Προς το περιεχόμενο

Bugera BC30212 or V22 or something else?


degdekis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χααα...δεν καταλαβες...στο στόλα στο κατάστημα θεσ/κης δεν ειχε τιποτα...στην αποθηκη στη πατρα ειχε 1 κομματι 333212,

φυσικα και καταλαβα - γι'αυτο και το "υποκαταστημα" που ειπα αναφερωμουν στο Θεσσαλονικης

ο blackstar ειναι ενισχυταρα για δωματιο αλλα για τιποτα αλλο δεν κανει

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σε ενδιαφερει Μιχαλη ? να στον στειλω επανω να του ριξεις ενα αυτι ? :D

 

Χαχα, σ'ευχαριστώ αλλά τον έχω ακούσει, απλά είπα αυτό στον zeromancer γιατί του τον είχα προτείνει και απλά ελπίζω να έμεινε ικανοποιημένος. Αφού τον άκουσε όμως και τον πήρε, αυτό κάτι πρέπει να λέει και από μόνο του :)

 

Ο Blackstar του ενος βατ παντως με τη λες πολ ουρλιαζουν ασταματητα ...

 

Δε νομίζω πως για το feedback ευθύνεται πάντα ο ενισχυτής. Μπορεί να φταίνε οι μαγνήτες, η θέση που έχεις κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε το ενισχυτακι είναι απιστευτο για σπιτι. Με καλύπτει πλήρως, αλλά εννοείται ως εκεί. Απο κει και περα το "ουρλιαχτο" είναι καλοδεχούμενο και απαραίτητο στη μουσική μου. Η Gibson μου έχει αρκετά δυνατούς μαγνήτες και φυσικά όταν αντικρύσει τον ενισχυτή μου δίνει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μια ίδια studio ενός φίλου αλλα 12-13 χρονια παλλιότερη που έπαιξα δεν κανει feedback στον Engl  που παίζω στο στούντιο και με τη δικια μου. Εχεις δίκο λοιπόν, εξαρταται απο τους μαγνήτες αλλά στο τρανσίστορ εγώ σπανίως μικροφωνίζω και γιαυτό + κρυστάλλινα καθαρά, απαιτώ λάμπα απο τον ενισχυτή που παιζω και γιαυτό θέλω να παρω έναν και για τα λαιβ μου. Εως τώρα με τον πολύ καλό αγγλικό με celestion ηχείο Marshal Valvstate 80 δεν είχα τα αντίστοιχα αποτελέσματα..τεσπα, τωρα αλλα λόγια να αγαπιόμαστε, το θέμα είναι ότι οι ενισχυτές που εξετάσαμε είναι όλοι καλοί κ έτσι δεν έχω αποφασίσει τι θα πάρω! :D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι οι ενισχυτές που εξετάσαμε είναι όλοι καλοί κ έτσι δεν έχω αποφασίσει τι θα πάρω! :D

 

Ο φίλος zeromancer πήρε τον v22 όπως είπε οπότε περίμενε λίγο να ακούσεις και τη γνώμη του γιατί κι εκείνος με πετάλια θα παίζει στο καθαρό του κανάλι. Και μετά ρίχνεις την παραγγελιά σου στο thomann :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο θα ποσταρω σιγουρα..σημερα εγινε προβα με ακουστικες οποτε δεν επαιξα καθολου και τωρα ετοιμαζομαι για mogwai οποτε...καταλαβατε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα...εγω δοκιμασα και τελικα αγορασα τον v22  στον ριχαρδο σε πολυ καλη τιμη...δεν εχω παιξει πολυ ακομα γιατι μολις χθες τον πηρα αλλα ειναι πολυ τιμιο μηχανημα με πολυ ωραια καθαρα...το gain του δεν με τρελαινει μιας και φτανει σε crunch ορια αλλα εμενα αυτο δεν με ενδιαφερει πολυ γιατι χρησιμοποιω πεταλια...θελω να δω διαφορα αναμεσα σε triode και penτοde.

τα καθαρα ειναι αληθεια πολυ καλα.

ενα πραγμα λειπει και αυτο ειναι το boost στο πεταλι, πραγμα χαζο.

 

Kαλοπαίξιμος! Μεγειές! Το ότι δεν έχει boost στο πετάλι αντί για το reverb, δεν θέλω ούτε εγώ να το σχολιάσω  >:(

 

Στο triode είναι πιο ''σφιχτός'' και πιο ''dark'' ήχος...άντε να τον ετοιμάζω για το live σιγά σιγά...τον είχα μέσα στο μαγαζί ένα μήνα και μου έλειψε...τώρα πρέπει να τον ξανακουβαλάω αλλά τι να κάνουμε... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλοπαίξιμος! Μεγειές! Το ότι δεν έχει boost στο πετάλι αντί για το reverb, δεν θέλω ούτε εγώ να το σχολιάσω  >:(

δεν ξερω αν ειχε στο πεταλι boost ο ενισχυτης που αντιγραφει αλλα ρε παιδια μην ειμαστε και πλεονεκτες - καλως ή κακως παιρνεις ενα μηχανημα που αν το ζητουσες πριν απο 3 χρονια σε αυτα τα λεφτα θα σε μουτζωναν ακομα και οι γατες

εεε τωρα αμα δεν εχει boost στο πεταλι τι να κανουμε ? i can live with that

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ειχε στο πεταλι boost ο ενισχυτης που αντιγραφει αλλα ρε παιδια μην ειμαστε και πλεονεκτες - καλως ή κακως παιρνεις ενα μηχανημα που αν το ζητουσες πριν απο 3 χρονια σε αυτα τα λεφτα θα σε μουτζωναν ακομα και οι γατες

εεε τωρα αμα δεν εχει boost στο πεταλι τι να κανουμε ? i can live with that

 

Σίγουρα, μην είμαστε και πλεονέκτες...αλλά θα τα έσπαγε μια τέτοια ρύθμιση! - ειδικά για live θα ήταν ταμάμ.

 

Ποιόν αντιγράφει? Απότι ξέρω εμφανισιακά αντιγράφει έναν Matchless αλλά στα ξένα φόρα διάβασα ότι γενικά έχει τον δικό του χαρακτήρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ένα custom πετάλι που να έχει boost δε γίνεται δουλειά; Ή μετατροπή στο δικό του ώστε να ανοιγοκλείνει το boost αντί του reverb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ένα custom πετάλι που να έχει boost δε γίνεται δουλειά; Ή μετατροπή στο δικό του ώστε να ανοιγοκλείνει το boost αντί του reverb...

μπορει και να γινεται - ας πας απαντησουν οι "αρμοδιοι" περι αυτου

 

εμφανισιακα αντιγραφει τον matchless οπως ειπε και ο goumis

εσωτερικα ουτε και εγω ξερω επ'ακριβως ποιον αντιγραφει - αλλοι λενε τον AC15 αλλοι λενε τον peavey classic (αλλα επειδη εχω παιξει με peavey classic ουδεμια σχεση εχει ο ενας ενισχυτης με τον αλλον)

πιο κοντα ηχητικα ειναι με τον vox πιστευω - δεν εχω κανει ακομα κανα shout out για να ειμαι και απολυτα σιγουρος αλλα........ας επαναληφθω οτι ειναι ΑΡΙΣΤΟ μηχανημα για τα λεφτα του.....

που 500 ευρω που εχει ο vox που 250 που εχει ο bugera

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου