Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με βεργα...


jimm@koss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμ.. Σαν να μου φαινεται λογικο, οταν δοκιμαζα allen θυμαμαι οτι το ενα παραπλησιο ηταν αερας και το αμεσως επομενο δεν χωραγε να μπει. Θα ψαξω να βρω κανενα καλο set με allen και θα επανελθω. Ευχαριστω για τις απαντησεις.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα καλού ή κακού. Είναι θέμα μεγεθών. Αν έχεις ευρωπαϊκά, που μάλλον έχεις, ψάξε για allen από κάποιον με made in USA κιθάρα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα καλού ή κακού. Είναι θέμα μεγεθών. Αν έχεις ευρωπαϊκά, που μάλλον έχεις, ψάξε για allen από κάποιον με made in USA κιθάρα.

ή κατεβαίνεις Αθηνάς και παίρνεις ένα σε ίντσες (ανάμεσα στα μετρικά νούμερα που είδες ότι δεν κάνουν, ξέρουν αυτοί) και το κρατάς και για το μέλλον.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οντως εφταιγε το μεγεθος... Μου εδωσε η μανα μου ενα set με allen που ξεθαψε απο καπου και βρηκα το σωστο.. 8) Την εφερα αλλα ενταξει, η κιθαρα εξακολουθει να ειναι σε μαυρα χαλια. Ακουστικα παντα γιατι οπτικα μ'αρεσει αρκετα. Ειδικα το pickguard απο ασπρο εχει γινει vintage κρεμ. Σκοπος μου ειναι να την παλεψω DIY. Μαγνητες, ηλεκτρικα, κλειδια ειναι τα αμεσα για να μπορει να παιξει. Θα ανοιξω νεο thread για αυτα οταν ξεκινησω... Και παλι ευχαριστω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αφού υπάρχει trussrod και γυρίζει τότε θα παίξει με κάποιο τρόπο.

 

.... Μαγνητες, ηλεκτρικα, κλειδια ειναι τα αμεσα για να μπορει να παιξει.

 

Χαλασμένα είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου