Προς το περιεχόμενο

GOLDEN AGE FC4 ST


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι!! Μετά από σχεδόν ένα χρόνο απουσίας μου, ξαναμπήκα επιτέλους στο πιο "θορυβώδες" ελληνικό forum!!

Έχωντας μάθει αρκετά νέα πραγματάκια πάνω στην γενικότερη μουσική τεχνολογία (και κάποια ειδικότερα πάνω σε τεχνικές ηχογράφησης) και μιας και είναι ίσως τα τελευταία απο πολλές απόψεις Χρισούγεννα που θα με επισκευτεί ο Άι Βασίλης, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει στηξν κατοχή του ή τουλάχιστον αν έχει δουλέψει με τα εν λόγο μικρόφωνα!! Η τιμή τους είναι αρκετά καλή, και μιας και είναι ζευγάρι (ώρα να δοκιμάσουμε στερεοφωνικές τεχνικές ηχογράφησης) λέω να τα χτηπήσω (σε αγορά εννοω΄:):) )! 

Τα θέλω για ακουστική κιθάρα (σπανιότερα για ηλεκτρακουστική), για φωνή (αντρική και γυναικία) και για μερικά πνευστά, τύπου φλάουτο και κλαρινέτο. Το είδος μουσικής είναι για μουσική επένδυση σε ταινίες ή soundtracks! Ευτυχώς ή δυστυχώς θα μπούν πάνω στην εξής κονσόλα: http://www.alesis.com/multimix16usb20

 

Τα μικρόφωνα είναι αυτά (και μάλλον από εδώ θα αγοραστούν):

http://www.athensproaudio.gr/index.php?target=products&product_id=30129

 

Ελπίζω να σας έδωσα αρετές πληροφορίες για την χρήση που τα θέλω!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον  χρόνο που κάνατε για να διαβάσετε την εν λόγο "έκθεση"!!

 

Φιλικά,

Φώτης Μόσχος

 

Υ.Γ.: Ο χώρος είναι home studio σε σοφίτα, χωρίς μονώσεις και ακουστικές διαμορφώσεις (πλακάκια στο πάτωμα, πολλά πράγματα στους τοίχους, ξύλινο ταβάνι με απότομη κλίση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου