Προς το περιεχόμενο

blackstar ht 5c


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή αν όλα αυτα για τον μπλακσταρ τότε για τον σολντανο σλό τι πρέπει να γίνει ; Ενταξει παιδιά εγώ πάντως άλλαξα γνώμη... Με τόσα επιχειρήματα τελικά μου αρέσει...

AN ΒΓΑΛΕΙ SOLDANO SLO ΣΤΑ 5 W ΑΣ ΣΦΑΧΤΟΥΜΕ !!!! ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, η τιμή στον Θωμά δε σου κάνει για  επιχείρημα πως με 400 € δε παίρνεις tiny terror;

 

Για το distortion του τώρα δεν έχω αποδείξεις-ντοκουμέντα, ξέρω ότι δε μου άρεσε στην κιθάρα μου όσο μου άρεσε ο Blackstar.

 

Προσωπικά θα πουλούσα (και ίσως και να το κάνω σε μια φάση) τον Blackstar για να πάρω κάτι πιο πάνω τύπου Koch ή tiny terror combo αν τον έβρησκα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση αλλά όχι για να πάρω Bugera! Ειδικά τον 6260 που είναι 30 κιλά και βράζει μέσα του η μέταλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AXLNICK μηπως το nickname σου χρησιμοποιειται και απο τους 4 καραφλους μαζι? ;D

 

Το Nickname μου δεν είναι τίποτα άλλο (και δεν κρύβομαι) από το πλήρες ονοματεπώνυμό μου... μαζεμένο!! Δηλαδή Αξελής Νίκος !!!!

 

Οσο και να πιστευουμε το αντιθετο,ΚΑΘΟΛΙΚΑ αποδεκτος ενισχυτης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...εδω γινεται σφαγη για ενισχυτες 3-4000ε δεν θα γινει για τον blackstar...κρατα τον στο σπιτι,λιωστον στο παιξιμο αλλα μην προσπαθεις να επιβαλλεις τη γνωμη σου σε αλλους...

 

Δεν επιβάλλω γνώμη... απλά καταγράφω (ζωηρά) την δική μου !!! Για να την επιβάλλω θα χρειαζόμουν κάτι παραπάνω από ένα ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ !!!!  ;D ;D ;D

 

(αν ποτε τον βαλεις αγγελια,φροντισε να αλλαξεις το νικ σου) ;D ;D ;D ;D

Από ότι καταλαβαίνεις δεν σκέφτομαι να αλλάξω όνομα... Αν ποτέ τον βάλω στις αγγελίες... θα είναι γιατί τον βαρέθηκα ή γιατί θα θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό !!! Προς το παρών ΟΧΙ !!!!

Και πίστεψέ με στις αγγελίες έχουν μπει κάτι κορυφαία εργαλεία που ούτε στα όνειρά μας δεν έχουμε δει !!!! Αυτό δηλαδή τι σημαίνει ;;; Ότι δεν άξιζαν ή δεν αξίζουν ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι καταλαβαίνεις δεν σκέφτομαι να αλλάξω όνομα... Αν ποτέ τον βάλω στις αγγελίες... θα είναι γιατί τον βαρέθηκα ή γιατί θα θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό !!! Προς το παρών ΟΧΙ !!!!

Και πίστεψέ με στις αγγελίες έχουν μπει κάτι κορυφαία εργαλεία που ούτε στα όνειρά μας δεν έχουμε δει !!!! Αυτό δηλαδή τι σημαίνει ;;; Ότι δεν άξιζαν ή δεν αξίζουν ;;;;

Σχολιασες ολα τα στοιχεια στα οποια εκανα πλακα και αφησες στο ντουκου το πιο σημαντικο!!!Τεσπα αυτο που θελω να πω κ κλεινω, ειναι καλο σε μια κριτικη να μην παραλειπουμε φρασεις του τυπου: 'Κατα τη γνωμη μου,Για μενα,Στα δικα μου γουστα' και να τις παρουσιαζουμε ως καθολικα αποδεκτες....ναι ο blackstar εχει καλες πωλησεις,πρεπει να ειναι τιμιο μηχανακι,ΑΛΛΑ δεν αρεσει σε ΟΛΟΥΣ!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολιασες ολα τα στοιχεια στα οποια εκανα πλακα και αφησες στο ντουκου το πιο σημαντικο!!!Τεσπα αυτο που θελω να πω κ κλεινω, ειναι καλο σε μια κριτικη να μην παραλειπουμε φρασεις του τυπου: 'Κατα τη γνωμη μου,Για μενα,Στα δικα μου γουστα' και να τις παρουσιαζουμε ως καθολικα αποδεκτες....ναι ο blackstar εχει καλες πωλησεις,πρεπει να ειναι τιμιο μηχανακι,ΑΛΛΑ δεν αρεσει σε ΟΛΟΥΣ!!!

Εγώ το δέχομαι ο AXL δε ξέρω γιατί δε το δέχεται (ρε μήπως ήθελες να τον πουλήσεις τώρα και σου χαλάνε την αξία του; :P)

 

Για να μην παρεξηγούμαστε απλά απάντησα σε 2 συγκρίσεις που έκανε ο Aris και διαφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λες ζωηρά την άποψη σου... Απλά γίνεσαι κουραστικός γιατί απαντας σε ερωτηματικά που δεν σου τίθενται. Απλά τα θέτεις μόνος σου. Τελικά τι κάνουμε λάθος εμείς ; μας αρέσει δηλαδή αλλά δεν το παραδεχόμαστε ; εξήγησε μου να καταλάβω σε παρακαλώ. Ενώ δεν  είπε κανένας σε εσένα να μην σου αρέσει , εσυ με όλα αυτα τι θες να πετύχεις ; όσο για τους μπουγκερα ας μην την ανοίξουμε την συζήτηση γιατί άμα βγουν στην σκηνή 2 κιθαρίστες ο ένας με τον 6262 και ο άλλος με οποιονδήποτε μπλακσταρ ο δεύτερος θα πάει ακλαυτος... Παρόλαυτα εχω να πω ότι όταν σκέφτομαι έναν μικρό ενισχυτη κόμπο για σπίτι πράγματι μου πάει το μυαλό σε κάποιο μπλακσταρ. Όχι όμως επειδή τρελένομαι για το ηχόχρωμα. Αλλά επειδή αναγκαστικά και μόνο αναγκαστικά είναι μια από τις επιλογές στα λίγα βατ. Θα μπορούσε να είναι κάποιο πεταλί στην θέση του... Εχω δώσει πολλές ευκαιρίες στην εταιρεία αλλά δεν... Για το δικό μου κουφό αυτί... Αυτός είναι και ο λόγος που δεν εχω πάρει μπλακσταρ πότε , το πεταλί είναι πράγματι  αξιόλογο. Το κραντς κανάλι τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, η τιμή στον Θωμά δε σου κάνει για  επιχείρημα πως με 400 € δε παίρνεις tiny terror;

 

Για το distortion του τώρα δεν έχω αποδείξεις-ντοκουμέντα, ξέρω ότι δε μου άρεσε στην κιθάρα μου όσο μου άρεσε ο Blackstar.

 

Προσωπικά θα πουλούσα (και ίσως και να το κάνω σε μια φάση) τον Blackstar για να πάρω κάτι πιο πάνω τύπου Koch ή tiny terror combo αν τον έβρησκα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση αλλά όχι για να πάρω Bugera! Ειδικά τον 6260 που είναι 30 κιλά και βράζει μέσα του η μέταλ.

ΚΟCH με 400 ευρώ δεν παίρνεις !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΟCH με 400 ευρώ δεν παίρνεις !!!!

Ναι ρε το ξέρω για αναβάθμιση μιλούσα και για μεταχειρισμένο.

 

Επίσης πάντα μιλούσα για ενισχυτή δωματίου Άρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΟCH με 400 ευρώ δεν παίρνεις !!!!

κοιτα,σε αυτα τα λεφτα με μικρα βατ,combo με 12αρι ηχειο ειναι οντως πολυ καλη επιλογη

να πω ομως οτι λεμε για μικρα βατ συνεχεια αλλα πραγματικα δεν εχει τοσο σημασια σε ενταση.τον ενισχυτη οσο τον ανοιγεις τοσο φωναζει.Εγω παιζω στο σπιτι me 50αρη οι γειτονες μου ειναι ανω των 50-60 και το σπιτι εχει κακη ηχομονωση και δεν ειχ αποτε θεμα.

Ναι οκ ειναι καλος για τα watt του,ξαναλεω οτι εγω την γουσταρω ηχητικα την blackstar,αλλα για εμενα δεν υπαρχει η λογικη

παιρνω ενισχυτη για σπιτι

η παιρνεις ενισχυτη η δεν παιρνεις.

παρε ενα 20αρη η 30αρη και αν θες να σαι ησυχοςη βαζε τον χαμηλα η αγορασε ενα speaker emulator απλο που δεν κανει πανω απο 80 ευρω και παρε και το blackstar ht για drive τα μαθηματικα μιλανε μονα τους

Blackstar htr5- 440

Laney η Vht 380-400 συν emulator 480

Laney η Vht 380-400 συν emulator +blackstar=650

αυτα για τιμες ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ και παιρνεις κατι πολυ καλο που κανει τα παντα και οχι μονο για σπιτι  γιατι αν παμε ετσι μονο για σπιτι κατεβασε το guitar rig και τελος.

Τα μικρα βατ ειναι καθαρα διαφημιστικο τρικ για να πετιουνται λεφτα σε "λαμπατους"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου