Προς το περιεχόμενο

blackstar ht 5c


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τα μικρα βατ ειναι καθαρα διαφημιστικο τρικ για να πετιουνται λεφτα σε "λαμπατους"

 

Εκει εχω καταληξει και γω. O 333xl που εχω εδω παιζει μια χαρα σε οτι ενταση θες και ειναι και 120w. Πολυ καλυτερα απο οποιοδηποτε μικρο εχω ακουσει σε χαμηλη ενταση.

 

Ακομη και η επιλογη για απολυτως αθορυβη ηχογραφηση υπαρχει αν απλα στειλεις το σημα του ενισχυτη σε μια προσομοιωση καμπινας στο pc και απλα βαλεις το master volume στο 0...

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να πω ομως οτι λεμε για μικρα βατ συνεχεια αλλα πραγματικα δεν εχει τοσο σημασια σε ενταση.τον ενισχυτη οσο τον ανοιγεις τοσο φωναζει.

 

Σωστός.

 

αλλα για εμενα δεν υπαρχει η λογικη παιρνω ενισχυτη για σπιτι, η παιρνεις ενισχυτη η δεν παιρνεις. παρε ενα 20αρη η 30αρη και αν θες να σαι ησυχο ςη βαζε τον χαμηλα η αγορασε ενα speaker emulator απλο που δεν κανει πανω απο 80 ευρω και παρε και το blackstar ht για drive

 

Και πάλι σωστός

 

γιατι αν παμε ετσι μονο για σπιτι κατεβασε το guitar rig και τελος.

 

Και ξανά-μανά πάλι σωστός.

 

Μην δίνετε τα λεφτά σας σε παιχνίδια. Ναί, είναι φαινομενικά πιο οικονομικά αλλά αργά ή γρήγορα θα καταλήξεις να παίρνεις κάτι πιο σοβαρό (και σίγουρα πιο ακριβό) και το "παιχνίδι" θα σου μείνει να κάθεται ή θα το πουλήσεις με ότι σημαίνει αυτό για την απώλεια χρημάτων σε σχέση με την τιμή που το αγόρασες.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μην δίνεται τα λεφτά σας σε παιχνίδια. Ναί, είναι φαινομενικά πιο οικονομικά αλλά αργά ή γρήγορα θα καταλήξεις να παίρνεις κάτι πιο σοβαρό (και σίγουρα πιο ακριβό) και το "παιχνίδι" θα σου μείνει να κάθεται ή θα το πουλήσεις με ότι σημαίνει αυτό για την απώλεια χρημάτων σε σχέση με την τιμή που το αγόρασες.

 

Χταπόδι, παρακαλείσαι θερμά να ρίχνεις μια τελευταία ματιά σε αυτά που έγραψες πριν τα ποστάρεις...είπαμε : για άλλους αυτά είναι απλή παρατήρηση, για εσένα είναι απευθείας κόκκινη  ;D

 

Εσύ φταίς (και κάποιοι άλλοι) που έχεις βάλει το benchmark συντακτικού/ορθογραφίας ψηλά  ;)

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ. Gadgetάκια τύπου ΗΤ5 είναι για το γραφείο/σαλόνι ως τρίτος ενισχυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωσέ το ρε τρελέ. Τα γραπτά μένουν  ;D

 

Ναι, ναι. Ειδικά τα δικά μου, σαν τα χειρόγραφα της Νεκράς Θάλασσας ένα πράγμα  ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ναι. Ειδικά τα δικά μου, σαν τα χειρόγραφα της Νεκράς Θάλασσας ένα πράγμα  ;D ;D

 

Ποτέ μην λές ποτέ-δεν ξέρεις τι γίνεται...Κοτζάμ Καρβέλας έχει γράψει στίχοι επι του αντικειμένου, and who are we to question the Master... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω για το τι λετε περι gadget amps αλλα προσωπικα ο Marshall Class 5 Head εχει γινει εδω και παρα πολυ καιρο ο αγαπημενος μου ενισχυτης και του pedalboard μου παραλληλα μιας και δεχεται πεταλια αψογα. Δε θα ζηταγα ουτε ενα watt παραπανω.

 

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποψη μου θα παραθεσω,την εχω εκφρασει 1000 φορες μεχρι τωρα...

οι ενισχυτες των 5-10 βαττ δε μπορουν να κανουν τπτ παραπανω απο το να λειτουργουν σα κομοδινα η χρηστικα ως 2ος(για μενα που εχω εναν) η ως 4-5(για αλλους οπως ο aris17561 που εχουν πολλους 8) 8) ).

Μπερδευετε το ανοιγμα με την ενταση κοκ...

Αυτοι λοιπον που ανοιγετε τα μικρουλια τερμα ΤΙ ακουτε?(κεφαλαια το "τι" γιατι ειναι σημαντικο).

Εχω εναν Βlackheart little giant 5w.Λογω χωρου τον ανοιγω τερμα...σε 4χ12 με greenback...με tungsol ν1 και JJ τελικη...

Ε λοιπον χαλια ακουγεται...

Σα πεταλομηχανη δε το εχω καταφερει να δουλεψει οπως θελω(γιατι κλιπαρει γρηγορα καθότι ειναι 5 βατ και αρπαζει και ακουγεται ψιλοχαλια το wampler SLOrtion,απο τα καλυτερα πεταλια της αγορας).

Σημειωτεον ο Blackheart μου ειναι ΤΟΝΟΥΣ καθαροτερος απο τον ΗΤ-5...

Ενα μαρσαλ που δοκιμασα προσφατα ακουγονταν αψογα σε ολα!!!!

και ηταν 50 βαττ(vintage modern) εβγαζε ποολυ καλυτερο ηχο χωρις ν'ανοιγει τερμα και ειχε και ωραιο break-up αν τον ρυθμιζες σωστα...

Το οτι τα 5 βαττ κανουν για σπιτι ενω τα 50 οχι ειναι μια ηλιθιοτητα της εποχης μας που δυστυχως την ακολουθουν και οι εταιριες βλεποντας ολους μας σαν καταναλωτες...(βλεπε τα 1βαττ μαρσαλακια)

 

ΥΓ:AXLNICK Κανενας σοβαρος καλλιτεχνης ο οποιος εχει χαρακτηριστικο ηχο δε παιζει με blackstar(και δη τον ΗΤ-5 οχι οτι εχει σημασια αν επαιζε και ολη η υμφηλιος).Ο GUS G ειχε 1000 φορες καλυτερο ηχο με τον randall T2...(τρανζιστον παρεπιπτοντως).Αυτοι που τον αποθεωνουν ειναι κατι παιδακια που παιζουν στο δωματιο τους και ως μετρο συγκρισης εχουν το LINE 6 που ειχαν πριν...

 

YΓ2:Ο dark terror ειναι 60Ευρω ακριβοτερος απο τον ΗΤ-5...που αν πας στον εισαγωγεα μπορει να στον αφησει και φθηνοτερα...Ειναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ για ΜΕΝΑ να μην τον διαλεξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποψη μου θα παραθεσω,την εχω εκφρασει 1000 φορες μεχρι τωρα...

οι ενισχυτες των 5-10 βαττ δε μπορουν να κανουν τπτ παραπανω απο το να λειτουργουν σα κομοδινα η χρηστικα ως 2ος

 

YΓ2:Ο dark terror ειναι 60Ευρω ακριβοτερος απο τον ΗΤ-5...που αν πας στον εισαγωγεα μπορει να στον αφησει και φθηνοτερα...Ειναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ για ΜΕΝΑ να μην τον διαλεξεις...

Ναι αλλά είναι κεφαλή θα πρέπει να πάρεις και καμπίνα!

Είστε επαγγελματίες όλοι; Γιατί αν είστε, μιλάτε για τα δικά σας θέλω και δε σας ταιριάζει.

Για τα δικά μου είναι πολύ καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου