Προς το περιεχόμενο

Είναι νοικοκυρεμένο το multi track σας;


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανενα σκασμο λεφτα.Ενα mac παιρνεις.Μετα 4 χρονια δεκαρα τσακιστη παραπανω δεν εχω δωσει για το μηχανημα

και εγω εpc's για το pc μου (<---χεχε το επιασες το λογοπαιγνιο ?  ;D)

και το logic το τελευταιο τρεχει σφαιρα και δεν ειναι....money pit αν ξερεις τι εννοω.Η ποιο οικονομικη αγορα ever και αν καποτε το πουλησω(που δεν το βλεπω με την καμια) μπορω να το κανω και να παρω και κατι...οχι πχ δινω την καρτα γραφικων η καποιο αλλο εξαρτημα που αξιζει(αν αξιζει μεχρι τοτε η δεν το εχω αλλαξει τρεις τεσσερις φορες) και το αλλο στα σκουπιδια ;).

anyway η συζητηση αυτη εγκυται σε αλλο θρεντ και οχι επι του παροντος - σε ευχαριστω ομως που μοιραστηκες αυτη την εμπειρικη γωνια σου με εμας ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μαλλον δε χρειαστηκε ακομα να γραψεις βαλς ;D

Για το 90% των εδώ μέσα που παίζουν blues των 3 ακκόρντων ή πάνω σε μπακιτράκια... Φτάνει και παραφτάνει ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εpc's για το pc μου (<---χεχε το επιασες το λογοπαιγνιο ?  ;D)anyway η συζητηση αυτη εγκυται σε αλλο θρεντ και οχι επι του παροντος - σε ευχαριστω ομως που μοιραστηκες αυτη την εμπειρικη γωνια σου με εμας ;)

 

Eχεις δικιο  δεν προσεξα οτι οι υπολοιπες απαντησεις ηταν....ontopic ::) και παρασυρθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι νέοπας ,μέχρι 10 τρακς έφτασα κι αυτά μούφα ,αφού ακόμα βρίσκομαι στις δοκιμές και συνήθως τα περισσότερα τα έβαγζα ανενεργά .

Μέχρι στιγμής πάντως μόνο του βάζει χρώματα ανά κανάλι και αν θέλω τα αλλάζω ή τα ομαδοποιώ χρωματικά .Εικονίτσες και πίνακες ζωγραφικής σαν του Μαραθώνα δεν έχει ,αλλά εμένα με νοιάζει ο χώρος της οθόνης να δείχνει το τεμάχιο και όχι άλλα ντ' άλλων .

Μόλις σήμερα και εξ αιτίας απαγορευτικού που δεν με άφησε να φύγω κατάφερα να συννενοηθώ με το μετρονόμο  ;D

Και φυσικά όχι τον έτοιμο ,τον έφτιαξα εγώ χειροποίητο για να ταιριάζει στο παίξιμό μου ;D .Τι να κάνουμε ,άμα δεν κατέχεις από όγδοα, τέταρτα κλπ κλπ  ;D

Αυτή τη στιγμή λοιπόν ,μετά από 1 μήνα προσπαθειών πάνω σε ένα τραγουδάκι, μπορώ να πω πως έχω ένα τρακ τύμπανα ,το βασικό τέμπο και ένα τρακ ρυθμική κιθάρα .

Τα πλήκτρα είναι έτοιμα από προηγούμενη προσπάθεια ,αλλά θα πρέπει να τα ξαναγράψω στο κανονικό τέμπο και τα κανονικά μέτρα του τραγουδιού .

Έχω να προσθέσω άλλες 2 κιθάρες ,τπτ ρούλα στα τύμπανα και μπάσσο φωνές.

Με το μπάσσο δεν ξέρω τι να κάνω ,να δοκιμάσω με μίντι? Να δανειστώ κανά μπάσσο και να γράψω έστω κι αν έχω ελάχιστη επαφή με το μπάσσο?

Θα προσθέσω επίσης κάποια προσωμοίωση  ενισχυτή στη κιθάρα ,όπως και στις άλλες 2 που πρέπει να γράψω  .

Επίσης μια και το έ@εσα το θέμα σου Λάκη στο οφτρόπικ  ;D

Έχει κανείς υπόψην πουθενά κανά οβίδεον στο σωλήνα που να δείχνει πως φτιαχνουμε ρούλα τυμπάνων σε μίντι?

Έχω την επιλογή χρήσης λούπας από το σιντι των προ τουλς ,αλλά ο ήχος βγαίνει άσχετος με τη βάση που χρησιμοποιώ και μέχρι να τον φέρω στα μέτρα μου θα έχω άσπρα μαλλιά  ;D

Όταν όλα είναι έτοιμα ,θα φωνάξω τον τραγουδιστή και μετά τα ξαναλέμε Λάκηςςςςςςςςςςςςςςς .Θα φτιάξω και οβίδεον με το καλύτερο σκηνοθέτη και μοντέλα για να σκιαχτείς παλιοεπιδειξία ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όταν όλα είναι έτοιμα ,θα φωνάξω τον τραγουδιστή και μετά τα ξαναλέμε Λάκηςςςςςςςςςςςςςςς .Θα φτιάξω και οβίδεον με το καλύτερο σκηνοθέτη και μοντέλα για να σκιαχτείς παλιοεπιδειξία ;D ;D ;D

 

Κανά ρολάκι (2ο- 3ο)  και σε μένα ρε δεν θα με δώΚεις;

Ας φαίνεται μόνο πλάτη, δεν με πειράζει (τώρα που δουλεύω ΜΟΝΟ δελτοειδής στο gym, θα δεις τι θα πάθεις) :P :P  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανά ρολάκι (2ο- 3ο)  και σε μένα ρε δεν θα με δώΚεις;

Ας φαίνεται μόνο πλάτη, δεν με πειράζει (τώρα που δουλεύω ΜΟΝΟ δελτοειδής το gym, θα δεις τι θα πάθεις) :P :P  ;D ;D ;D

Σόρυ φίλος ,αλλά τελευταία πάχυνες και δεν θα χωράς στο πλάνο .

Έχεις πάντως χρόνο μέχρι να τελειώσει το πρότζεκτ ασΚΙσου και τα ξαναλέμε  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ποστ-τομή snoozeLoop.

 

Αυτή εχουν 2 τρακς ετσι κι αλλιως.. Πινουν διαφορα ανακατεμένα, και πιάνουν ενας ενας το ποντικι του υπολογιστή, και ζωγραφίζουν κυματομορφές, ενώ οι αλλοι απο πισω του λενε ανεκδοτα για πιγκουίνους.

 

Μετα το κάνουν reverse και γραφουν απο πάνω τύμπανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου