Προς το περιεχόμενο

Μάριος Παραδείσης - ΕΦΑΓΕΣ Χ -


Marios Paradisis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

το δευτερο (with the bouzouki you know ..) ειναι οντως ετοιμο σουξε και μαλιστα επικαιρο (ο LK που ειναι και ΔΙΚΑΙΟΡΟΣ!!! ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ)

 

Να σου πω κάτι Περικλή.

Και το πρώτο το φαντάζομαι ΑΝΕΤΑ να παίζεται σε Clubs μέχρι Beach  Bars , έστω και με την επίφαση «της πλάκας» ή του «κάνουμε χαβαλέ» κ.λ.π. (έχουμε πληθώρα τέτοιων παραδειγμάτων -αυτό είναι και το δυνατό του σημείο)

Αν καταφέρει να το παίξει κάποιος DJ που θεωρείται «hot», δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν γίνει hit του καλοκαιριού.

Ψάξτο….it’ s all about money!  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

...δεν έχω σκοπό να γίνω τραγουδιστής, πρώτον γιατί δεν έχω φωνή...

 

γιατι, οι "του χωρου" εχουν?  ;D

 

(ασε που η δικια σου ειναι μια χαρα)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα θετικά σχόλια, με εξέπληξες ευχάριστα!  ;) 

 

Ευχαριστώ για όλα τα σχόλια!

 

Κουνια που σε κουναγε  ;D

 

Δες μια φωτο απο την εποχη του πιατου (δεν ξερω αν την εζησες??!! Πολυ ενδιαφερουσα  ;D).

 

Για να μην μας λεει ο Οδιος "εμεις οι μπασιστες"

Οδιε σ εσκισα. Οχι με το μπασο αλλα με το μαλι ;D

 

 

13222090___Medium.jpg.5c3fd8f4f9cc74c1b0f128e1fe0bcd77.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κάτι Περικλή.

Και το πρώτο το φαντάζομαι ΑΝΕΤΑ να παίζεται σε Clubs μέχρι Beach  Bars , έστω και με την επίφαση «της πλάκας» ή του «κάνουμε χαβαλέ» κ.λ.π. (έχουμε πληθώρα τέτοιων παραδειγμάτων -αυτό είναι και το δυνατό του σημείο)

Αν καταφέρει να το παίξει κάποιος DJ που θεωρείται «hot», δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν γίνει hit του καλοκαιριού.

Ψάξτο….it’ s all about money!  ;)

 

 

+1

 

Και δεν νομίζω ότι θα το δουν οι δέκτες τέτοιων μουσικών επιλογών καθόλου ως χαβαλέ ή για πλάκα. Είναι χαρακτηριστκό το είδους, στη φάση που έχει πάει 3 και μετά, μπουζούκια, το ουϊσκι να ρέει άφθονα και η παρέα να βρίσκεται σε κατάσταση αυξημένης ''ευθυμίας'' οι κολλητοί ή κολλητές που κάθονται απέναντι στο τραπέζι, με ένα χαμόγελο ώς τα αυτιά να τραγουδάνε στον απέναντι ''έφαγες χι'' (κάνοντας ενιίοτε σχήμα με τα δάχτυλα σχηματίζοντας ένα ''Χ'') και καπάκι το ''άντε γεια μωρό μου άντε γειά'' (κάνοντας κίνηση με το δεξί χέρι που παραπέμπει σε Τσουκαλά, με κίνδυνο να φάει καμμιά ''αδέσποτη'' η λουλουδού ή ο σερβιτόρος) και μετά το ''αδιόρθωτη'' (με κίνηση του δείκτη του δεξί χερίού να ''κάνουν επίπληξη'' δείχνοντας ο ένας τον άλλον όταν δοθεί το σινιάλο από το ρεφραίν του εν λόγω άσματος).  ;D

 

Χωρίς πλάκα, αλλά δεν μετράει η μόνο η μουσική. Μετράει και το ''σλόγκαν'' του ρεφραίν που αν χρησιμοποιείται πολύ στην ελληνική αργκό, μπορεί άνετα να γίνει χιτ. ''Σφύριξα και έληξες'', ''τυχαίο δεν νομίζω'', ''αντε γειά''  κ.τ.λ. κ.τ.λ. Το 'χεις!! Ψάξ'το!  ;)

 

Ψάξτο….it’ s all about money!  ;)

+1  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ήταν για πλακα, μου αρεσε και μενα. Οι τελευταιες τοποθετήσεις δε με ενθουσιάζουν θα έλεγα.

 

Ισως δεν αντιπροσωπευουν αυτο που εχω στο μυαλό μου ως noiz και σίγουρα όχι αυτο που εχω στο μυαλό μου ως μουσική :)

 

Γελασα αρκετά με το κομματι, μου φανηκε πολυ πετυχημένη η παρωδία των τουρκοσκυλοήχων στα πλήκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ισως δεν αντιπροσωπευουν αυτο που εχω στο μυαλό μου ως noiz και σίγουρα όχι αυτο που εχω στο μυαλό μου ως μουσική :)

 

Μα δεν εκπροσωπείται κανένα noiz στις τελευταίες τοποθετήσεις.

Εκτός αν εννοείς:

1ον Ότι δεν περίμενες τέτοιες τοποθετήσεις από μέλη του noiz. Ή

2ον  Ότι δεν είναι καλό να υπάρχουν τέτοιες τοποθετήσεις στο noiz.

 

Νομίζω ότι από τη στιγμή που δεν παραβιάζεται  κανονισμός του forum, η οιαδήποτε τοποθέτηση είναι θεμιτή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελασα αρκετά με το κομματι, μου φανηκε πολυ πετυχημένη η παρωδία των τουρκοσκυλοήχων στα πλήκτρα.

 

Αυτοι οι τουρκοσκυλοηχοι βγαζουν λεφτα και λιγδωνουν αλιγδωτα αντερακια. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομίζω ότι από τη στιγμή που δεν παραβιάζεται  κανονισμός του forum, η οιαδήποτε τοποθέτηση είναι θεμιτή.

+1

Άλλωστε στην Ελλάδα είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν εκπροσωπείται κανένα noiz στις τελευταίες τοποθετήσεις.

Εκτός αν εννοείς:

1ον Ότι δεν περίμενες τέτοιες τοποθετήσεις από μέλη του noiz.

 

Αυτο ηθελα να πω, συγγνώμη αν δεν το διατύπωσα σωστα.

 

Και απλά εξεφρασα την κριτική μου σε αυτες τις αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι οι τουρκοσκυλοηχοι βγαζουν λεφτα και λιγδωνουν αλιγδωτα αντερακια. ;)

 

Θα μπορούσα να αγοράσω εναν βροντοσαυρο και να τον ταϊζω μεχρι να διπλασσιαστει για κάνω κατανοητο το πόσο αδιαφορω για το τι κανουν αυτοι οι ήχοι σε οικονομικό επιπεδο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου