Προς το περιεχόμενο

Bugera BC30212 or V22 or something else?


degdekis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρε τηλ πρωτα στον στολλα για να δεις για διαθεσημοτητα μην κανεις το ταξιδι αδικα μιας και δεν εισαι κοντα

 

ως κατοχος του V22 να σου πω οτι στα μαγαζια που θελεις να παιζεις τα 22watt του σκοτωνουν απλα......και φυσικα υπαρχει και περιθωριο βελτιωσης του συγκεκριμενου ενισχυτη (οπως και σε ολους τους λαμπατους φυσικα) στα γκαζια - εγω οταν τον πηρα του αλλαξα ολες τις λαμπες με mesa boogie και απο EL34 (που φορουσε αρχικα) τις εκανα 6L6

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν μου αρέσουν οι κεφαλές. Θέλω να είμαι σε επαφή με το καθε τι που θα παιξει ρόλο στον ήχο μου. Δεν θέλω να ρισκάρω να μην κατσει καλα το ηχειο στο μαγαζι με το κεφάλι του ενισχυτη που θα φέρω. Τώρα για τον v55 δεν μου αρεσει εμφανησιακα (ναι έχω και αυτο το κόλλημα) το σχήμα του (έχει άσχημα μεγάλο ύψος). Πάντως αν είχα τώρα τα φράγκα μπορεί να τον έπαιρνα απο την αγγελια που πουλιέται, γιατι έιναι κοντά100 ευρώ κάτω. Ανταυτού περιμένω και για λογους χώρου να πουληθεί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ O Marshal μου, που κάθε μέρα τον αγοράζουνε και κάθε μέρα εκεί είναι, και μετά να κάνω κίνηση...Τώρα κάνω έρευνα!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε τηλ πρωτα στον στολλα για να δεις για διαθεσημοτητα μην κανεις το ταξιδι αδικα μιας και δεν εισαι κοντα

 

ως κατοχος του V22 να σου πω οτι στα μαγαζια που θελεις να παιζεις τα 22watt του σκοτωνουν απλα......και φυσικα υπαρχει και περιθωριο βελτιωσης του συγκεκριμενου ενισχυτη (οπως και σε ολους τους λαμπατους φυσικα) στα γκαζια - εγω οταν τον πηρα του αλλαξα ολες τις λαμπες με mesa boogie και απο EL34 (που φορουσε αρχικα) τις εκανα 6L6

 

μμμμμμμ..οκ...ενδιαφέρουσες πληροφορίες αυτες...αν τον πάρω θα σε αναζητησω για περαιτερω οδηγιες αγαπητε...εκτος αν ειμαι πληρως ικανοποιημένος και δεν θελω να πειράξω τιποτε, πράγμα διόλου απίθανο!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγοντας και την μουσική σας, συνεχίζω να πιστεύω ότι ο v22 δεν σου κάνει. Βέβαια μπορεί να τον δοκιμάσεις με την πεταλιέρα και την κιθαρα σου και να σου αρέσει...αλλά σε συνθήκες live, κάτι μου λέει ότι θα ''χαθείς''...θα έχεις μεν την βρώμα αλλά θα ''απλώνεται'' ο ήχος και θα χάνεις το κομπρεσσάρισμα που θες για τη μουσική που παίζεις. Για τέτοια παιξίματα, κατεμέ θέλει μηχανηματάκια και πολλές....λαμπίτσες και 2 ηχεία τουλάχιστον. Βέβαια είναι πολλά τα watt και τα κιλά, αλλά τί να κάνεις... :-\

 

Βέβαια ότι και να σου λέμε το καλύτερο θα είναι να τους δοκιμάσεις ο ίδιος και να κρίνεις με το δικό σου αυτί..απλά όταν δοκιμάσεις, προσπάθησε να καταλάβεις αν θα συμπεριφερθεί σε συνθήκες live όπως εσύ θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά όταν δοκιμάσεις, προσπάθησε να καταλάβεις αν θα συμπεριφερθεί σε συνθήκες live όπως εσύ θες...

αυτο δεν μπορεις να το ξερεις ρε Λορδε

να μαζεψει 100 ατομα και να τους πει "καντε φασαρια να δω πως ακουγεται" ? :D :D :P

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγοντας και την μουσική σας, συνεχίζω να πιστεύω ότι ο v22 δεν σου κάνει. Βέβαια μπορεί να τον δοκιμάσεις με την πεταλιέρα και την κιθαρα σου και να σου αρέσει...αλλά σε συνθήκες live, κάτι μου λέει ότι θα ''χαθείς''...θα έχεις μεν την βρώμα αλλά θα ''απλώνεται'' ο ήχος και θα χάνεις το κομπρεσσάρισμα που θες για τη μουσική που παίζεις. Για τέτοια παιξίματα, κατεμέ θέλει μηχανηματάκια και πολλές....λαμπίτσες και 2 ηχεία τουλάχιστον. Βέβαια είναι πολλά τα watt και τα κιλά, αλλά τί να κάνεις... :-\

 

Βέβαια ότι και να σου λέμε το καλύτερο θα είναι να τους δοκιμάσεις ο ίδιος και να κρίνεις με το δικό σου αυτί..απλά όταν δοκιμάσεις, προσπάθησε να καταλάβεις αν θα συμπεριφερθεί σε συνθήκες live όπως εσύ θες...

αυτο δεν μπορεις να το ξερεις ρε Λορδε

να μαζεψει 100 ατομα και να τους πει "καντε φασαρια να δω πως ακουγεται" ? :D :

δεν μπορεις να πεις...θα είχε χαβαλέ!...και εγώ γιαυτό ειπα να κοιτάξω και τον 333212. όσο περισσότερη δύναμη, τόσο πιο έυκολα και αβανιστα θα σου βγάλει ο ενισχυτης αυτο που θες

 

θα είχε πλάκα....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν μπορεις να το ξερεις ρε Λορδε

να μαζεψει 100 ατομα και να τους πει "καντε φασαρια να δω πως ακουγεται" ? :D :D :P

 

Χαχαχαχαχα, είσαι θεός ρε συ ;D Kαι κάναδυο να φέρουν κατσαρολικά για κοπάνημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα θα τηλεφωνήσω στο μαγαζι και θα παω να δω τι υπαρχει και τι μπορω να ακουσω φυσικα με τον εξοπλισμο μου...μπορει να μου πει μα μου και τα τιαυτα, οποτε ιν δατ κεισσσσ, παραγγελνω στα τυφλα απο το θωμα τον 333212 που νομιζω οτι ειναι αρκετα κανιβαλος για εμας και ο θεος της κιθαρας βοηθος...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραψε λαθος το ποστ μου που σου ελεγα για το classic.οπως με πληροφορησανε οι πηγες μου  ;D αυτο εχει μονο κλασσικα οργανα

 

θα πας σε αυτο

26ης Οκτωβρίου 90, 54627 Θεσσαλονίκη

Τηλ: 2310-500458

Fax: 2310-500459

[email protected]

Ωράριο Λειτουργίας

Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο: 09.00-14.30

Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 09.00-14.00 κ 17.30-20.30

πηγη:http://www.stollas.com/SkyPage.asp?pg=16

εκει ειναι το "μεγαλο"

θα βρεις (λογικά  ;D )

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου