Προς το περιεχόμενο

Jess lewis ή πως θα έπρεπε να παίζω στα 50 μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό κάνει. Το τζαμ που ανέβασες αφεντικό δεν είναι τζαμ ουσιαστικά. Είναι γραμμένο (εκπληκτικό) σόλο στο συγκεκριμένο bt από τον Alex Hutchings:

...

 

Εγώ πάντως note for note δεν άκουσα/είδα

 

edit:με πρόλαβε ο yameth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η φαινομενική (?) αθωότητα της με αφοπλίζει.

Όλα τα λεφτά η έκφρασή της, και το Calvin Κlein βρακί του Hutchings! :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAAAAAA τώρα την θυμήθηκα...

 

Την είχε βάλει ο Vai στο Facebook του κάποια στιγμή...

 

http://imaguitarist.wordpress.com/2011/08/22/vai-digs-jess-lewis-and-shares-her-rendition-of-die-to-live-to-his-millions-of-facebook-fans/

 

Έχει και κανάλι η κοπελιά...

 

http://www.youtube.com/user/JezzyLewis

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Κι εμείς! ;D

http://www.noiz.gr/index.php?topic=191810.0

 

Σε σακατεύει. Μακάρι να δοκιμάσει σύντομα τις δυνάμεις και σε κάτι πιο ολοκληρωμένο (και λιγότερο "λουστραρισμένο") από τα jams που κυκλοφορούν.

 

P-90 λέω και κλαίω (0:44):

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει απίστευτη η κοπέλα, αλλά για μένα περισσότερο απίστευτο είναι ότι αφομοίωσε ένα πολύ δύσκολο και δομημένο σόλο (όχι look ma no hands) που γράφτηκε 10 χρόνια πριν γεννηθεί. (εννοώ: σε ποιά ηλικία μπόρεσε να το χωνέψει και να βγάλει έτσι.... - εγώ πχ που έχω και τα transcriptions γιατί δεν το παίζω έτσι ε?)

Και φυσικά τέτοια σόλα όπως πχ το don't take me alive είναι για πολλούς στόχοι ζωής, άρα όταν υπάρχει το χέρι και το μυαλό είναι εφικτό και αποδεικνύεται.

 

Να μην ξεχνάμε όμως ότι αν δεν υπήρχε ο Larry (που μεταξύ μας επειδή αναφέρθηκε σίγουρα η εισαγωγή του Peg δική του ήταν καθώς με άλλους δοκιμάζονταν τα κομμάτια των Dan και με άλλους κατέληγαν στο μαστερ) να γράψει αυτά τα μνημεία δεν θα συζητούσαμε κάν (ίσως-κρατάω ένα ίσως) για την κοπέλα.

 

Παρακαλώ να μην παρεξηγηθώ, μια χαρά είναι, αλλά θα ήθελα να δω τι θα κάνει μετά από δέκα χρόνια.

Όπως πχ ..και ο Μποναμάσας εξαιρετικός παίκτης είναι και άμα στρώσει τον κω του κάτω μπορεί να το παίξει κι αυτός...όμως άλλα τα μάτια του λαγού κι άλλα της κουκουβάγιας.

 

Larry και ξερό ψωμί...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου