Προς το περιεχόμενο

Ted Greene and his lessons


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Ted Greene υπήρξε ένας από τους μεγαλύτερους δάσκαλους κιθάρας (και φανταστικός fingerstyle κιθαρίστας, απλά ο ρόλος του δάσκαλου είναι αυτός που επέλεξε, και αυτός που τον έκανε ευρύτερα γνωστό).

Εκπληκτική γνώση και on the fly εφαρμογή της αρμονίας από jazz standards μέχρι παραδοσιακά και κλασσικά κομμάτια.

Κυκλοφορούν και κάποια βιβλία του, εκπαιδευτικού περιεχομένου, που συστήνω ανεπιφύλακτα (τα έχω όλα) σε όλους, μιας και η προσέγγισή του εμένα τουλάχιστον μου έδωσε πολλά.

Υπάρχει ένας διαδυκτιακός τόπος στον οποίο μπορεί κάποιος ελεύθερα να δει και να κατεβάσει κάποια μαθήματά του.

Καλή μελέτη και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

http://www.tedgreene.com/teaching/default.asp

 

Ένα μικρό δείγμα

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ηταν ενας απο τους πιο γνωστους μουσικους στον χωρο των transcription, με απιστευτο ογκο δουλειας. ειχα διαβασει καποτε μιαν εξαιρετικη συνεντευξη του για το πως να κανεις ενα transcription (πως να βγαζεις ενα σολο η γενικως ενα μουσικο κομματι καποιου αλλου δηλαδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν ενας απο τους πιο γνωστους μουσικους στον χωρο των transcription, με απιστευτο ογκο δουλειας. ειχα διαβασει καποτε μιαν εξαιρετικη συνεντευξη του για το πως να κανεις ενα transcription (πως να βγαζεις ενα σολο η γενικως ενα μουσικο κομματι καποιου αλλου δηλαδη)

Χαίρει και εκτίμησης από όλους!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου