Προς το περιεχόμενο

Το 'πρόβλημα' με τις καλές κάρτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγώ πάντως έχω παραγγείλει αυτό σε προσφορά μαζί με το καινούργιο cubase και έχω και στα άμεσα πλάνα ένα 2 κάναλο προενισχυτή τύπου eureka και πιστεύω ότι είμαι καλημένος απ'όλες τις πλευρές. Και κορυφαίοι converters' date=' controler, κλασικοί προενισχυτές που θα χρειαστούν περισσότερο για δυναμικά μικρόφωνα σε τύμπανα πχ και θα έχω και το 2κάναλο για πικνωτικά μικρόφωνα κυρίως...[/quote']

 

Σε προσφορά από που;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μπεί a/d converter και να στέλνει στην ψηφιακή spdif είσοδο της κάρτας σου αν έχεις ώστε να πάς σε αναβάθμiση.. μπορείς να πάρεις πολύ καλό κονβέρτορα στα ίδια λεφτά που κάνει ενα audio interface ή μια κάρτα ήχου και να αναβαθμίσεις το σύστημά σου.. χωρίς να αγοράσεις καινούρια κάρτα.

Σαυτό το setup μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια κονσόλα και καλούς προενυσχυτές αν υπάρχουν.. να κάνεις αναλογικά τη μίξη(αν έχεις περισσότερες από μια πηγές) χωρίς απώλειες στο σήμα και το μιξάρισμένο stereo αναλογικό σήμα να περνάει από ένα πολύ καλό a/d κονβέρτορα και μετά το ψηφιακό μέσω της spdif της κάρτας σου στον υπολογιστή με πολύ καλή ποιότητα. Αν σε βολεύει κάτι τέτοιο θα έχεις πολύ καλύτερη ποιότητα από το να πάρεις μια κάρτα ή ένα audio interface στα ίδια λεφτά με τον κονβέρτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μιλας για Lynx η είναι ιδέα μου?

Το σίγουρο είναι πως ΟΛΗ η διαδρομή του σήματος πρέπει να είναι στα ίδια

επίπεδα....

 

"Είναι ανώφελο να'χεις HIEND MICPRE,CONVERTERS,MONITORING με

ένα μικρόφωνο της behringer".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου