Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Classic Custom Antique Ebony


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε αυτη ακριβως την κιθαρα την εχει ο αδερφικος φιλος μου και κουμπαρος (με το λουλουδακι πανω και οχι το ρομβο), την οποια εφερε απο το Βελγιο (οταν υπηρετουσε εκει, κατι σαν στρατιωτικος ακολουθος στις Βρυξελλες).

Την ειχε μια αποθηκη 3000 ευρα και την πηρε ακριβως (ντουκου τα λεφτα) 2500.

Το οργανο δεν το εχω ψαξει αλλα ετσι οπως το κοιτας και το αγγιζεις, οσα λεφτα εχεις τα δινεις το περνεις και φευγεις.

Ειναι εντυπωσιακος ο ηχος του, και το οργανο απο τη βαλιτζα του μεχρι και την τελευταια χορδη ειναι η αποθεωση της χλιδας.

Δεν ξερω που ακριβως τα χει τα λεφτα, αλλα πιστευω στην συγγεκριμενη περιπτωση ισχυει αυτο που λενε οτι "οτι πληρωνεις περνεις"

Αν τα χεις τα λεφτα και σ αρεσει αυτο το πραμμα που λεγεται "gibson" χτυπα την και μη το σκευτεσαι καθολου. Δεν θα βρεις καλυτερη και ποιοτικοτερη gibson LP (πρεπει να πας σε 335 κλπ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους,ειναι αληθεια οτι ακομη το σκεφτομαι...τα λεφτα που εχω μαζεψει ειναι σχεδον κοντα στην τιμη της,αλλα ειναι κ το τελευταιο μου κομποδεμα,μετα παπαλα... :(

Τωρα γιατι η τιμη της σκαρφαλωσε απο τα 1600 στα 2800 δεν μπορω να καταλαβω,μακαρι να αγοραζα αυτην το 08 κ οχι την studio που ειχα παρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα γιατι η τιμη της σκαρφαλωσε απο τα 1600 στα 2800 δεν μπορω να καταλαβω,μακαρι να αγοραζα αυτην το 08 κ οχι την studio που ειχα παρει...

 

Διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το αν αυτο το οργανο ειχε 1600 ευρω.

Αν μ αυτο το οργανο πας να παιξεις σε πανηγυρια δημοτικα, θες τουλαχιστον τεσσερα χρυσα δαχτυλιδια στο δεξι και δυο στο αριστερο για να το τιμησεις. Ο κιθαριστας του Γιωργου του Μαγκα, αποκλειεται να εχει τετοιο οργανο.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα παρτην με 1500 ευρω

 

http://www.ebay.de/itm/Gibson-Les-Paul-Classic-Custom-Einzelstuck-neu-/290650960748?pt=Gitarren&hash=item43ac25b36c

 

αλλοιως με 2800 παρε μια κανονικη Les Paul Custom ,μεταχειρισμενη μεχρι και VOS θα βρεις με αυτα τα λεφτα (και ασε τις μπουρδες του τυπου "δεν αγοραζω μεταχειρισμενη" μια και ακουγεται σαν το  "θα παντρευτω μονο παρθενα".... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλοιως με 2800 παρε μια κανονικη Les Paul Custom ,μεταχειρισμενη μεχρι και VOS θα βρεις με αυτα τα λεφτα (και ασε τις μπουρδες του τυπου "δεν αγοραζω μεταχειρισμενη" μια και ακουγεται σαν το  "θα παντρευτω μονο παρθενα".... ;D)

 

+1000

 

 

2800 για μια κιθάρα που δεν ξέρει ούτε η ίδια τι μοντέλο είναι είναι πάαααααααρα πολλά λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το αν αυτο το οργανο ειχε 1600 ευρω.

Αν μ αυτο το οργανο πας να παιξεις σε πανηγυρια δημοτικα, θες τουλαχιστον τεσσερα χρυσα δαχτυλιδια στο δεξι και δυο στο αριστερο για να το τιμησεις. Ο κιθαριστας του Γιωργου του Μαγκα, αποκλειεται να εχει τετοιο οργανο.  ;D

 

εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι τέτοια έχει ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο (SF) αυτη την κιθαρα....

 

index.php?action=dlattach;topic=191097.0;attach=33311;image

 

Την εχεις δει ποτε απο κοντα. Να την πιασεις με τα χερια σου δηλαδη.

Δεν θα επεμενα εαν δεν ειχα προσωπικη επαφη.

 

εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι τέτοια έχει ?

 

Οχι δεν εχει τετοια, εχει μια LP χρυσαφι χρωμα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης θα ηθελα μια πληροφορια απο καποιον που ξερει.

Τι διαφορα εχουν οι Gibson με το ρομβο πανω στο headstock με αυτες με το λουλουδι (σαν τη συγκεκριμενη)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου