Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Classic Custom Antique Ebony


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)oselifer ο ενισχυτης μου ειναι ο γνωστος marshall dsl 401 super lead,μπορει να μην ειναι ο καλυτερος λαμπατος στην αγορα,αλλα ειναι το μονο πραγμα που δεν σκεφτηκα ποτε οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος...με καλυπτει ηχητικα,οποτε ολα οκ.(λιγο πιο ελαφρης να ηταν σε βαρος...)

 

2)ειμαι απο επαρχια κ δεν υπαρχει η δυνατοτητα να επισκεφτω μαστορα (γιατι απλα δεν υπαρχει οργανοποιος εδω που ζω),ο κοντινοτερος ειναι περι τα 40 χιλιομετρα μακρυα...οποτε το προβλημα ειναι πρακτικο για κατι μεταχειρισμενο.

 

3)S9f ειναι τα τελευταια μου λεφτα οσον αφορα κιθαρα,ναι δεν εχω αλλα...κ δεν μπορω να τα αυξησω,αυτα ειναι,αντε το πολυ-πολυ με δανεισμο να βρω κ τα 200 που αναφερει ο oselifer.Το σεναριο 4000 κ ανω, για μενα ειναι επιστημονικη φαντασια πλεον...εχω κ αλλες οικονομικες υποχρεωσεις.Εχω πουλησει τρεις κιθαρες δικες μου κ τις τρεις τις πουλησα στην μιση τιμη απο οτι μου κοστισαν,οποτε γνωριζω τι θα πει χασουρα απο πρωτο χερι.Σε καμμια περιπτωση δεν αξιωσα να κερδισω ή να ζητησω παραλογο χρηματικο ποσο για δικο μου οργανο το οποιο πουλησα.Ισα-ισα καποια τα υποτιμησα οικονομικα...Ισως η μοναδικη καταληξη ειναι να παρω αυτο που προτεινει ο oselifer στο ποστ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

Για gibson custom (καινουργιο) οργανο το ξερετε ηδη οτι η τιμη γλιστραει προς τα πανω.Για μεταχειρισμενο ουτε λογος, γιατι αν πληρωσει καποιος για αλλαγη ταστων 150 με 180 ευρω εξτρα (ειμαι παθων κ ξερω) δεν εχω ορεξη να το ξαναζησω το σεναριο... :D

 

 

 

 

καποιος πρεπει να σου μιλησει για το πως αγοραζουν κιθαρες.... ;)

 

ειναι ΑΣΤΕΙΟ να χρησιμοποιεις την αλλαγη ταστων (που καποια στιγμη θα πρεπει να κανεις ετσι κι αλλοιως) για να μην αγορασεις μια κιθαρα,ειναι σαν να μην αγοραζεις ενα (πολυ καλο) αυτοκινητο που το εχεις βρει σε καλη τιμη γιατι θελει αλλαγη ελαστικων.

 

πριν απο λιγους μηνες ενα παιδι εδω μεσα πουλουσε μια VOS CUSTOM 2 χιλιαρικα,δεν θα την αγοραζες ?(και ας ειχε και λιγο φθαρμενα ταστα?)

 

ποτε μου δεν εχω αγορασει καινουργια κιθαρα και δεν το εχω μετανοιωσει επισης ποτε μου,μια και αν αγορασεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καινουργια κιθαρα σε 3-4 μηνες το πολυ πολυ να την πουλησεις στο 70% της τιμης της. 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ

 

Ο Δημήτρης Αεράκης είναι εξαιρετικός κιθαρίστας και άτομο κι έχει αδυναμία στις LP.

 

 

 

 

 

Εμένα θα μου πείτε???

Μαθητής του είμαι!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος πρεπει να σου μιλησει για το πως αγοραζουν κιθαρες.... ;)

 

ειναι ΑΣΤΕΙΟ να χρησιμοποιεις την αλλαγη ταστων (που καποια στιγμη θα πρεπει να κανεις ετσι κι αλλοιως) για να μην αγορασεις μια κιθαρα,ειναι σαν να μην αγοραζεις ενα (πολυ καλο) αυτοκινητο που το εχεις βρει σε καλη τιμη γιατι θελει αλλαγη ελαστικων.

 

πριν απο λιγους μηνες ενα παιδι εδω μεσα πουλουσε μια VOS CUSTOM 2 χιλιαρικα,δεν θα την αγοραζες ?(και ας ειχε και λιγο φθαρμενα ταστα?)

 

για οργανο κατω των 1000 ευρω δεν ειναι καθολου αστειο...κ περισσοτερο οταν ο αγοραστης (μαλλον) το γνωριζει κ δεν σου δινει περιθωρια χαμηλοτερης τιμης για να βγουνε κ οι δυο κερδισμενοι.Ειναι σαν να πουλας ενα τρακαρισμενο αμαξι σαν ειναι φυσιολογικο...Το κακο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι οτι αν δεν διαθετεις την γνωση (οπως εγω) να καταλαβεις το υπολοιπο ζωης των ταστων,μαθαινεις τα ΄΄καλα΄΄νεα οταν πας να κανεις ενα service στην κιθαρα που μολις πριν ενα μηνα αγορασες.Οσο φταιω εγω (για την αγνοια μου),αλλα τοσο φταιει κ αυτος που μου πουλησε το οργανο.Ακομη που το συζηταω,νοιωθω αβολα...κοροΐδο κοινως...ή αλλιως οτι εχασα εγω την παρθενια μου (για να επανελθω σε δικο σχολιο)

Οσο για την vos ναι θα την αγοραζα,αφου πρωτα ο πωλητης θα δεχοτανε να την παμε απο κοινου στο πλησιεστερο οργανοποιειο....

το σεμιναριο για το πως αγοραζουμε κιθαρα θα θεωρησω οτι το πες χιουμοριστικα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ επειδη ψιλοξεφευγουμε απο το θεμα,ανοιξα το θρεντ για να ακουσω γνωμες για ενα συγκεκριμενο μοντελο κιθαρας κ αν δικαιολογειται η τιμη που καλως ή κακως εχει...δεν μπηκα για να αναλυσω ουτε τις τιμες των μεταχειρισμενων οργανων ,ουτε για κατι αλλο.Θα παρακαλουσα να μην πηγαινει το θεμα επι προσωπικου (τι εκανε ο καθενας μας ),αλλα να μεινουμε στο δια ταυτα.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για την vos ναι θα την αγοραζα,αφου πρωτα ο πωλητης θα δεχοτανε να την παμε απο κοινου στο πλησιεστερο οργανοποιειο....

το σεμιναριο για το πως αγοραζουμε κιθαρα θα θεωρησω οτι το πες χιουμοριστικα... ;)

 

 

οχι,στην περιπτωση σου το εννοω.

 

(μια και ....α)οργανοποιϊα στην Ελλαδα υπαρχουν ελαχιστα (εκτος και αν εννοεις μαστορα) και β)ειναι αστειο να σου πουλαει καποιος κιθαρα στη μιση τιμη και να κανεις και σκερτσα...)

 

αν ειχαν ολοι τα μυαλα σου απλα θα ειχε κλεισει το 70% των κιθαρομαγαζων παγκοσμιως (μια και τα περισσοτερα μεταχειρισμενες κιθαρες πουλανε) ;D,ασε που θα ειχε καταρευσει η vintage αγορα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι,στην περιπτωση σου το εννοω.

ευχαριστω που συμβαλεις με τις αποψεις σου στο θρεντ...

ελα να σου μαθω εγω κιθαρα κ συ να μου δειξεις πως τις αγοραζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου