Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Classic Custom Antique Ebony


scofield

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν σε συμφέρει...δεν τα παίρνει τα γράμματα...

ευχαριστω που συμβαλεις με τις αποψεις σου στο θρεντ...

ελα να σου μαθω εγω κιθαρα

 

οχι ρε ,μη σε κουραζω κι ολας....

 

κ συ να μου δειξεις πως τις αγοραζουν...

 

μπα βαριεμαι,ασε που λυπαμαι τους...πωλητες...που θα σε αντιμετωπισουν...("ειναι χαλασμενη αυτη η κιθαρα που πουλας φιλε?","γιατι το Pickguard εχει σημαδια?","οι χορδες γιατι ειναι μεταχειρισμενες?" και αλλα τετοια ;D)

 

 

 

δεν σε συμφέρει...δεν τα παίρνει τα γράμματα...

 

ζηλευεις γιατι εχω δισκογραφια και χιτ ενω εσυ μονο μια αψογη τεχνικη και ενα σαχλοφωνο παλιογερε... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

superfunk δεν καταλαβαινω το πνευμα σου,απο την στιγμη που δεν με γνωριζεις προσωπικα...ποσο μαλλον η αρνητικη διαθεση στα γραφομενα σου.Εαν δεν θελεις να γραψεις κατι αλλο  επι του θεματος καλως ,δεν θα δεχτω ομως τα προσβλητικα σου σχολια που αφιλοκερδως μοιραζεις...Για την ιστορια κ επειδη το ανεφερες εχω ηδη τρεις vintage κιθαρες,οποτε ατυχησες στο σχολιο σου.

Ευχαριστω τα παιδια που ειπανε την γνωμη τους κ ειχαν να προτεινουν κατι.Τα υπολοιπα τα προσπερναω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων ετσι κι αλλοιως παρε ΓΡΗΓΟΡΑ οτι ειναι να παρεις γιατι με τη δραχμη στη γωνια ουτε μπαγλαμα δεν θα παιρνεις σε 3 μηνες με αυτα τα λεφτα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3)S9f ειναι τα τελευταια μου λεφτα οσον αφορα κιθαρα,ναι δεν εχω αλλα...κ δεν μπορω να τα αυξησω,αυτα ειναι,αντε το πολυ-πολυ με δανεισμο να βρω κ τα 200 που αναφερει ο oselifer.Το σεναριο 4000 κ ανω, για μενα ειναι επιστημονικη φαντασια πλεον...

 

Έτσι όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα,αν εμφανιστείς με 3 χιλιάρικα και ζητήσεις έναν διακανονισμό για το υπόλοιπο,μην ξαφνιαστείς αν αρχίσουν τις κwλοτούμπες και ανοίξουν και σαμπάνιες... ;D Είναι πραγματικά κρίμα να αγοράσεις μια κιθάρα τώρα και να την πουλήσεις αργότερα γιατί θα σε "τρώει" να πάρεις μιά VOS που ΟΝΤΩΣ θα την κρατήσεις μιά ζωή... ;)

 

 

 

ευχαριστω που συμβαλεις με τις αποψεις σου στο θρεντ...

ελα να σου μαθω εγω κιθαρα κ συ να μου δειξεις πως τις αγοραζουν...

 

Για να σε βοηθήσει στα λέει αυτά,όχι για να σε προσβάλει.

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Για να σε βοηθήσει στα λέει αυτά,όχι για να σε προσβάλει.

 

 

 

δεν νομιζω να βοηθαει ιδιατερα ...αυτο που καταφερνει ευκολα ειναι να γινεται αντιπαθης...ειδικα στο προτελευταιο του ποστ εχει ξεφυγει... μαλλον ειναι χιουμοριστας ο superfunk κ αρεσκεται στο να λεει σχολια προς εσωτερικη καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες εδώ... ;) Σε 18 ώρες λήγει,δεν θα πληρώσεις δασμούς και τα μεταφορικά δεν θα είναι και τόσο πολλά.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Gibson-1957-VOS-Les-Paul-Custom-Black-Beauty-/170753773710?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item27c1b7d08e

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες εδώ... ;) Σε 18 ώρες λήγει,δεν θα πληρώσεις δασμούς και τα μεταφορικά δεν θα είναι και τόσο πολλά.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Gibson-1957-VOS-Les-Paul-Custom-Black-Beauty-/170753773710?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item27c1b7d08e

αν κ δε βλεπω shipping για την χωρα μας,θα του στειλω ενα μηνυμα να μαθω...θενκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε scofield, αν θες να σου δωσω το κουνητο του κουμπαρου μου να πας να δεις το οργανο απο κοντα να το χαιδεψεις  ;D, γιατι απ οτι εχω καταλαβει και συ (οπως και ολοι οι αλλοι εδω που δινουν γνωμη) δεν εχεις ιδιαν επαφη με το οργανο.

Εγω προσωπικα αν και 40 χρονια φουρναρης, δεν δινω ποτε γνωμη για οργανα μεσα δω γιατι δεν ξερω. Εχω μαθει και βολευομαι με οτι καλο υπαρχει την εκαστοτε στιγμη.

Για να φτανω να σου λεω για το οργανο αυτο εχω εκπλαγει (και εχω δει και παιξει πολλες gibson στη ζωη μου)

 

Ο κιθαριστας του μαγκα δεν εχει αυτη.  ;D

@SF

Ο Μαγκας τα καψε πραγματικα στο βιντεο  ;D

@ scofield

Ο SF Δεν ειναι αυτος που δειχνει. Εχει βαλει και μια ψαρωτικη φωτο εκει του Τζακ Νικολσον απο τη λαμψη και το παιζει .... 8)

Μην τον παρεξηγεις...ειναι ωραιος κομμενος περα, χαμενος στον κοσμο του, και γνωστης, αλλα μερικες φορες κολλαει σε λεπτομεριες.  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε scofield, αν θες να σου δωσω το κουνητο του κουμπαρου μου να πας να δεις το οργανο απο κοντα να το χαιδεψεις  ;D, γιατι απ οτι εχω καταλαβει και συ (οπως και ολοι οι αλλοι εδω που δινουν γνωμη) δεν εχεις ιδιαν επαφη με το οργανο.

Εγω προσωπικα αν και 40 χρονια φουρναρης, δεν δινω ποτε γνωμη για οργανα μεσα δω γιατι δεν ξερω. Εχω μαθει και βολευομαι με οτι καλο υπαρχει την εκαστοτε στιγμη.

Για να φτανω να σου λεω για το οργανο αυτο εχω εκπλαγει (και εχω δει και παιξει πολλες gibson στη ζωη μου)

 

Ο κιθαριστας του μαγκα δεν εχει αυτη.  ;D

@SF

Ο Μαγκας τα καψε πραγματικα στο βιντεο  ;D

@ scofield

Ο SF Δεν ειναι αυτος που δειχνει. Εχει βαλει και μια ψαρωτικη φωτο εκει του Τζακ Νικολσον απο τη λαμψη και το παιζει .... 8)

Μην τον παρεξηγεις...ειναι ωραιος κομμενος περα, χαμενος στον κοσμο του, και γνωστης, αλλα μερικες φορες κολλαει σε λεπτομεριες.  ;D

 

 

 

οχι δεν την εχω πιασει στα χερια μου,εγω απο gibson μια studio ειχα ολη κ ολη...κ μια gibson sg του κολλητου μου (που του την φυλαγα για ενα διαστημα)...αν ειχα την ευκαιρια να την δοκιμασω δεν θα ανοιγα το θρεντ (να μην κουραζουμε κ τον SuperFunk)...

δυστηχως δεν ειμαι απο Αθηνα,αλλιως θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν συναντουσα τον κουμπαρο σου... ;Dκραταω την γνωμη σου ομως,θενξς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Classic Custom κυκλοφόρησε ταυτόχρονα με τη σειρά Classic Antique και ήταν ουσιαστικά το Classic USA μοντέλο με κάποια upgrades π.χ. binding και crown στο headstock και σε περιορισμένες εκδόσεις συνήθως των 400 κομματιών.

 

Σε κάθε περίπτωση θα είναι μια καλή και αξιοπρεπής κιθάρα αλλά σε καμία περίπτωση της κατηγορίας VOS. αλλάζουν πολλά specs με κυριότερο το neck tennon και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα

 

Τσέκαρε και εδώ

http://community.musiciansfriend.com/docs/DOC-2536

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου