Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Classic Custom Antique Ebony


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί δεν κοιτάς και καμιά ESP περίπου σε αυτά τα λεφτά?

Σαν και αυτή εδώ :http://www.thomann.de/gr/,esp_eclipse1ctm_ft_black.htm

Πολύ αξιόπιστο όργανο ειδικά για metal

(πάντα γνώμη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι τέτοια έχει ?

 

ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ

 

Ο Δημήτρης Αεράκης είναι εξαιρετικός κιθαρίστας και άτομο κι έχει αδυναμία στις LP.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

superfunk η κιθαρα που ποσταρες απο ebay δεν ειναι η ιδια,η συγκεκριμενη που ποσταρες κανει 1600 καινουργια στον Θωμα...εμενα με ενδιαφερει η antique. ;)

 

Η κιθαρα δεν ειναι σιγουρα για πρωτο τραπεζι πιστα, αλλα γουστα ειναι αυτα. ;)

 

Για τον φιλο που μου προτεινει esp,ευχαριστω αλλα ειμαι πιο κλασσικος (κολλημενος) οσον αφορα τις les paul.Εχω οργανο της esp,συγκεκριμενα μια kramer arch top stagemaster του 89 οποτε ειμαι καλυμενος απο την εν λογω εταιρεια. ;)

 

Για gibson custom (καινουργιο) οργανο το ξερετε ηδη οτι η τιμη γλιστραει προς τα πανω.Για μεταχειρισμενο ουτε λογος, γιατι αν πληρωσει καποιος για αλλαγη ταστων 150 με 180 ευρω εξτρα (ειμαι παθων κ ξερω) δεν εχω ορεξη να το ξαναζησω το σεναριο... :D

 

Την τιμη της antique δεν μπορεσε κανεις να μου την δικαιολογησει...οκ,θα συνεχησω το ψαξιμο σε Ευρωπαΐκα σαιτ (μακρυα τα τελωνεια απο εμας...) κ θα δω τι αλλη εναλλακτικη εχω ( ή πιθανον να εχω.)

keep rocking!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ μια ερωτηση για τελωνειο απο περιεργεια περισσοτερο...αν κ ειμαι δυσπιστος με τα μεταχειρισμενα,την βρηκα σε Αμερικη 1850 usd (σε κατασταση mint,οπως υποστηριζει ο seller),ποσο παει πια το καπελο στο Τελωνειο?σε ευρω ή δολλαρια...

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ μια ερωτηση για τελωνειο απο περιεργεια περισσοτερο...αν κ ειμαι δυσπιστος με τα μεταχειρισμενα,την βρηκα σε Αμερικη 1850 usd (σε κατασταση mint,οπως υποστηριζει ο seller),ποσο παει πια το καπελο στο Τελωνειο?σε ευρω ή δολλαρια...

Ευχαριστω.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαι σε αναζητηση μια καινουργιας κ τελευταιας les paul θα εκτιμουσα την αποψη σας επι του θεματος...

 

Ειχα ηδη αγορασει το 2008 μια Gibson les paul studio (απο Ελλαδα) αλλα την πουλησα φετος λογω του οτι ειχε ιδιατερα παχυ μανικι για τα γουστα μου (50 profile..)...

 

...Επιπλεον λογω οτι τα λεφτα καποια στιγμη τελειωνουν κ λογω οτι προσωπικα εχω χασει αρκετα απο τις μεταπωλησεις των οργανων που ειχα κατα καιρους στην κατοχη μου,θελω να κατασταλαξω σε ενα value for money οργανο το οποιο θα κρατησω για αρκετα χρονια...

 

Με αφορμή το thread σου και μερικών γραφόμενών σου,ορίστε μερικές συμβουλές από τη δική μου εμπειρία: (Σε "1,2,3" form για να είναι πιό εύκολο)

 

 

1.Καταρχήν,διαβάζοντας αυτό που γράφεις οτί "τα λεφτά τελειώνουν", "τελευταίο μου κομπόδεμα",μάλλον θα πρέπει να το σκεφτείς πολύ σοβαρά πριν τα ξοδέψεις για την όποια κιθάρα...Αν κατάλαβα λάθος,με συγχωρείς.

 

2.Μάλλον θέλεις μία VOS Custom,αλλά ξεφεύγει αρκετά από το budget σου.Οπότε σου προτείνω να κάνεις υπομονή,να μαζέψεις 4+ χιλιάρικα (αφού θέλεις σώνει και καλά καινούρια και τελευταία -όπως λες- κιθάρα) και να πάρεις αυτή που πραγματικά θέλεις.Γιατί αν αγοράσεις αυτή που θες τώρα,είναι θέμα χρόνου πότε θα την πουλήσεις (με τρελή "χασούρα" να σαι βέβαιος γι΄αυτό...) για να πάρεις αυτη που πραγματικά ήθελες.

 

3.Αφού θέλεις καινούρια Gibson,θα πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα,οτί όταν έρθει η ώρα να την πουλήσεις θα έχεις "χασούρα"...Τελεία και παύλα.Trust me,oι μόνες καινούριες Gibson από τις οποιες δεν έχασα λεφτά,αλλά αντιθέτως έβγαλα και κέρδη (ή τουλάχιστον τα πήρα πίσω μέχρι τελευταίας...δραχμής :o)  ήταν  limited edition/συλλεκτικές/Murphy της τάξεως των $9,000+ που φυσικά δεν τις αγόρασα για να γρατζουνάω...

 

4.Για -οποιαδήποτε- Gibson USA ούτε κατά διάνοια δεν θα έδινα €2,800,όχι γιατί δεν είναι καλά όργανα,αλλά λόγω της δραματικής χασούρας σε περίπτωση μεταπώλησης. Ποτέ δεν αγόρασα καινούρια κιθάρα για να πάιζω...

 

5.Ακόμα και αν βρεθεί κάποιος που δοκίμασε το συγκεκριμένο μοντέλο,νομίζεις οτί θα σε βοηθήσει σε κάτι αν σου πει οτί "ηταν καλή", ή οτί  "ήταν κακή"  ??? Εκτός αν δοκίμασε ΤΗΝ ΙΔΙΑ που βρήκες εσύ.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το thread σου και μερικών γραφόμενών σου,ορίστε μερικές συμβουλές από τη δική μου εμπειρία:

...σοφέ άνθρωπε...και δεν κοροΪδεύω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο S9F είναι τα πράγματα.

Αν βιάζεσαι τόσο πολύ πάρε μια custom που έχει σαφώς καλύτερη μεταπώληση.

Αυτή εδώ έχει 3000.

http://www.thomann.de/gr/gibson_lpcstbk.htm

 

Το να έχεις 2800 και να μην μπορείς να βρεις άλλα 200 το θεωρώ απίθανο.

 

Για τα μεταχειρισμένα δεν ξέρω τι φοβία έχεις πάθει αλλά είναι ο καλύτερος τρόπος να μη χάνεις λεφτά.Στην τελική πήγαινε τη σε ένα μάστορα να σου πει αυτός αν είναι καλή.

Εμένα σχεδόν όλες μου οι κιθάρες έχουν αγοραστεί μεταχειρισμένες και μάλιστα χωρίς να τις δω και έχω αντιμετωπίσει πολύ λίγα προβλήματα.

 

Τέλος ελπίζω ο ενισχυτής σου να κοστίζει τουλάχιστον 500 -800 ευρώ και να είναι λαμπάτος γιατί σε κάθε άλλη περίπτωση πάει χαμένη ότι κιθάρα και να πάρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου