Προς το περιεχόμενο

Πίπα καπνού!


notlrac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να κρυώνει καλά πρίν την ξαναχρησιμοποιήσουμε. Και να είναι πεντακάθαρη κάθε φορά που την αφήνουμε να "ξεκουραστεί"...

 

Αυτό.

Και ειδικά το bold...

Βέβαια αν κάνεις ένα bowl την ημερα μπορείς και με μία!

 

Έχει διαδικασία το πράγμα και δεν είναι για αυτούς που καπνίζουν απο συνήθεια.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H διαδικασία δεν είναι σε καμία περίπτωση συγκρίσιμη με ενός στριφτού τσιγάρου. Απαιτεί χρόνο και μεράκι!

 

Για το στρώσιμο τι έχετε να πείτε? Άλλοι λένε ότι πρέπει να ακολουθείται η διαδικασία που γεμίζεις το μπωλ στο 1/3 μετά 2/3 και μετά όλο (αυτό έκανα και εγώ). Αλλά άλλοι πάλι υποστηρίζουν ότι μπορείς να γεμίζεις εξαρχής το μπωλ.

 

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το στρώσιμο τι έχετε να πείτε? Άλλοι λένε ότι πρέπει να ακολουθείται η διαδικασία που γεμίζεις το μπωλ στο 1/3 μετά 2/3 και μετά όλο (αυτό έκανα και εγώ). Αλλά άλλοι πάλι υποστηρίζουν ότι μπορείς να γεμίζεις εξαρχής το μπωλ.

 

 

 

Εγώ πάντα το γεμίζω όλο απο την αρχή, απλά κάνω πολύ αραιό γέμισμα  (δηλαδή λίγο καπνό), και δεν την ξανακαπνίζω την υπόλοιπη ημέρα. Αυτό μέχρι να αποκτήσει cake.

 

Μια και αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ. Ο καπνός σου καίει τη γλώσσα όταν καπνίζεις νευρικά.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος που με μύησε στις πίπες και απο τον οποίο πήρα μια απο τις 250 περίπου που έχει και καπνίζει πάνω απο 30 χρόνια, μου είπε τα εξής. Απο το πρώτο γέμισμα τη γεμίζεις κανονικά. Δοκιμάζεις το ρούφηγμα να είναι σαν εργοστασιακού τσιγάρου, ούτε πολύ ελεύθερο, ούτε και πολύ σφιχτό. Όταν καπνίζεις, απαλά απαλά πατάς τον καμένο καπνό. ΔΕΝ ΤΟΝ ΤΙΝΑΖΕΙΣ παρα μόνο όταν δεν μπορείς πλέον να την ανάψεις. Μετά απο κάπνισμα λίγων ωρών πρέπει να την καθαρίσεις πολύ καλα και να την αφήσεις τουλάχιστον 2-3 μέρες για να κρυώσει. Πρέπει λοιπόν αν είσαι τακτικός καπνιστής να έχεις σίγουρα 3-4 πίπες. Όσον αφορά την ποιότητα τώρα, μή δίνεις λεφτά για φτηνές πίπες. Δε σου κάνουν καλό, θερμαίνονται πολύ γρήγορα και χαλάνε. Πάρε όσο καλύτερης ποιότητας αντέχει η τσέπη σου, αλλα σίγουρα, όχι κάτω των 70-80€. Βέβαια οι τιμές είναι σχετικό. Αγόρασε κάποτε μια με 280€ απο κατάστημα του κέντρου και όταν βρήκε έναν παλιό του φίλο του είπε "ρε συ αυτές τις φτιάχνω εγώ, πόσο την πήρες? 280€. ΠΟΣΟ??? Αυτές στο μαγαζί μου τις δίνω 80€". Γιαυτό λοιπόν πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τις διαφορές που έχουν για να μη μας δουλεύουν και για να μπορούμε να διαλέγουμε την καλύτερη σε σχέση τιμής-ποιότητας... Αυτά τα ολίγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος που με μύησε στις πίπες

 

Φαντασου τωρα να μπει κανας Χριστιανος στο ΝΟΙΖ για πρωτη φορα και να πεσει πανω σε αυτο το ...ρητο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου τωρα να μπει κανας Χριστιανος στο ΝΟΙΖ για πρωτη φορα και να πεσει πανω σε αυτο το ...ρητο... ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μακράν το πιο σεξουαλικά διεστραμμένο thread.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου τωρα να μπει κανας Χριστιανος στο ΝΟΙΖ για πρωτη φορα και να πεσει πανω σε αυτο το ...ρητο... ;D

 

;D

 

εχω δοκιμασει παλιοτερα πιπα απο εναν στο στρατό και μου αρεσε παρα πολυ

 

μην σας φανεί περιέργο αν τα μέλη αυξηθούν δραματικά αυτή τη βδομάδα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου τωρα να μπει κανας Χριστιανος στο ΝΟΙΖ για πρωτη φορα και να πεσει πανω σε αυτο το ...ρητο... ;D

 

Προτιμάς να πέσει στο θέμα για τον Χάμετ και τον Γκάλαχερ?

 

Έχετε δίκιο πάντως...

 

ειμαστε λάθος. Πίπα είναι αυτο

http://www.briar-pipes.com/shop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=23&Itemid=72&lang=el

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

 

Έχετε δίκιο πάντως...

 

ειμαστε λάθος. Πίπα είναι αυτο

http://www.briar-pipes.com/shop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=23&Itemid=72&lang=el

 

 

 

Και το άλλο τι είναι?  :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου