Προς το περιεχόμενο

Jess lewis ή πως θα έπρεπε να παίζω στα 50 μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμ μου θέλατε όλοι να παίζετε με τον αντίχειρα από πάνω. Την είδατε την κοπελίτσα όμως...

Ταλεντάρα... Έχουμε να ακούσουμε πολλά από αυτήν νομίζω...

 

Βρήκα κι αυτό που έχει πιο του γούστου μου ήχο και νομίζω ότι είναι πιο άνετη:

 

Jess - Wonderful Slippery Thing @ Beaulieu Music

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στενοχωριεμαι...και θαυμαζω ταυτοχρονα ::)Το χω πει πολλες φορες για τον εαυτο μου.Περασα τα δευτερα -αντα για να μπορω να παιξω αυτα που επαιζε π.χ ο Clapton στα 20...That 's life... ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθομαι με ανοιχτό το στόμα μπροστά στην οθόνη το τελευταίο τέταρτο, προσπαθώντας να βρώ τι να γράψω για την κοπέλα...Μάλλον τι να πρωτογράψω...

Να ναι καλά, να παραμείνει προσγειωμένη (όπως φαίνεται ότι είναι) και κάποια στιγμή να μοιραστεί μαζί μας τις δικές της όμορφες συνθέσεις.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι γενικώς εναντίον των παιδιών-θαυμάτων διότι θεωρώ ότι παίζει μεγάλο ρόλο η πληροφορία της ηλικίας στην τελική εντύπωση. Δηλαδή, μπορεί να ακούσουμε ένα μέτριο παίξιμο και να μη μας κάνει καμία αίσθηση και κατόπιν να μας πουν ότι κιθάρα παίζει ένα δωδεκάχρονο και να πάθουμε πλάκα. Το οποίο δωδεκάχρονο μπορεί και να μην ωριμάσει ποτέ μουσικά και να συνεχίζει να παίζει με τον ίδιο τρόπο στα 25 του.

 

Στην περίπτωση της κοπελίτσας δεν ισχύει το παραπάνω. Είναι πάρα πολύ καλή ανεξαρτήτως της ηλικίας της. Έχει προφανώς θέμα άγχους στο live performance όπου το χάνει αρκετά σε σχέση με το στούντιο αλλά αυτό είναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί.

 

Πολύ θα ήθελα να την ακούσω και σε κάτι δικό της, έστω αυτοσχεδιασμό πάνω σε bt.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα πάνω σε backing track παίζει. Επίσης επειδή κι εγώ την ίδια απορία είχα, γιατί νόμιζα πως μπορεί απλά να αντιγράφει note for note, έψαξα και βρήκα jam που αποδεικνύει το αντίθετο. Η φαινομενική (?) αθωότητα της με αφοπλίζει.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί νόμιζα πως μπορεί απλά να αντιγράφει note for note

 

Αυτό κάνει. Το τζαμ που ανέβασες αφεντικό δεν είναι τζαμ ουσιαστικά. Είναι γραμμένο (εκπληκτικό) σόλο στο συγκεκριμένο bt από τον Alex Hutchings:

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το κομμάτι μπορεί να είναι του Hutchings αλλά παίζει δικό της solo. Αυτοσχεδιάζει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου