Προς το περιεχόμενο

"Δεν μας τραγουδά πια ροκ"


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν καταλαβαίνω αγαπητέ μου spimav, γιατί πρέπει να απολογείσαι για τα ακούσματα και τις επιλογές σου σα να διέπραξες καμιά μουσική αμαρτία. Σου αρέσει ο Βαρδής; Με γεια σου με χαρά σου και χίλια μπράβο. Έχεις δουλέψει νύχτα; Πάλι χίλια μπράβο. Είσαι μουσικαράς (αυτό είναι προφανές και από τα διάφορα που έχεις ανεβάσει κατά καιρούς). Εμείς οι υπόλοιποι έχουμε πάθει ποιότητα.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί το παρόν thread έγινε η αφορμή να ξεκινήσει συζήτηση για το ροκ στην Ελλάδα και πόσο επί ματαίω χρησιμοποιείται ο όρος λες και μιλάμε για τον Ύψιστο.

 

Δεν πάμε καλά.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ δεν καταλαβαίνω αγαπητέ μου spimav, γιατί πρέπει να απολογείσαι για τα ακούσματα και τις επιλογές σου σα να διέπραξες καμιά μουσική αμαρτία. Σου αρέσει ο Βαρδής; Με γεια σου με χαρά σου και χίλια μπράβο. Έχεις δουλέψει νύχτα; Πάλι χίλια μπράβο. Είσαι μουσικαράς (αυτό είναι προφανές και από τα διάφορα που έχεις ανεβάσει κατά καιρούς). Εμείς οι υπόλοιποι έχουμε πάθει ποιότητα.

 

+1000 ;)

 

Κι εγώ δεν είμαι φαν αυτού του στυλ (κυρίως της ενορχήστρωσης που επίλεξες), ούτε του στίχου, αλλά οφείλω να πω 2 πράγματα:

 

1) Το ρεφραίν όπως είπε ο RayDutto όντως σου μένει στο μυαλο, άρα (υποθέτω) ότι αυτό είναι καλό

2) Δεν βρίσκω ούτε εγώ το λόγο για τον οποίον θα πρέπει να απολογείσαι για τη μουσική σου πορεία, ειδικά όταν παικτικά κυρίως είσαι άνω του 95% των μελών του φόρουμ (εννοείται πως βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτό το 95%)

3) Μακάρι να βλέπαμε κι άλλα μέλη του ΝΟΙΖ να εκτίθεντο (σωστά το έγραψα; ;D) όπως εσύ Σπύρο μου. Έχουμε πήξει στα Jam και στα ανώδυνα  μηδώσετεσημασίαστηνποιοτητατηςηχογραφησηςκαιστοπροχειροπαιξιμο clips...

4) Έχεις όντως πολύ ενδιαφέρουσα φωνή.

 

Συνέχισε κι άσε εμάς με την πχιότητά μας ;) ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως.

 

Σπυρο κατα την ταπεινη μου γνωμη εισαι ταλεντο και μαλιστα χωρις κολληματα  και εκτος απο ΦΟΒΕΡΟΣ κιθαριστας βλεπω οτι εχεις ανεση και στο τραγουδι ( αρεσεις στη γυναικα μου που ειναι πολυ απαιτητικη!! ;D) αλλα και στη συνθεση,επισης εχεις βελτιωθει και στο ηχητικο κομματι (ενταξει δεν σκιζω και τα ρουχα μου απο το μεγαλειο της παραγωγης.. ;D αλλα ειναι αξιοπρεπεστατη,ειδικα για το ειδος)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παιξιμο και πολυ ζεστη φωνη.Αν και δεν ειμαι φαν του ειδους-so what-

μου κολλησε κι εμενα το ρεφραιν του πραγμα σιγουρα καλο.

Αν εξαιρεσεις λιγο τους στιχους-οπως ειπες δεν ειναι δικοι σου-που τελικα ειναι και θεμα

γουστου μια χαρα ακουγεται.Μοιραια σε καποιους θα αρεσει και σε καποιους οχι.

 

Και μονο που το λεβελ σου στο παιξιμο ειναι τοσο υψηλο-ασχετα αν συμφωνει κανεις με την αισθητικη των κομματιων σου-αλλα εκφραζεσαι τοσο σεμνα κατι λεει.

Κανε αυτο που γουσταρεις και σου αρεσει οπως σου βγαινει.Αυτο κανουμε ολοι νομιζω ειτε παιζουμε μπακιν τρακς ειτε δικα μας η οτι αλλο μας αρεσει.

Ευγε φιλτατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx για τις απαντησεις ολων.

 

(δεν απολογηθηκα , απλα εξεθεσα τις μουσικες επιρροες / ακουσματα μου βασει της μεχρι τωρα ενασχολησης μου με τη μουσικη)

 

παμε για το επομενο λοιπον. το ετοιμαζω ηδη.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου