Προς το περιεχόμενο

diy βαση dremel


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. μιας και στο θεμα custom inlay αναφερθηκε οτι η καλυτερη βαση για dremel ειναι η μικρη απο το stewmac, θα σας δειξω πως μπορειτε να την φτιαξετε (παρομοια) με κοστος 3 ευρω. το μονο που χρειαζεστε ειναι μια ντιζα (πωλουνται με το μετρο) και μερικα παξιμαδια. την ιδεα για το project την πηρα απο τον φιλο βαγγελη που εχει κατασκευασει μια παρομοια βαση. στις φωτογραφιες μπορειτε να δειτε την κατασκευη

basidremel1.jpg.43a78c96ebb04bb511582ed271a0efc4.jpg

basidremel2.jpg.95302e2a5331a23d806b8b930f820b75.jpg

basidremel3.jpg.e9a590e302762f0997855720dd263082.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει σου βγάζω το καπέλο! Η μελαμίνη πρέπει να είναι από πόρτα ή από συρτάρι? ;D έχω ίδια στα ρετάλια μου για μελλοντικά jigs από παλιά ντουλάπα νεοσέτ.Και πάλι μπράβο και ζήτω το diy.Πες μου σε παρακαλώ, το dremelοειδές πως στηρίζεται στην 1η βάση?σφηνώνει ή παίζει κάτι άλλο?

 

P.S.Πολύ ωραίο το βιντεάκι γιατα inlays.Κάνε και άλλα τέτοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην μεσαια βαση μπαινει σφηνωτα, η τρυπα ειναι ιση με το στομιο του dremel. Στο επανω μερος εχω φτιαξει τον κυκλο σαν χωνι, και παλι μπαινει σφηνωτα. δεν κουνιεται καθολου, ειναι πολυ σταθερο. μια αλλαγη ειναι να βαλεις ελατηρια στο κατω μερος ωστε να το ρυθμιζεις απο πανω, απλως εγω δεν ειχα ελατηρια. μολις βρω θα τα βαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να γλυτώσεις 2 βιδώματα? Άσε που μπορεί να φαγωθεί η μελαμίνη με τα ελατήρια(εκτός και αν βάλεις ροδέλες μεγάλης διαμέτρου).Για τέτοιο υλικό μου φαίνεται σούπερ όπως το έχεις με τα περικόχλια από κάτω.Νομίζω είναι πιο ακριβείς οι ρυθμίσεις σου (όχι ότι πολυχρειάζεται εφόσον είναι σταθερή η βάση, αλλά λέμε τώρα...).Συνέχισε να δίνεις ιδέες φίλε.Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η βασουλα, αλλα εχω την εντυπωση οτι σιγουρα οτι ειναι λιγο βαρια αλλα κυριως οτι θα ειναι πιο δυσχρηστη λογο του ογκου της σε σχεση με την αντιστοιχη του stewmac που ειναι πιο light. Παντως anyway ειναι μια καλη λυση για καποιον που δεν εχει βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως ειπα οτι δηλαδη λογο της ευκολιας της κατασκευης ειναι μια καλη λυση αμα δεν εχεις, αλλα οπως και να το κανουμε εχει ογκο

index.php?action=dlattach;topic=191318.0;attach=33686;image

vs

Precision_Router_Base_sm.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου