Προς το περιεχόμενο

Bugera BC30212 or V22 or something else?


degdekis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάμε πάλι...

 

την ένταση από τον ίδιο τον ενισχυτή τη χρειάζεται γιατί τον θέλει ως μόνιτορ

 

την ένταση για το κοινό την παίρνει από το ΡΑ

 

Xαίρω πολύ, αυτό το έχω καταλάβει από την πρώτη στιγμή, τι το λες και το ξαναλές; Μάλλον δε διαβάζεις καλά τι γράφω ή δε θες/μπορείς να συνεννοηθείς...

 

Φίλε degdekis καλά κατάλαβες, δεν θα έχεις κανένα θέμα έντασης, είτε από PA, είτε χρησιμοποιώντας τον ενισχυτή σαν monitor (μιλάω για τους ενισχυτές που ανέφερες αρχικά). Τα combo 333, 333xl, 6260 και 6262 είναι όντως πολύ καλά και από θέμα distortion και από θέμα καθαρών, αν και για το τελευταίο έχω την εντύπωση πως του 333 είναι καλύτερα.

 

Για bugera στη Θεσσαλονίκη ρωτούσε και ο φίλος zeromancer σε ένα άλλο thread αλλά απάντηση δεν πήρε, όποιος γνωρίζει θα βοηθήσει 2 άτομα λοιπόν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Xαίρω πολύ, αυτό το έχω καταλάβει από την πρώτη στιγμή, τι το λες και το ξαναλές; Μάλλον δε διαβάζεις καλά τι γράφω ή δε θες/μπορείς να συνεννοηθείς...

 

αφού το 'χεις καταλάβει, γιατι όταν το γράφω διαφωνείς και απαντάς "μην τρελαθούμε τελείως";

 

ό,τι να 'ναι...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το 'χεις καταλάβει, γιατι όταν το γράφω διαφωνείς και απαντάς "μην τρελαθούμε τελείως";

 

ό,τι να 'ναι...  ;D

 

To έχεις ως προσόν τελικά να διαβάζεις ότι θέλεις έτσι; To "μην τρελαθούμε τελείως" το είπα γιατί μίλησες για ένταση όταν έγω έκανα ξεκάθαρο πως δεν θα έχει κανένα πρόβλημα έντασης απ'όλες τις απόψεις...άρα λοιπόν όταν επιμένεις να μου λες πως κοίτα, θέλει την ένταση για να τον χρησιμοποιεί σαν monitor σημαίνει πως για ΄σένα οι 2 ενισχυτές δεν κάνουν λόγω έντασης. Aν το τελευταίο δεν ίσχυει για ΄σένα τότε άλλος γράφει ότι να 'ναι, όχι εγώ...ψαξ 'το...

 

Χάρηκες τώρα; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για bugera στη Θεσσαλονίκη ρωτούσε και ο φίλος zeromancer σε ένα άλλο thread αλλά απάντηση δεν πήρε, όποιος γνωρίζει θα βοηθήσει 2 άτομα λοιπόν :)

 

Anyone?????

 

Εν ολιγεις μου λες όλα καλά δηλαδή ότι και να διαλέξω...άρα γιατί να πάρω το θηρίο των 120 watt? και να μην παρω τον v22 που κουβαλιεται κ πιο ευκολα? και ειναι κ πιο φτηνος?

Καποιος που να εχει ακουσει και τους 2 θα μας διευκόλυνε...Αθήνα ποιός τους έχει?

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στολλας Βενεδικτος

 

Υποκατάστημα Θεσσαλονίκης Classic

Αγίας Θεοδώρας 8, 54623 Θεσσαλονίκη

Τηλ: 2310-269254

Fax: 2310-267229

 

εκει θα βρεις bugera να δοκιμασεις

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για bugera στη Θεσσαλονίκη ρωτούσε και ο φίλος zeromancer σε ένα άλλο thread αλλά απάντηση δεν πήρε, όποιος γνωρίζει θα βοηθήσει 2 άτομα λοιπόν :)

Anyone?????

 

 

ψάχνοντας για "bugera θεσσαλονίκη" στο google, βρήκα αμέσως αυτό

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=186135.0    --> stollas

 

GOOGLE IS YOUR FRIEND  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εν ολιγεις μου λες όλα καλά δηλαδή ότι και να διαλέξω...άρα γιατί να πάρω το θηρίο των 120 watt? και να μην παρω τον v22 που κουβαλιεται κ πιο ευκολα? και ειναι κ πιο φτηνος?

Καποιος που να εχει ακουσει και τους 2 θα μας διευκόλυνε...Αθήνα ποιός τους έχει?

 

Όλα καλά όποιον και να πάρεις. Μπήκαν στη συζήτηση τα combo των 333 και 6260 και απλά είπα τη γνώμη μου, πως και αυτά είναι καλά. Αρχικά αν δεις μίλησα για τον V22 και για 'μένα, εφόσον θες απλά ένα πολύ καλό καθαρό κανάλι μέσω του οποίου θα παίζεις με πετάλια/πεταλιέρα, ο V22 είναι η καλύτερη, η πιο φθηνή και η πιο ακούραστη λύση όπως είπες. Άν ήθελες να πάρεις το distortion από τον ενισχυτή τότε θα σου έλεγα πως η καλύτερη λύση είναι ένα combo από τους 333 και 6260 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok fair enough...θα προσπαθησω να παω θεσσαλονικη να τους ακουσω, καθότι μένω Καβάλα..Να σου πω την αλήθεια ο V22 μου φαίνεται η πιο έξυπνη και οικονομικη λύση, αλλά, πες με άσχετο, πες με ότι θες, αυτα τα 22w εμένα με φοβίζουν λίγο...Αν δεν τον ακούσω, νομίζω ότι παρέα με αλλους 3 κανίβαλους στη σκηνή θα το ζορίσω το μηχάνημα για να με ακούσω, και δεν ξέρω και τι θα λέει απο feedback, βασικό στο παίξιμό μου, λογω του ότι είναι λίγο vintage amp..

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου