Προς το περιεχόμενο

Iced Earth - Watching over me by aris17561


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με συγκινησες θυμηθακα τα λυκειακα μου χρονια!!!!

 

Κοιταξε η εκτελεση σου, αν κ τιμια δε μου αρεσε για 2 λογους.

 

1ον ο ηχος στις κιθαρες. Πολυ πλαστικος - ψευτικος. Δεν ειμαι κιθαριστας για να στο τεκμηριωσω αλλα μου θυμησε λιγο κατι ακυρες πεταλιερες που εχεουν πρισετ ηχους οπως : medieval ballad ή true metal gain κλπ.

 

2ον και πιο σημαντικο. Η ΠΡΟΦΟΡΑ σου. θελει παρα πολυ δουλεια

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγκινησες θυμηθακα τα λυκειακα μου χρονια!!!!

 

Κοιταξε η εκτελεση σου, αν κ τιμια δε μου αρεσε για 2 λογους.

 

1ον ο ηχος στις κιθαρες. Πολυ πλαστικος - ψευτικος. Δεν ειμαι κιθαριστας για να στο τεκμηριωσω αλλα μου θυμησε λιγο κατι ακυρες πεταλιερες που εχεουν πρισετ ηχους οπως : medieval ballad ή true metal gain κλπ.

 

2ον και πιο σημαντικο. Η ΠΡΟΦΟΡΑ σου. θελει παρα πολυ δουλεια

 

ok ενδιαφερουσα κριτικη σε ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσπάθεια.

 

Κριτική:

 

Θες πολύ δουλειά στη μίξη  κυρίως στις ισορροπίες μεταξυ των οργάνων και στον ήχο των κιθάρων που ακούγονται πολύ ψοφιες.

 

Η φωνή σου τα έχει τα χαμηλά και έχει καλή χροιά αλλά η προφορά θέλει πολλή δουλειά καθως και ο τρόπος που τραγουδάς τα πιο δύσκολα μέρη.

 

Τέλος απο ότι εχω καταλάβει εισαι περισσότερο ρυθμικός κιθαρίστας και αυτό κάνει μπαμ.

Η lead κιθάρα σου θέλει πάρα πολλή δουλειά. Όχι τόσο απο θέμα δεξιοτεχνίας και οτι δεν πατάς στις νότες αλλά από θέμα έκφρασης και άνεσης παιξίματος.

 

Γενικά δεν έιναι δυσάρεστο το άκουσμα και αυτό δείχνει οτι είναι μια καλή προσπάθεια.

Keep working!  ;)

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσπάθεια.

 

Κριτική:

 

Θες πολύ δουλειά στη μίξη  κυρίως στις ισορροπίες μεταξυ των οργάνων και στον ήχο των κιθάρων που ακούγονται πολύ ψοφιες.

 

Η φωνή σου τα έχει τα χαμηλά και έχει καλή χροιά αλλά η προφορά θέλει πολλή δουλειά καθως και ο τρόπος που τραγουδάς τα πιο δύσκολα μέρη.

 

Τέλος απο ότι εχω καταλάβει εισαι περισσότερο ρυθμικός κιθαρίστας και αυτό κάνει μπαμ.

Η lead κιθάρα σου θέλει πάρα πολλή δουλειά. Όχι τόσο απο θέμα δεξιοτεχνίας και οτι δεν πατάς στις νότες αλλά από θέμα έκφρασης και άνεσης παιξίματος.

 

Γενικά δεν έιναι δυσάρεστο το άκουσμα και αυτό δείχνει οτι είναι μια καλή προσπάθεια.

Keep working!  ;)

 

 

Loki σε ευχαριστω πολυ... Ευχαριστο το οτι η πρωτη μου πρσπαθεια για μιξη φωνη κιθαρα κτλ δεν ειναι εντελως αισχος...

 

Οι κιθαρες πραγματι ακουγονται ψοφιες... Εχω το pod farm και παιζω με αυτο... Κρινεται οτι φταιει το πραγραμμα η οι ρυθμησεις... Με καποιο αλλο προγραμμα θα ειχα καλυτερα αποτελεσματα ας πουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Peavey και το μικρόφωνο μπροστά θα είχες πολύ καλύτερο αποτέλεσμα ,

ακόμα και με το PODHD500. Μη βαριέσαι. Δυο καλώδια θα συνδέσεις.  ;D

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Peavey και το μικρόφωνο μπροστά θα είχες πολύ καλύτερο αποτέλεσμα ,

ακόμα και με το PODHD500. Μη βαριέσαι. Δυο καλώδια θα συνδέσεις.  ;D

 

 

Με θεωρω πολυ rookie προς το παρον για να κανω ηχογραφηση με μικροφωνο απο ενισχυτη... Εκει παιζουν πολλα... Ας μαθω πρτα τι κανουν τα impulses κτλ και επειτα βλεπουμε... Υπαρχει και το revalver που εχει πολυ τιμιο αντιγραφο του 6505 απο οσο ξερω... Θα δοκιμαστει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο Αρη!!

 

εγω γουσταρα μονο και μονο που ειναι Iced Earth !!

 

η φωνή οκ, μια χαρα μου φάνηκε..και τα οργανα...η μίξη χάνει λιίγο αλλα ολα οκ !!

 

κανε και κανένα άλλο να γουσταρουμε !!

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως η φωνή ήταν αρκετά καλή

 

έχεις ρίξει το τέμπο?

 

οι ρυθμικές μια χαρά, όντως θα μπορούσες να είχες φτιάξει λίγο ποιοτικότερους ήχους αλλά για το επίπεδο που είμαστε αρκετοί από εδώ δε με χάλασε.... (δεν περίμενα παραγωγή στούντιο δλδ)

 

τα lead δεν τα πρόσεξες καθόλου, πολλά και τρανταχτά λάθη....

 

γενικώς καλό! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπράβο σου, πολύ τίμια προσπάθεια.

 

Θα συμφωνήσω γενικά με τους προλαλήσαντες. Έχω να ακούσω iced earth από το horror show, και θυμάμαι ότι η ρυθμική κιθάρα του shaffer είναι ''οδοστρωτήρας'', στην διασκευή σου όμως είναι πολύ πίσω η ρυθμική κιθάρα - και κακώς γιατί είναι χαρακτηριστικό του ήχου των Iced Earth, όπου είναι πολύ μπροστά. Τα lead θέλουν δουλίτσα. Πάντως η φωνή σου με ''έπεισε''. Keep on rocking!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου