε μιας και θελω περισσοτερο πολυπλοκα

εφφε και το συγκεκριμενο λεει οτι εχει μεχρι κ 9 τυπους ταυτοχρονα.

Περιμενω αποψεις κ προτασεις κ ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις εφφετζίδικη πεταλιέρα κοίτα την Boss GT-8. Η G-System είναι κορυφή αλλά αν την ακούσεις μάλλον δεν θα σε εντυπωσιάσει (όσο η GT-8). Αναλόγως τι ψάχνεις και σε τι λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1300 € του G System δεν είναι πολύ περισσότερα από όσα θα χρειαστείς για ένα σύνολο αξιοπρεπέστατων πεταλιών και ένα μάχιμο pedalboard?

 

Συγνώμη κιόλας, λόγος δεν μου/μας πέφτει, αλλά αν σπρώξεις αυτά τα λεφτά σε πολύεφέ, πού θα κοστολογούσες μια καλή κιθάρα/έναν καλό ενισχυτή;

 

Στα λεφτά του G System αυτή τη στιγμή αγοράζεις μια Gibson SG Standard ή έναν Marshall Vintage Modern για παράδειγμα...

 

Κοντολογίς, και χωρίς να υποτιμώ το κεφάλαιο εφέ, δεν είναι πολύ ακριβό αυτό το μαραφέτι; Ό,τι και να μπορεί να καταφέρει... ???

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αρκετα κ αξιολογα πεταλια αλλα θελω κατι πιο ευελικτο και κορυφαιο

σε ηχο.καλο το tweaking σε πεταλακια αλλα θελω κατι πιο ευχρηστο(presets).

Καποια απο τα πεταλια μου σκοπευω να τα χρησιμοποιησω μεσω των loops που

εχει αλλα πιο πολυ με ενδιαφερουν πολυπλοκοι ηχοι με την χρηση εφφε για δημιουργια

layers.Oσο για ενισχυτες  κιθαρες κτλ θεωρω οτι εχω αξιοπρεπη εξοπλισμο

http://www.noiz.gr/index.php?topic=1502.msg114071#msg114071

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G - SYSTEM είναι θεικό, εννοείται πως είναι κλάσεις ανώτερο της tonelab. Είναι γνωστά τα υπέρ και τα κατά της χρήσης πολυεφφέ, με ένα από το βασικοτερα μειονεκτήματα να είναι ότι όλα τα εφφέ είναι φτιαγμένα από την ίδια εταιρεία. Με το G - system όμως μπορείς να βάλεις στην αλυσίδα των ήδη υπάρχοντων εφφέ ότι άλλο θέλεις, γιατί διαθέτει λούπες. Επίσης μπορείς να κάνεις routing τα effects.

 

Δε θεωρώ ότι το g - system είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει, αν σκεφτεί κανείς ότι η ποιότητα των εφφέ, καθώς και η κατασκευή του είναι κορυφαία, και ο έλεγχος που έχεις πάνω στον ήχο είναι υπερεπαρκής ακόμα και για τους σκληροπυρηνικούς freaks που αρέσκονται να επηρεάζουν παραμέτρους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε quintuplet,

 

συμφωνώ με όσα έγραψες αλλά μπορείς να μας εξηγήσεις τι εννοείες με το:

 

σκληροπυρηνικούς freaks που αρέσκονται να επηρεάζουν παραμέτρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου