Προς το περιεχόμενο

Ένα κείμενο του Νότη Μαυρουδή για τη Eurovision


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έχουν τελειώσει οι δηλώσεις μετανοίας οπότε εμμένω στην προηγούμενη άποψή μου αναγκαστικά.

www.youtube.com/user/MariosParadisis

www.neocymatics.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μου έχουν τελειώσει οι δηλώσεις μετανοίας οπότε εμμένω στην προηγούμενη άποψή μου αναγκαστικά.

Είχα ξεχάσει πως η μεταμέλεια και η αναγνώριση λαθών είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό... Δεν πειράζει man... Να 'σαι καλά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξεχάσει πως η μεταμέλεια και η αναγνώριση λαθών είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό... Δεν πειράζει man... Να 'σαι καλά...

 

Νο πρόμπλεμ δικέ μου... ένυ τάιμ

www.youtube.com/user/MariosParadisis

www.neocymatics.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το έλεγα πριν και στον Χαρίλατρον. Για να κρίνεις αν έπρεπε να απορροφηθεί αυτό το κονδύλι θα πρέπει να ξέρεις αν κάποιος άλλος ήθελε να το απορροφήσει και δεν μπόρεσε επειδή μπήκε σφήνα η ΕΡΤ. Διότι αν δεν υπήρχε ανταγωνισμός, θα έμενε αναξιοποίητο. Και για όσους δεν το γνωρίζουν τα κονδύλια για ντοκιμαντέρ δεν είναι ανταλλάξιμα με κονδύλια για ανέργους ή για πολύτεκνους ή για οτιδήποτε άλλο. Αν το πάρεις για χρήση σχετική με την προκήρυξη, το πήρες. Αν το θες για άλλες χρήσεις, και πιο σημαντικές να είναι, δεν θα το πάρεις και δεν θα απορροφηθεί.

 

 

Έτσι είναι, αλλά μπορεί κάλλιστα η διαχειριστική αρχή να προκηρύξει ένα έργο καταγραφής της πολιτιστικής κληρονομιάς (5 εκατομμύρια ευρώ για 5 χρόνια π.χ ) και να καλέσει όλους τους ενδιαφερόμενους να υποβάλλουν τις προτάσεις τους. Μπορεί ο blue, o yameth, η σύζυγός σου, o npap, ο ξάδερφός μου κλπ να συγκεντρώσουν τα καλύτερα συνεργεία και να κάνουν καλύτερη δουλειά με όλα αυτά τα χρήματα. Γιατί πρέπει να αναλάβει το project αυτό η ΕΡΤ?

 

Έχω την αίσθηση ότι θα μπορούσαν να γίνουν πολύ καλύτερα πράγματα με τα ίδια λεφτά και να χρηματοδοτηθούν πολύ πιο αξιόλογες προσπάθειες.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόπος του λέγειν funky_bassman.

Μην διυλίζουμε τον κώνωπα γιατί χαλάμε αυτό το ενδιαφέρον θέμα {sic}

www.youtube.com/user/MariosParadisis

www.neocymatics.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για όσους δεν το γνωρίζουν τα κονδύλια για ντοκιμαντέρ δεν είναι ανταλλάξιμα με κονδύλια για ανέργους ή για πολύτεκνους ή για οτιδήποτε άλλο. Αν το πάρεις για χρήση σχετική με την προκήρυξη, το πήρες. Αν το θες για άλλες χρήσεις, και πιο σημαντικές να είναι, δεν θα το πάρεις και δεν θα απορροφηθεί.

 

Γνωρίζω πως δουλεύουν τα κονδύλια απ' το ΕΣΠΑ (υπο την έννοια ότι έχω πάρει απ' τα τρία το μακρύτερο σε κάθε προσπάθεια να πάρουμε χρήματα απο ΕΣΠΑ). Όμως το πως θα κατανεμηθούν δεν είναι δύναμη της φύσης που δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό. Κάποιος/οι αποφάσισαν κάποια στιγμή ότι η ΕΡΤ χρειάζεται κονδύλι από ΕΣΠΑ για να δείξει γριές (ή whatever). Με τσαντίζει λοιπόν η απόφαση τα χρήματα να πάνε εκεί, όχι ότι τα χρήματα πήγαν εκεί.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί απέναντί σου να έχεις άτομα με τα οποία διαφωνείς αλλά τουλάχιστον σεβάσου τις απόψεις τους και μίλα με λίγο σεβασμό για αυτές!

EDIT: Όχι με σεβασμό προς τις απόψεις αλλά με το δικαίωμα να τις εκφράζει κάποιος!

 

τωρα με μπερδεψες... ;D

 

κατσε να προσπαθησω...

 

"αγαπητε (ψευτο)αριστερε φιλε μου,σε σεβομαι απολυτα ως ανθρωπο αλλα δυστυχως οπως και ολοι οι ομοϊδεατες σου λες ανυποστατες μπουρδες με τις οποιες διαφωνω καθετως και οριζοντιως,λυπαμαι δε ιδιαιτερα για τον ασκοπο θανατο του σεβαστου πατερα και του ακομα πιο σεβαστου  παππου σου μια και πεθαναν αδικα οι ανθρωποι για μια χίμαιρα που πλεον δεν υφισταται καν παρα μονο  στα μυαλα παρανοϊκων δικτατορισκων και βλαμμενων τρασταφαριανς,παρολα αυτα δημοκρατια εχουμε οποτε το δικαιωμα σου να λες παπαριες ειναι αναφαιρετο και ιερο  "

 

καλο?

 

περναει?  :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα με μπερδεψες... ;D

 

κατσε να προσπαθησω...

 

"αγαπητε αριστερε φιλε μου,σε σεβομαι απολυτα ως ανθρωπο αλλα δυστυχως οπως και ολοι οι ομοϊδεατες σου λες ανυποστατες μπουρδες με τις οποιες διαφωνω καθετως και οριζοντιως,λυπαμαι δε ιδιαιτερα για τον ασκοπο θανατο του σεβαστου πατερα και του ακομα πιο σεβαστου  παππου σου μια και πεθαναν αδικα οι ανθρωποι για μια χίμαιρα που πλεον δεν υφισταται καν παρα μονο  στα μυαλα παρανοϊκων και βλαμμενων "

 

καλο?

 

περναει?  :)

Μπαααα... Δοκίμασε το "Διαφωνώ με τις μπούρδες που λες γιατί είναι μπούρδες για αυτό κι αυτό κι αυτό αλλά έχεις κάθε δικαίωμα να τις λες" Πως σου φαίνεται? Δεν έχει μία ποιοτική διαφορά με το "ουστ παλιολαμόγια αριστεροί άπλυτοι"? ΛΕΩ εγώ τώρα...  Βέβαια αν ένας αριστερός αρχίζει να μιλάει χωρίς σεβασμό και αρχίσει τις ειρωνίες θα πέσουν να τον φάνε όλοι και πρώτα πρώτα εσύ Νίκο οπότε νομίζω πως από τη στιγμή που θες να φέρονται οι άλλοι με κάποιο τρόπο καλό είναι πρώτος να το κάνεις εσύ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου